2021 10 26

Šaro vyrai išlieka nepralaimėję: pergalę Stambule lėmė N.Mirotičiaus metimas

„Barcelona“ tęsia pergalingą žygį 2021-2022 metų sezone. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai nervingame mūšyje Turkijoje 76:74 (15:20, 20:9, 14:19, 27:26) pranoko Stambulo „Fenerbahče“ ekipą, o pergalę lėmė sudėtingas Nikola Mirotičiaus metimas su sirena. Eurolygoje ir Ispanijos čempionate Katalonijos ekipa laimėjo visus 13 kartų.

Rungtynių starte – Jano Vesely šou. Stambulo „Fenerbahče“ centras realizavo pirmuosius penkis dvitaškius ir vos per kiek daugiau nei 3 minutes surinko 10 taškų.

Vidurio puolėjo iš Čekijos vedami šeimininkai greitai susikrovė dviženklį pranašumą, bet Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai antrajame ketvirtyje įjungė papildomą pavarą gynyboje, kėlinį laimėjo 20:9 bei į ilgąją pertrauką išėjo pirmaudami 35:29.

Antroje mačo pusėje „Barcelona“ kontroliavo rungtynes, tačiau toli pabėgti nuo Aleksandro Džordževičiaus kariaunos nepavyko. Likus pusketvirtos minutės iki rungtynių pabaigos, tritaškį su pražanga smeigė „Fenerbahče“ snaiperis Marko Guduričius, išvedęs komandą į priekį 62:61. Tolimu metimu atsakė ir Brandonas Daviesas.

Tiksint 38 susitikimo minutei nesportine pražanga buvo nubaustas Janas Vesely. Šią dovanėlę išpakavęs Cory Higginsas išvedė svečių ekipą į priekį, o dvitaškį su pražanga pridėjęs B.Daviesas pakėlė „Barcelonos“ persvarą iki 4 taškų.

Kai situacija aikštelėje jau atrodė rami ir likus 40 sekundžių rungtynių pabaigos „Barcelona“ turėjo 4 taškų persvarą, J.Vesely pataikė vieną baudos metimą, tačiau atkovojo kamuolį puolime ir pelnė dvitaškį. Šaro auklėtiniai suklydo puolime, o įspūdingas Devino Bookerio dėjimas išlygino mačo rezultatą ir „Barcelonos“ lemiamam išpuoliui paliko vos 6 sekundes.

Katalonams to pakako. Pergalingą sudėtingą metimą su sirena nuo lentos pataikė blankias rungtynes žaidęs komandos vedlys N.Mirotičius.

Dvikova Stambule nesėkmingai susiklostė lietuviui Rokui Jokubaičiui, kuris per 5 minutes pasižymėjo tik 2 prarastais kamuoliais.

Tačiau ir vėl puikus buvo Brandonas Daviesas – 16 taškų, 3 atkovoti ir 4 perimti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai, 3 klaidos ir 20 naudingumo balų per 22 minutes.

Kito buvusio Kauno „Žalgirio“ komandos žaidėjo Nigelo Hayeso-Daviso sąskaitoje – 6 taškai, 3 atkovoti kamuoliai ir 2 taškais pasibaigę perdavimai.

„Fenerbahče“: Janas Vesely 24 (7 atk. kam.), Marko Guduričius 17 (3/4 trit.), Devinas Bookeris 8.

„Barcelona“: Cory Higginsas 18, Brandonas Daviesas 16, Nickas Calathesas 11 (7 rez. perd.), Nikola Mirotičius ir Rolandas Šmitas – po 8.