2021 04 02

Šaro treniruojama „Barcelona“ – Eurolygos reguliaraus sezono nugalėtoja

Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona“ (24-9) – Eurolygos reguliaraus sezono nugalėtoja. Tai paaiškėjo penktadienį Stambule, kuriame Katalonijos klubas prieš Jano Vesely netekusią vietos „Fenerbahče“ (20-13) laimėjo 82:73 (26:25, 21:17, 15:16, 20:15) ir likus vienam turui iki reguliaraus sezono pabaigos iš pirmosios vietos tapo nebepajudinamu.
Šarūnas Jasikevičius ir „Fenerbahče“ vadovas Maurizio Gherardini
Šarūnas Jasikevičius ir „Fenerbahče“ vadovas Maurizio Gherardini / Euroleague.net nuotr.

Prieš rungtynes buvo pagerbti buvę Stambulo „Fenerbahče“ žaidėjai – Šarūnas Jasikevičius ir Leo Westermannas, kuriems Turkijos klubo vadovas Maurizio Gherardini įteikė po atminimo dovaną.

Įspūdingai antroje sezono pusėje žaidžianti Stambulo krepšininkai dar mačo pradžioje neteko vieno komandos lyderių Jano Vesely, kuris nikstelėjo čiurną, nušlubavo tiesiai į rūbinę ir į aikštelę daugiau nebegrįžo.

J.Vesely netektimi puikiai pasinaudojo atsarginis „Fenerbahče“ vidurio puolėjas Kyle'as O'Quinnas, sužaidęs rezultatyviausias ir naudingiausias savo trumpos karjeros Eurolygoje rungtynes.

Buvęs Mindaugo Kuzminsko komandos draugas Niujorke per 20 minučių pelnė 16 taškų (6/11 dvit., 1/1 trit., 2/2 baud.), atkovojo 5 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą, dukart suklydo ir surinko 18 efektyvumo balų.

Dar 29-ąją susitikimo minutę dvikovos rezultatas buvo lygus – 58:58, bet tuomet „Barcelona“ ėmė bėgti – 31-ąją minutę po Adamo Hangos tritaškio jau pirmavo 67:58.

Po ilgosios pertraukos Igorio Kokoškovo auklėtiniai kelią link krepšio skynėsi labai sunkiai, pelnę vos 31 tašką.

Pergale mačo pabaigoje įtvirtino dvitaškį su pražanga pelnęs Brandonas Daviesas.

„Barcelona“ puolime atsikovojo net 14 kamuolių, kai varžovai – 8.

Rezultatyviausiai Barselonos ekipoje, kaip ir pirmajame tarpusavio mače, žaidė Kylas Kuricas. Pirmajame mūšyje jis surinko 25 taškus (7/8 tritaškiai), šįkart – 16 (4/5 tritaškiai).

Pergale pažymėtame mače „Barcelona“ realizavo 12 tritaškių iš 27 (44,4 proc.).

Traumą patyręs lietuvis Edgaras Ulanovas šioms rungtynėms registruotas nebuvo.

Paskutiniame ture „Palau Blaugrana“ arenoje „Barcelona“ priims Miuncheno „Bayern“, tuo metu „Fenerbahče“ namuose susitiksi su Madrido „Real“.

„Fenerbahče“: Marko Guduričius 19, Kyle'as O'Quinnas 17, Nando De Colo 12, DyShawnas Pierre'as 10.

„Barcelona“: Kyle'as Kuricas 16 (4/5 trit.), Brandonas Daviesas 13 (9 atk. kam.), Nikola Mirotičius 12.