2019 10 11

Įspūdingi Th.Walkupo reidai ir M.Grigonio metimai neišgelbėjo – „Žalgiris“ krito Milane

Giorgio Armani ir kelių šimtų lietuvių sirgalių akivaizdoje Milane Thomas Walkupas antrojoje mačo dalyje pasirodė visu gražumu madų miesto scenoje, bet amerikiečio 19 taškų „Žalgiriui“ neužteko – Kauno klubas lieka be pergalių Eurolygoje, pralaimėjęs antro turo mačą „Olimpia“ krepšininkams 81:85.

Th.Walkupas ne juokais įsibėgėjo antrojoje mačo dalyje – jis pelnė net 17 per trečią ir ketvirtą kėlinius ir prasiveržimais tempė paskui save „Žalgirį“ link Milano klubo.

Tačiau nuo pat mačo pradžios atitrūkęs ir visas rungtynes pirmavęs Italijos klubas išsaugojo persvarą lemiamu metu.

Nors likus žaisti 25 sekundes po Mariaus Grigonio septynių taškų serijos paskutinę minutę liko vos du taškai, Vladimiras Micovas ir Sergio Rodriguezas pataikė po dvi baudas.

Šansą perimti kamuolį likus 9 sekundėms, kai skirtumas buvo tik 2 taškai, turėję žalgiriečiai buvo užspaudę Michaelą Rollą, bet šis griūdamas į užribį metė kamuolį kauniečiams į kojas ir išsisuko iš pavojingos situacijos.

„Olimpia“ pasiekė pirmąją pergalę Eurolygoje savo 85-erių metų savininko madų karaliaus G.Armani akivaizdoje, o „Žalgiris“ liko tuščiomis per Pauliaus Jankūno 300-ąsias rungtynes Eurolygoje.

Ypatingai prasta pradžia – septyni pramesti metimai ir 5 klaidos sutrukdė Šarūno Jasikevičiaus komandai startuoti, o įžaidėjas Alexas Perezas dar kartą liko nepastebimas.

Nors Luko Lekavičiaus ir Artūro Milaknio metimais „Žalgiris“ buvo grįžęs į kovą, galiausiai Ettore Messina treniruojami šeimininkai prisitaikė prie Th.Walkupo ir kitų žalgiriečių atakų mačo pabaigoje.

Kauno klubas tūno 15-16 vietose drauge su Stambulo „Fenerbahče“, kuri taip pat dviem pralaimėjimais pradėjo sezoną Eurolygoje. Iš viso penki klubai lieka be pergalių, o pagal taškų skirtumą Lietuvos čempionai lenkia tik Sankt Peterburgo „Zenit“ ir „Valencia“.

Pakilti aukštyn Š.Jasikevičiaus vyrams nebus paprasta kitą savaitę, kai į Kauną atvyks Madrido „Real“.

„Žalgiris“: Thomas Walkupas 19 (7/9 dvitaškių), M.Grigonis 13, L.Lekavičius 11, J.Landale'as 10, A.Milaknis 8, P.Jankūnas 6, Z.LeDay ir N.Hayesas po 5, M.Gebenas ir E.Ulanovas po 2 (A.Perezas).

„Olimpia“: S.Rodriguezas 17, J.Brooksas 14, V.Micovas 13, L.Scola 11, A.White'as ir K.Tarczewskis po 8, M.Rollas 6, A.Della Valle ir P.Biligha po 4.

„Žalgiris“ STATISTIKA „Olimpia“
21/42 (50 proc.) Dvitaškių pataikymas 22/39 (56 proc.)
6/17 (35 proc.) Tritaškių pataikymas 7/14 (50 proc.)
21/22 (95 proc.) Baudų metimų pataikymas 20/23 (87proc.)

Ketvirtasis kėlinys

Paskutinis M.Grigonio tolimas metimas nėra tikslus, Milanas švenčia, Kaunas liūdi – Eurolygoje liekame be pergalių.

Likus 8 sek. Dar viena pražanga, o Milano rezultatyviausias žaidėjas S.Rodriguezas nuo baudų metimų linijos neklysta – 81:85.

Likus 9 sek. Šeimininkams išmetant kamuolį iš užribio prie pat linijos kamuolį gavęs M.Rollas užspaustas metė kamuolį žalgiriečiams į kojas. Ar prieš tai, bandydamas išsilaikyti, jis nesužingsniavo?

Likus 12 sek. M.Grigonio dar vienas dvitaškis! Jis pelnė 7 taškus iš eilės, viltis kvėpuoja 81:83.

Likus 24 sek. Reikėjo pražangos, bet po jos Milano puolėjas V.Micovas pataikė abi baudas – 79:83.

Likus 25 sek. M.Grigonio dvitaškis palieka viltį – 79:81.

39 min. Likus žaisti minutę M.Grigonis iššovė tritaškį. Bet Kaunas atsilieka 77:81.

38 min. J.Landale'as krauna kamuolį, pačiupęs ore po M.Grigonio netaiklaus metimo! 74:79.

38 min. Kauno krepšininkai akivaizdžiai stringa ir atsilieka 72:79.

35 min. Gal to nesimato, bet Th.Walkupas antrojoje mačo dalyje žaidžia užsidėjęs nematomą supermeno kostiumą. Jis vienas prasiveržimais tempia Kauno komandą sudėtingu laiku. Per kėlinį amerikietis jau pelnė 11 taškų, o iš viso – 19. Liko trys taškai: 70:73.

33 min. Koks tolimas S.Rodriguezo metimas! Iš 8 metrų pataikęs ispanas jau pelnė 15 taškų, o jo metimas padidino šeimininkų persvarą iki dviženklės.

Getty Images/Euroleague.net nuotr./Sergio Rodriguezas

32 min. A.White'as baudžia buvusius komandos draugus, kurie paliko jį laisvą netoli tritaškio linijos. Skirtumas pavojingai ūgtelėjo, ar padės Šaro minutės pertraukėlė atsiliekant 59:68?

Trečiasis kėlinys

30 min. Atkaklus kėlinys, per kurį Th.Walkupas pelnė 6 taškus svečiams, nepateikė atsakymų dėl rungtynių baigties. 59:64 ir viskas spręsis per paskutinį mačo kėlinį.

28 min. Th.Walkupas ir J.Landale'as prasibrovė po krepšiu ir taip lėtai, bet patikimai Kauno komanda artėja. Liko 4 taškai: 55:59.

26 min. N.Hayeso pirmasis tritaškis Eurolygoje kerpa skirtumą iki 5 taškų - 50:55.

25 min. P.Jankūnas įgriuvo į užribį, bandydamas ištraukti kamuolį. Jis šįvakar labai solidus per 300-ąsias rungtynes Eurolygoje.

23 min. 65, 60, 90 – tai ne kūno matmenys, tai šeimininkų dvitaškių, tritaškių ir baudų taiklumas, paaiškinantis, kodėl Kauno komanda atsilieka 43:53.

21 min. J.Landale'as pataikė pirmą tritaškį Eurolygoje. Po australo metimo: 39:45.

Donatas Urbonas Donatas Urbonas, 15min žurnalistas Milane

Antrajame kėlinyje „Žalgiris“ aptvarkė gynybą, bet klaidų dar per daug. Scola kaip per mokyklos šokius šokdina žalgiriečius kaip piemenis vieną po kito ir verčia lengvus taškus. Sergio Rodriguezas per dažnai paleidžiamas į dešinę pusę, kur jis kuria stebuklus. Man patinka Lukas Lekavičius, kuris įnešė energijos ir taiklių metimų. Artūras Milaknis taip pat žaidžia labai tiksliai. Septynių taškų skirtumas nėra blogas rezultatas „Žalgiriui“ su tokiu žaidimu. Bet reikia smarkiai gerinti žaidimo kokybę.

„Reikėtų žaisti taip, kaip antrajame kėlinyje, o ne pirmajame“, – trumpai atsakymą apie likusią rungtynių dalį per pertrauką Eurolygos reporterei perteikė Š.Jasikevičius.

Antrasis kėlinys

20 min. Nė karto per ketvirtį nesuklydęs „Žalgiris“ laimėjo antrą kėlinį 29:20, atakas išjudinus L.Lekavičiui ir A.Milakniui, bet vis dar atsilieka 36:43.

„Reikia daugiau energijos“, – sakė po dviejų kėlinių A.Milaknis.

Per pirmąją mačo dalį Kauno komandai daugiausiai taškų pelnė: L.Lekavičius 9, A.Milaknis 8, Z.LeDay 5.

Milano klube rezultatyviausias 39 metų L.Scola – 9 taškai, S.Rodriguezas ir J.Brooksas įmetė po 8, V.Micovas 7.

17 min. Mačo pradžioje šešėlyje pabėgiojęs S.Rodriguezas patempė Milano ekipą 5 taškais iš eilės. 26:37 svečiai atsilieka po ispano taškų serijos.

16 min. Paulius Jankūnas pasirodė aikštėje. Jam tai 300-osios rungtynės Eurolygoje. Kol kas dėl komandos kapitono jubiliejaus labiausiai rūpinasi A.Milaknis. Su 8 taškais jis rezultatyviausias Kauno komandoje.

15 min. N.Hayesas pelnė pirmuosius karjeros taškus Eurolygoje, pataikęs iš krašto artimą dvitaškį. 23:27 – tai mažiausias skirtumas po slogios pradžios Milane.

14 min. „Žalgirio“ vyrams pavyko spurtuoti 10:0 – skirtumas iškart aptirpo: 17:23.

11 min. Pagaliau bent dvi atakos iš eilės – po A.Milaknio dvitaškio, dar ir Z.LeDay dvitaškis su pražanga. bet skirtumas vis dar dviženklis: 12:23.

Pirmasis kėlinys

Vienas blogiausių „Žalgirio“ pirmųjų kėlinių, kokį teko matyti per keletą pastarųjų metų. 3 metimai iš 15, 5 klaidos ir -3 naudingumo balai. Šaro reakcijos turbūt nupasakoti nereikia.

10 min. Tik trys pataikyti metimai iš 15 ir 5 klaidos. Tokia „Žalgirio“ statistika per tamsų kėlinį Milane: 7:23.

9 min. Košmariška pradžia, panašią net atsiminti sunku. Jau 4:20.

Artūras Gudaitis šypsosi. Paulo Bilighos blokas Zachui LeDay buvo kažkas tokio!

7 min. Milano klubo gretose pasirodė Aaronas White'as. Jokių sentimentų dabar savo buvusiai komandai – du sezonus Kaune žaidęs amerikietis iškart pelnė dvitaškį su pražanga. Kaunas atsilieka 4:13.

6 min. Tik dabar Kauno ekipa pelnė pirmuosius taškus – Marius Grigonis prasiveržė, pašokdino varžovą ir įmetė nuo lentos.

5 min. Gal kas gali atrišti krepšį? Septyni metimai pro šalį.

3 min. L.Scola galingai pradėjo rungtynes – jo rezultatyvus perdavimas ir tritaškis.

3 min. Labai prasta pradžia Kauno komandai – pirmieji keturi metimai skriejo pro šalį, dar ir 3 klaidos. 0:8 ir Šaras ima pertraukėlę.

„Žalgirio“ starto penketas: A.Perezas, M.Grigonis, E.Ulanovas, N.Hayesas, J.Landale'as.

Milano „Olimpia“: S.Rodriguezas, M.Rollas, J.Brooksas, L.Scola, K.Tarczewski.

Šarūnas Jasikevičius likus 10 minučių iki mačo pradžios pasirodo ant parketo. Sutikęs Ettore Messiną, lietuvis šiltai apsikabiną italą ir sveikina jį su pirmąją tarpusavio dvikova. Aikštėje 10 jų kaip žaidėjo ir trenerio tarpusavio dvikovų Eurolygoje baigėsi 7-3 E.Messinos naudai.

Linkėjimai iš Milano! Čia žalgiriečiai jausis beveik kaip namie. Na, gerai, turbūt kaip Kėdainiuose per LKL rungtynes. „Žalgirio“ sirgaliai prieš rungtynes užėmė šalia „Mediolanum“ arenos esančią kavinę. Deja, kai kurie turbūt nepasieks tribūnos... Bet nuotaikos čia puikios. Milano arenos darbuotojai prieš mačą tyčia garsino muziką, kad nesigirdėtų toks žaliai baltų aistruolių dominavimas. Jie dar likus valandai iki mačo pradžios drebino jiems skirtą tribūnų sektorių. Vien per „Žalgirį“ į šį mačą buvo nupirkta 200 bilietų. Dar kelis šimtus bilietų galėjo nusipirkti patys aistruoliai. Bus gera kova ne tik aikštėje, bet ir tribūnose. Gero reginio!