2019 12 06

Rusijos spauda ir CSKA žaidėjai gyrė varžovus: „Žalgiris“ – pragariška komanda“

​​​​​​​Kauno „Žalgiris“ po dramatiškos rungtynių pabaigos pralaimėjo Eurolygos dvikovą Maskvoje ketvirtadienį, bet Rusijoje mūsų šalies komanda paliko gerą įspūdį.

Mike'as Jamesas tritaškiu sulig pratęsimo finaline sirena išplėšė Maskvos CSKA pergalę 85:82.

Tai buvo itin atkaklus mačas, tad ir rungtynes aprašę Rusijos portalai ir laikraščiai negailėjo sparnuotų išsireiškimų.

Sports.ru rungtynių antraštė buvo tokia: „Mike'as Jamesas susprogdino „Žalgirį“ tritaškiu sulig sirena. Tai pirmoji CSKA pergalė mačo pabaigoje šį sezoną.“

Vmsport.ru savo antrašte skelbė: „CSKA vos nepasiklydo Žaliojoje girioje. Iš jos išvedė naujasis Susaninas – Mike'as Jamesas“.

Pergalingą tritaškį pataikęs amerikietis buvo palygintas su Ivanu Susaninu – Rusijos nacionaliniu didvyriu, kuris būdamas valstietis išgarsėjo, išgelbėjęs Michailą Romanovą iš lenkų-lietuvių pajėgų per rusų karą su lenkais.

Championat.com antrašte pabrėžė įtemptą kovą. „CSKA laimėjo per pratęsimą su metimu sulig sirena. Ir taip, „Žalgiris“ priešinosi kaip tik galėjo, – skelbė championat.com. – Lietuviai padarė viską, ką galėjo, bet dabartinis CSKA – komanda su charakteriu.“

Vienas populiariausių Rusijos sporto portalų championat.com priminė, kad pastarąjį dešimtmetį CSKA ir „Žalgirio“ dvikovos nebuvo tokios atkaklios kaip SSRS laikais, o vienu metu Maskvos klubas skaičiavo 16-os prieš žalgiriečius laimėtų rungtynių seriją. Bet Š.Jasikevičius pakeitė „Žalgirio“ veidą.

„Vyriausiasis „Žalgirio“ treneris garsėja tuo, kad pasiekia rezultatų su minimaliu biudžetu ir mažu išpildytojų pasirinkimu.

„Scanpix“/ITAR-TASS nuotr./Trileris Eurolygos rungtynėse Maskvoje: CSKA – Kauno „Žalgiris“. Šarūnas Jasikevičius.

Šį sezoną pas Šarą kažkas nesiklijuoja. Stebina ne tik žema „Žalgirio“ vieta turnyro lentelėje, bet ir varžovai, kuriems lietuviai jau pralaimėjo“, – Kauno klubą įveikusias komandas Eurolygoje priminė championat.com, pridūręs, kad „Žalgiris“ ilgam neteko ir pėdos operaciją atlaikiusio Mariaus Grigonio.

„Jasikevičiaus taktika buvo suprantama. „Žalgiris“ turėjo kažkiek šansų užsikabinti Maskvoje tik prie maksimalios „sausros“ žaidime, – gynybines rungtynes pažymėjo championat.com. – CSKA ir „Žalgiris“ padovanojo žiūrovams patį įtempčiausią mačą šį sezoną. Dar labiau malonu, kad kovos triumfuotoja tapo „armijos“ komanda. Šis CSKA turi charakterį.“

Sports.ru pažymėjo „Žalgirio“ puikią gynybą rungtynių pradžioje.

„Jie jautėsi visai tvirtai, nors neturi kažkokių ryškių asmenybių sudėtyje, – rašė sports.ru. – Thomasas Walkupas pasitikėdamas įvesdavo kamuolį iki krepšio, kur tvarkėsi arba pats, arba rasdavo kažką iš aukštaūgių. O daugiau nieko ir nereikėjo. Jei nežinotume, kas buvo favoritas, galima buvo ir susipainioti.

„Scanpix“/ITAR-TASS nuotr./Trileris Eurolygos rungtynėse Maskvoje: CSKA – Kauno „Žalgiris“. Thomasas Walkupas.

Žalieji po krepšiu pastatė nepraeinamą sieną, nuo kurios atšokdavo CSKA mažieji žaidėjai ir su griausmu atsitrenkdavo didieji.

O kitoje aikštės pusėje buvo gerokai laisviau – LeDay gražiai žaidė po krepšiu, Lekavičius nuslysdavo nuo visų, o net ir po pramestų metimų kamuolys vis grįždavo svečiams.“

Sports.ru padarė išvadą, kad paskui CSKA treneris Dimitris Itoudis sugebėjo rasti tinkamą sudėtį aikštėje ir išlyginti žaidimą. O paskui jau prasidėjo M.Jameso solo.

„Mike'as Jamesas laimėjo pirmą pratęsimą CSKA šį sezoną. Tai apskritai pirmoji CSKA laimėta rungtynių pabaiga šį sezoną“, – pabrėžė sports.ru.

Portalas pažymėjo, kad įtampa buvo didelė, bet gyvai jos nematė Sergejus Ivanovas – CSKA tikrasis šeimininkas, Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui artimas generolas: „Sergejus Ivanovas apdairiai į rungtynes neatėjo – jokių raminamųjų tablečių žiūrėti šias rungtynes nebūtų užtekę.“

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Vladimiras Putinas ir Sergejus Ivanovas

„Žaibai iš akių. CSKA pasiekė sunkią pergalę per pratęsimą“, – taip straipsnį apie rungtynes pavadino sportbox.ru, pasitelkęs pavadinimui filmą apie Jamesą Bondą (Living Daylights).

„Žalgiriečių atsakomieji veiksmai buvo mažiau logiški, bet ne mažiau veiksmingi. Pavyzdžiui, du tritaškius iš eilės pataikė Thomasas Walkupas, žmogus, kuris iki tol principingai lįsdavo po krepšiu net jei ten spietėsi visas būrys CSKA žaidėjų, – rungtynes aprašė sportbox.ru. – Būtent dėl tokių stebuklų „Žalgiris“ pavijo kariškius prie 58 taškų žymės likus žaisti 5 minutes.

Thomasas Walkupas ir Mike'as Jamesas bandė abu atnešti pergalę savo komandoms ketvirto kėlinio pabaigoje, bet abiem nepavyko – pirmasis sužingsniavo lemiamoje atakoje, o atsakomasis M.Jameso metimas nebuvo taiklus.“

„Viena komanda pasiekė pergalę, o kita, nepaisant šešto pralaimėjimo iš eilės, neatrodė bejėgiu sparingo partneriu“, – reziumavo sportbox.ru.

Rusijos spauda citavo ir svarbiausius CSKA žaidėjus bei trenerį.

„Sunkus mačas, „Žalgiris“ sunkiai kovojo, o aš buvau tiesiog siaubingas keturis kėlinius, tad mes tikrai turėjome problemų, – pripažino M.Jamesas. – „Žalgiris“ – stipri komanda, jie gerai išmokyti, esu labai patenkintas, kad galiausiai laimėjome. Kai įmečiau pergalingą metimą, buvau laimingas vieną sekundę, po kurios pagalvojau, kaip vis dėlto prastai sužaidžiau šiandien. Bet pergalė yra pergalė. Nenoriu, kad nuskambėtų neteisingai, bet man nusispjauti į pramestus metimus.

„Scanpix“/ITAR-TASS nuotr./Trileris Eurolygos rungtynėse Maskvoje: CSKA – Kauno „Žalgiris“. Mike'as Jamesas.

O kai tau nusispjauti į nepataikymus, toliau mėtai, išsaugodamas pasitikėjimą. Būtent tai ir padariau šįvakar. Ne, aš nežinojau, ar žengsiu į aikštę per pratęsimą, kai buvau paliktas ant suolo jo pradžioje. Įprastai visose komandose žaisdavau per lemiamus momentus, bet CSKA gretose iki šiol man nesisekdavo rungtynių pabaigos, jau esame taip pralaimėję šį sezoną. Nežinojau, ar mane sugrąžins į aikštę treneris, bet išgirdęs savo vardą per pratęsimą žengiau su tikslu įrodyti, kad esu vertas būti aikštėje.“

CSKA strategas iš Graikijos D.Itoudis pažymėjo, kad tai pirmoji CSKA laimėta dvikova šį sezoną rungtynių pabaigoje.

„Tai mums svarbu. Mes ne pačiu geriausiu būdu pradėjome rungtynes, bet pakeitėme savo nusiteikimą, pradėjome kautis. Pirmavome šešiais taškais ketvirtajame kėlinyje, o tai tokiose rungtynėse nėra mažai. Bet du Thomaso Walkupo tritaškiai nuvedė mačą į pratęsimą. Per jį mes dažniausiai priėmėme gerus sprendimus, bet rungtynės vis tiek galėjo pasisukti į bet kurią pusę. „Žalgiris“ žaidė šauniai, parodė charakterį.“

„Scanpix“/ITAR-TASS nuotr./Trileris Eurolygos rungtynėse Maskvoje: CSKA – Kauno „Žalgiris“. Dimitris Itoudis