2020 01 24

Kai išauga sparnai: neįtikėtinai žaidęs „Žalgiris“ pervažiavo ALBA ekipą

Kauno „Žalgiris“ surengė žaliai baltą vakarėlį sausakimšoje arenoje, kurioje itin nesvetingai priėmė Roką Giedraitį su Berlyno ALBA ekipa. Lietuvos čempionai demonstravo fantastišką žaidimą, buvo netoli klubo rezultatyvumo rekordo ir svečius iš Vokietijos sutriuškino net 104:80 (23:9, 31:18, 30:25, 20:28).

Prieš rungtynes, per jų pertrauką ir po finalinės sirenos 15min feisbuke žiūrėkite karščiausių įvykių aptarimą laidoje „Karštom pėdom“.

Žalgiriečių rezultatyvumo Eurolygoje rekordas yra 107 taškai, 2004-aisiais suversti Bolonijoje. Jo pamušti nepavyko šį vakarą, nors trūko nedaug.

Pirmas kėlinys buvo tiesiog puikus aikštės šeimininkams. „Žalgiris“ privertė varžovus suklysti 5 kartus, o patys Lietuvos čempionai puolime baudė svečius užtikrintai. Aito Garcia Renesesas šaukė minutės pertraukėles, bet ir jos neišjudino ALBA ekipos, kuri per kėlinį net nesurinko dviženklio taškų skaičiaus. Po pirmųjų 10-ties minučių žalgiriečiai pirmavo 23:9.

Rokas Jokubaitis triumfavo antrojo kėlinio pradžioje, kai pataikė tritaškį, o „Žalgiris“ toliau nenulipo nuo puikios bangos. Akceleratorių Lietuvos čempionai laikė numynę iki dugno, o R.Jokubaitis toliau rengė vakarėlį.

19-metis gynėjas per pirmą pusę pelnė 9 taškus, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir savo sąskaitoje turėjo jau 15 naudingumo balų. „Žalgiris“ į didžiąją pertrauką išėjo pirmaudamas 54:27.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Šarūnas Jasikevičius

Tai buvo geriausia žaliai baltų pirma rungtynių pusė šį sezoną Eurolygoje tiek puolime, tiek ir gynyboje.

Trečiajame kėlinyje „Žalgiris“ jau taip nedominavo, mat ALBA ėmė pataikyti metimus, kurių nesumetė pirmoje mačo dalyje. Tiesa, kauniečių atakų varžovai toliau nesugebėjo stabdyti, tad skirtumas abejingų nepaliko – 84:52.

Paskutinės 10 minučių tapo tik formalumu džiaugsmu trykštančioje „Žalgirio“ arenoje. Lietuvos čempionai šventė pergalę, o aikštėje ilgą laiką prabuvo ir iki tol nerungtyniavę Karolis Lukošiūnas ir Martinas Gebenas.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Eurolygos vakaras Kaune, susitinka Kauno „Žalgiris“ ir Berlyno „Alba“

Net šeši „Žalgirio“ krepšininkai surinko dviženklį taškų skaičių. Rezultatyviausias buvo KC Riversas, pelnęs 17 taškų, Edgaras Ulanovas pridėjo 14, Nigelas Hayesas (7 atk. kam.) ir Jockas Landale'as (7 atk. kam.) sumetė po 12.

Lietuvos čempionai pataikė 54 proc. dvitaškių (25/46) ir 52 proc. tritaškių (14/27).

Kovą dėl kamuolių „Žalgiris“ laimėjo 44:35. Vien puolime aikštės šeimininkai sugriebė 18 atšokusių kamuolių.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Rungtynių akimirka

Tai buvo 7-oji „Žalgirio“ pergalė Eurolygoje per 21 rungtynes. Po jos Š.Jasikevičiaus auklėtiniai turnyro lentelėje pakilo į 15-ąją vietą.

Kitas rungtynes žalgiriečiai sausio 30-ąją (ketvirtadienį) išvykoje žais prieš Vilerbano ASVEL komandą.

„Žalgiris“: KC Riversas 17, E.Ulanovas 14 (4 atk. kam., 4 rez. perd., 18 naud. bal.), J.Landale'as (7 atk. kam.) ir N.Hayesas (7 atk. kam., 19 naud. bal.) po 12, R.Jokubaitis 11 (4 rez. perd., 4 kl.), P.Jankūnas 10 (5 atk. kam.), Z.LeDay 8 (5 atk. kam.), M.Gebenas ir Th.Walkupas (6 atk. kam., 7 rez. perd.) po 4, L.Lekavičius (4 rez. perd.) ir A.Milaknis po 4, K.Lukošiūnas 3.

ALBA: L.Nnoko 15 (7 atk. kam.), P.Siva ir R.Giedraitis po 12, L.Sikma 9.

„Žalgiris“ STATISTIKA ALBA
25/46 (54 proc.) Dvitaškių pataikymas 18/41 (4 proc.)
14/27 (52 proc.) Tritaškių pataikymas 8/26 (31 proc.)
12/15 (80 proc.) Baudų metimų pataikymas 20/26 (77 proc.)

Ketvirtas kėlinys. „Žalgiris“ – ALBA

40 min. Viskas. Rungtynės baigtos, šimtasis taškas pelnytas Karolio Lukošiūno. Kaunas traukia švęsti pergalės.

Donatas Urbonas Donatas URBONAS, Eurolyga.lt redaktorius

94:57 žymi kitą „Žalgirio“ rekordą. Pasižymėkite – būtent pergalingas 37 taškų skirtumas yra didžiausias Eurolygos istorijoje, kokį buvo susikrovęs „Žalgiris“. Šis rezultatas irgi gali būti pagerintas su ALBA.

38 min. „Žalgiris“ toliau niekaip nepelnė šimtojo taško – 97:72.

36 min. Rungtynės ramiai ritasi lik pabaigos. Įdomu tik koks bus galutinis skirtumas ir ar bus pamuštas rezultatyvumo rekordas – 97:62.

33 min. Ir E.Ulanovas pasekė kapitono pėdomis, dvitaškį pridėjo R.Jokubaitis – 94:57.

32 min. P.Jankūnas pataikė tritaškį – 87:57.

„Žalgiris“ atsuko rekordinį skaitliuką. Visų laikų žalgiriečių pelnytų taškų Eurolygoje rekordas – 107 taškai, 2004-aisiais suversti Bolonijoje. Šis rezultatas gali būti pamuštas šį vakarą.

Trečias kėlinys. „Žalgiris“ – ALBA 84:52 (23:9, 31:18, 30:25)

30 min. Varžovai taikė zoninę gynybą jau ilgą laiką šiandien, bet KC Riversas ALBA ekipą baudė tritaškiu. Kauniečių pranašumas nebekėlė abejonių.

Teisėjai dar užfiksavo nesportinę pražangą prieš P.Jankūną.

28 min. ALBA pabudo ir rinko taškus, bet niekaip neapsigynė nuo aikštės šeimininkų atakų. Kauniečiai tokiais tempais turėtų rinkti ir 100 taškų šiandien – 74:46.

27 min. E.Ulanovas smeigė tritaškį, bet pataikė ir T.Cavanaugh – 69:43.

25 min. KC Riversas iškart po pertraukėlės pataikė tritaškį, bet jam atsakė P.Siva – 66:38.

Rokas Jokubaitis turbūt negavo tiek pylos nuo matematikos mokytojo gavęs dvejetą mokykloje, kiek Šaras papylė po kelių avantiūriškų sprendimų ant „Žalgirio“ arenos parketo. Įžaidėjas pripažįsta savo kaltę – tikrai paskubėjo puolime ir nesužaidė protingai gynyboje, bet savo žaidimą jis dabar galės apmąstyti ant suolo. Šaras bando nepaleisti komandos nuo grandinės, nuo kurios nutrūkę žalgiriečiai paleido iniciatyvą trečiojo kėlinio pradžioje.

24 min. Na štai, negalima buvo tikėtis, kad ALBA visą laiką miegos ir svaidys pro šalį. Kelios sėkmingos varžovų atakos iš eilės ir Šaras prašė minutės pertraukėlės – 63:35.

22 min. J.Landale'as pelnė keturis taškus iš eilės – 61:27.

21 min. N.Hayesas ketvirtį pradėjo tritaškiu – 57:27.

Antras kėlinys. „Žalgiris“ – ALBA 54:27 (23:9, 31:18)

„Žalgiris“ žaidžia geriausią pirmą rungtynių pusę šį sezoną: 54 taškai – daugiausiai, kiek žalgiriečiai buvo įmetę per pirmus du kėlinius, o 27 praleisti taškai – mažiausiai, kiek praleido per 21 turą.

ROKAS JOKUBAITIS! Kaip vaikinas pasiilgo krepšinio. Du tritaškiai išlaisvino jaunuolio sielą. Įžaidėjas džiazuoja aikštėje – ryžtas greitoje atakoje ir gražuolis perdavimas nuo parketo. Tada Rokas šoka aukščiausiai 50/50 kamuolio situacijoje. Tada jis drąsiai meta tritaškį „Žalgiriui“ vos atkovojus kamuolį puolime. Čia tai bent pirmieji jo taškai šio sezono Eurolygoje. Rokas žaidžia su bičiuliais ir fanais siųsdamas triumfo ženklus po taiklių savo metimų. Jokubaitis linksminasi kaip per kokį mokyklos šimtadienį.

20 min. Kas čia vyksta?! R.Jokubaitis žaidžia lyg Eurolygos superžvaigždė! Dar vienas jo tritaškis, o kur dar tikslūs perdavimai ir atkovoti kamuoliai – 54:25.

19 min. R.Jokubaitis puikiai surado J.Landale'ą greitoje atakoje. Australui beliko įkrauti iš viršaus – 49:25.

18 min. Kol kas sekasi viskas, išskyrus L.Nnoko stabdymą. Varžovų aukštaūgis renka taškus, bet jo tempas toli gražu nėra pakankamas, kad prilygtų „Žalgirio“ – 47:25.

17 min. R.Giedraitis budina ALBA ekipą. Lietuvis pataikė dvitaškį su pražanga, bet aikštės šeimininkų pranašumas vis dar milžiniškas – 43:22.

16 min. L.Sikma negalėjo patikėti, kad kovojant dėl pozicijos prasižengė jis, o ne P.Jankūnas, bet teisėjo švilpukas aidėjo žalgiriečio naudai. Po minutės pertraukėlės Th.Walkupas pataikė neįtikėtiną metimą, nors jau krito ant grindų jo metu – 43:19.

Kauną užpylė tritaškių lietus. Per 14 pirmųjų minučių „Žalgiris“ įmetė triskart daugiau tritaškių nei pirmosiose tarpusavio rungtynėse Berlyne (2/23). Kol kas 6 iš 8.

15 min. Pavojingai karštas „Žalgiris“! KC Riversas dar kartą smeigė tritaškį – 39:17.

14 min. KC Riversas šiandien karštas. Gynėjas pataikė iš toli.

Ar jūs juokaujate?! R.Jokubaitis pataikė dar vieną tritaškį! Tiesa, jam atsakė M.Hermannssonas – 36:17.

13 min. Na štai, 20-ties taškų persvara – 30:10.

12 min. R.Jokubaitis! Tryyys taškai! Kokie šalti jaunuolio nervai! Du su pražanga dar pridėjo Z.LeDay. Kol kas viskas klostosi puikiai – 28:10.

11 min. Šaras gavo įspėjimą. Jis jau pirmajame kėlinyje keletą kartų griebėsi už galvos po arbitrų sprendimų.

9 praleisti taškai – pakartotas geriausias „Žalgirio“ gynybos rezultatas pirmajame kėlinyje. Iki 9 taškų žalgiriečiai per pirmąsias 10 mačo minučių buvo apriboję ir Maskvos CSKA.

Pirmas kėlinys. „Žalgiris“ – ALBA 23:9

10 min. KC Riversas! Pirmas jo metimas iš toli skrodė tinklelį, o kėlinį dvitaškiu uždarė L.Lekavičius – 21:9.

9 min. Šaras metė į kovą R.Jokubaitį.

7 min. Dvi ALBA ekipos atakos baigėsi taip pat – taškais po puolime atkovotų kamuolių. Tačiau „Žalgiris“ laikosi priekyje – 18:9.

Žadintuvas Edgarui Ulanovui. Seniai kada teko matyti jau antros minutės pabaigoje ant suolo sodinamą vieną pagrindinių žalgiriečių. Šaras išrašė labai piktą moralą už pasyvumą puolime ir taktinę klaidą gynyboje, nuo kurios galimai prasidėjo Giedraičio tritaškio situacija. Papurtęs galvą ant suolo, puolėjas grįžo į aikštę ir įraitęs tritaškį sulaukė Šaro plojimų.

7 min. E.Ulaaanovas! „Žalgiris“ sugriebė kamuolį puolime, o Ulia įšveitė tritaškį – 14:5.

6 min. Dar viena ataka, pasibaigusi N.Hayeso taškais. Jau 7 taškus amerikietis turi savo sąskaitoje – 11:5.

5 min. J.Landale'as keletą kartų prametė iš po krepšio, bet situaciją taškais išgelbėjo N.Hayesas. Kitoje atakoje tas pats N.Hayesas dar pridėjo dvitaškį su pražanga – 9:5.

4 min. L.Nnoko įkrovė iš viršaus, o kitoje aikštės pusėje blokavo J.Landale'o metimą.

3 min. Pirmieji „Žalgirio“ taškai, kuriuos pelnė J.Landale'as, dar du pridėjo A.MIlaknis – 4:3.

2 min. A.Milaknis ir Th.Walkupas prametė laisvi iš toli, o štai R.Giedraitis iš toli metė tiksliai. Kauniečiai atsilieka – 0:3.

1 min. R.Giedraitis rungtynes pradėjo sužingsniuodamas.

Komandų starto penketai:

„Žalgiris“: Thomasas Walkupas, Artūras Milaknis, Nigelas Hayesas, Edgaras Ulanovas, Jockas Landale'as.

ALBA: Martinas Hermannssonas, Landry Nnoko, Luke'as Sikma, Rokas Giedraitis, Peytonas Siva.

Linkėjimai iš „Žalgirio“ arenos! Neišsigąskite tribūnose sutikę latviškai kalbantį milžiną. Legendinis latvis Kasparas Kambala lankosi Kaune pusiau reklaminiais sumetimais. Kolegos Latvijoje pasakoja, kad dar pernai krepšinį žaidęs 41-erių centras aktyviai boksuojasi ir į treniruočių salę važinėja dviračiu. Įdomu, kad „Žalgiris“ šiandien priima daugiau nei dešimtį žurnalistų iš Latvijos ir Estijos. „Žalgiris“ siekia tapti ne tik Lietuvos, bet ir visos Baltijos krepšinio komanda, todėl įdėmiai seka, kaip ir kiek ji nušviečiama kaimyninėse šalyse. Sirgalius vienija pergalės – lauksime jos prieš ALBA.