Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 16d. 08:05

Rekordinis dušas: „Žalgirio“ rūbinėje – ir jausminga, ir linksma padėka P.Jankūnui

„Jankūnas naujas Eurolygos atkovotų kamuolių karalius“, – trimituoja oficiali Eurolygos interneto svetainė. Istoriniuose metraščiuose karūnuotas žalgirietis niekada nesivaikė rekordų, bet šis pasiekimas jam buvo išskirtinis. 1783 atkovoti kamuoliai jau dega rekordinėje Pauliaus Jankūno statistinėje eilutėje, o pergale vainikuotą istorinį vakarą komandos draugai kapitonui iškrėtė išdaigą.

„Palaukit! Tikrai – tik vieną akimirką!“ – pravėrus „Žalgirio“ rūbinės duris, pasislėpęs už kampo šnabždėjo Thomasas Walkupas.

Gudriu veidu galvą linktelėjo Nigelas Hayesas. Jo akyse lakstė velniukai, išdavę neabejotiną suktybę.

Netrukus už uždarų durų pasigirdo šėlsmas lyg „Žalgirio“ mūšio lauke. Žalgiriečiai kažką rėkė ir... purškė.

Vos pravėrus rūbinės duris, Paulius Jankūnas sėdėjo visas šlapias, lyg be skėčio perėjęs liūtį.

„Oi, tie vaikai...“ – kapitonas valė rankšluosčiu savo minkštasuolį, žurnalistams jau užsiėmus tupimąsias pozicijas. Dar prieš veidrodį pasitvarkęs plaukus, P.Jankūnas kuklia šypsena pažvelgė į kameras.

Nu, kas įvyko – išmaudė mane vyrai ir viskas, – išsišiepė kapitonas. – Smagu. Ačiū, ačiū! Aišku, jeigu būtume pralaimėję, būtų visai kitos nuotaikos ir viskas kitaip. Bet kai laimi, tai smagu.“

„Žalgiris“ pranoko Belgrado „Crvena zvezda“ krepšininkus 76:70, o P.Jankūnas su 1783-iais atkovotais kamuoliais užsiropštė į pirmą Eurolygos vietą istorinėje suvestinėje.

35-erių žalgirietis niekada nemėgo skaičiuoti savo rodiklių ir kalbėti apie rekordus. Bet šis buvo kitoks.

„Net nežinau, kokie ten dar tie rekordai, bet kamuoliai man buvo svarbu. Tai tas rodiklis, kuris ne koks labai savanaudiškas, o toks komandinis, – Eurolyga.lt sakė P.Jankūnas. – Kai pastebėjau, kad kažką galima nuveikti toje grafoje, tai tikrai stengiausi. Bet kažkaip sunkiai jie pastaruoju metu kovojosi.“

„Tai kiek pačiupai?“ – savo bendražygio po interviu klausė laimingas Artūras Milaknis.

„Tris“, – šypsojosi P.Jankūnas.

Tik trijų atkovotų kamuolių prieš rungtynes su Belgrado „Crvena zvezda“ aukštaūgiui trūko iki geriausio visų laikų Eurolygos rezultato.

17-us metus Eurolygoje skaičiuojantis žalgirietis Belgrade sugriebė 1783-ąjį atkovotą kamuolį ir pralenkė Felipe Reyesą.

„Paulius žaidžia krepšinį jau 40 metų, tai jau buvo pats laikas!“ – į P.Jankūną žvilgtelėjo J.Landale'as.

Žalgiriečiai negalėjo pražiopsoti šio momento, nesuplanavę kokios mini ceremonijos. Pasiruošęs buvo ne tik „Žalgirio“ komunikacijos skyrius, akimirksniu išplatinęs vizualą su rekordiniais skaičiais, bet namų darbus padarė ir komandos nariai.

Artūras Milaknis 3-4 pastaruosius metus vis kartais iškeldavo šią temą „Žalgirio“ komandos autobuse ir patraukdavo kapitoną per dantį.

„Paulius buvo nusiteikęs labai užtikrintai. Sakė, jis tikrai aplenks (Reyesą). Tai aš labai linkėjau ir stengiausi neimti tų kamuolių, nes pykdavo, jeigu vieną kitą nukniaukdavau“, – pokštavo Artūras Milaknis, vienas rekordinio dušo iniciatorių.

„Aha, atiduodavo – paklauskit Luko, paklauskit Artūro Milaknio, kaip jie vogdavo tuos kamuolius. Jeigu ne jie, aš būčiau kokiomis trimis savaitėmis anksčiau atkovojęs!“ – kvatojo P.Jankūnas.

5,37 atkovoto kamuolio vidurkį net 17 metų išlaikęs žalgirietis geriausių kovotojų dvidešimtuke pagal šį rodiklį atsilieka tik nuo dar penkių krepšininkų.

„Jei atvirai, jis tikrai nėra geras atletas, bet Paulius taip gerai išnaudoja savo kūną ir išstumia varžovus iš pozicijų, kad susirenka tuos kamuolius. Mes juk kasdien prieš jį žaidžiame ir matome, kiek jis turi visokių triukų. Tai įgūdis, kurį jis nušlifavo iki tobulumo, – tikina J.Landale'as. – Po velniais, jis nusipelnė to rekordo – čia be jokių abejonių.“

„Jankūnas yra naujas Eurolygos atkovotų kamuolių karalius“, – P.Jankūną titulavo oficiali Eurolygos interneto svetainė.

Tai itin reikšminga ir artima devintą sezoną kartu su veteranu žaidžiančiam rūbinės kaimynui A.Milakniui.

„Neeilinis įvykis, kuriuo turime didžiuotis visi: kaip komanda, kaip „Žalgiris“, kaip miestas, – surimtėjo Milas. – Džiugu. Džiugu labai. Ta jo karjera... Čia dar visi dar tikrai apdainuos ir aprašys, nes dar jis nebaigė. Bet viską įvertinus tai atrodo įspūdingai. Praeita tikrai daug etapų. Buvau šalia ir žinau, kad iškentėjo labai daug. Buvo ir labai gerų sezonų, ir ne tokių gerų. Bet jis visada ėjo, tikėjo, dirbo ir niekada nepasiduodavo. Man labai džiugu dėl šito jo rezultato.“

Lenktynės dar nesibaigė, nes 39-erių F.Reyesas dar kartais pakruta Europos arenose. Eurolygos senoliai apie jas kaip tik šnektelėjo prieš savaitę, kai „Žalgiris“ svečiavosi Madride.

Bet per 332 rungtynes beveik du tūkstančius kamuolių surankiojęs P.Jankūnas gali ilgai neužleisti lyderio pozicijos. Trečias rekordų sąraše Ioannis Bourousis su 1603 kamuoliais, o iš aktyvių žaidėjų į penketuką patenkantys Ante Tomičius bei Georgios Printezis atsilieka solidžiu skirtumu – turi atitinkamai 1509 ir 1301 kamuolį.

Nuo 2017-ųjų P.Jankūnui priklauso gynyboje atkovotų kamuolių rekordas. Šią akimirką jo sąskaitoje šioje kategorijoje jau 1272 kamuoliai.

Lapkričio viduryje Jankis tapo tik ketvirtuoju žaidėju, perkopusiu 3 tūkst. Eurolygoje pelnytų taškų ribą. Dabar turi 3015.

P.Jankūnas taip pat rikiuojasi ketvirtas pagal puolime atkovotus kamuolius (511), antras pagal pataikytus dvitaškius (955) ir penktas pagal įmestas baudas (691).

„Paulius tikrai labai stengiasi. Ateina laikas, kai mes visi artėjame prie pabaigos ir jis tą supranta. Jis bando prie visko prisitaikyti, bet čia ir yra tai, kad jis tiek metų buvo stabilumo ir atsidavimo pavyzdys, – pasidžiaugė Šarūnas Jasikevičius. – Per daug sezonų Eurolygoje jis visada buvo vienas geriausiai ir stabiliausiai kovojančių dėl kamuolių. Paulius moka užsiimti poziciją, yra vienas tų, kurie nebijo kontakto ir yra pasiruošęs paaukoti už komandą savo kūną. Labai malonu, kad Eurolygos rekordininkas yra žalgirietis.“

Title Sponsor
Turkish Airlines
Premium Partners
7days Adidas
Global Partners
Tadim Spalding Intersport
Partners

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/