Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 kovo 6d. 09:42

Savito žanro reginys Kaune: elitinė pamoka „Žalgiriui“ ir detalės, atskyrusios nuo triumfo

Tai buvo reginys fenomenalios gynybos gerbėjams. Todėl nieko keisto, kad pergalę iškovojo tie, kurie suteikė mažiau dovanėlių varžovams savo aikštės pusėje. Kauno „Žalgiris“ atliko sunkų, bet puikų darbą visas rungtynes besivijęs varžovą, tačiau Milano „Olimpia“ didybė gynyboje galiausiai nugalėjo. Žaliai balti turėjo pripažinti svečių pranašumą 64:69 ir jau dviem pralaimėjimais atsilieka nuo atkrintamųjų zonos.

Tai nebėra ta Milano ekipa, kuri paskutiniais metais pergales bandydavo skinti individualybių pastangomis puolime. Ettore Messinai pavyko įskiepyti jam būdingą krepšinio DNR savo žaidėjams, kurių potencialas gynyboje tiesiog stulbina. Visada aktyvios rankos, agresyvus žaidimas be kamuolio, ant pirštų galų stovintys bei reaguoti pasiruošę žaidėjai – tik maža dalis visos šios schemos, penktadienio vakarą leidusios pelnyti vos 64 taškus Kauno „Žalgiriui“. Tuo tarpu kitoje pusėje, aikštelės šeimininkai padarė viena klaida per daug. Pažiūrėkime, kas neleido kauniečiams pasiimti šio taško.

Ankstyvas Milano pranašumas

Toną rungtynėms uždavė atkaklios pirmosios minutės, kuriose prireikė itin sunkių metimų atsidaryti savo taškų sąskaitas – pirmuosius 8 taškus svečiai pelnė vien individualiomis pastangomis. Kevinas Punteris buvo jų kaltininkas, pataikęs du sunkius metimus po puikios Th.Walkupo gynybos.

Atsidarė ir Sh.Shieldsas – be jokių abejonių geriausias mačo žaidėjas – pelnęs 2 taškus iš po krepšio, likęs prieš mažesnį R.Jokubaitį po kauniečių išsikeitimo užtvaroje tarp perimetro žaidėjų. Šis sprendimas keistis užtvarų tarp gynėjų metu kainavo gan brangiai – tą pastebėję italai iškart vėl siuntė Shieldsą centruoti link krepšio, o „Žalgirio“ koncentracija pagalbinėje gynyboje nebuvo ideali. Antroje atakoje Th.Walkupas (neaišku kodėl) liko saugoti baudos aikštelės, neužleisdamas savo vietos J.Lauvergne'ui, nors šis stovėjo prie pat. K.Hineso užtvara silpnojoje pusėje sudarė didelių sunkumų prancūzui išlįsti iš jos ir spėti prie kampe stovinčio Punterio, kuris smeigė tritaškį. Jei žalgiriečiai vietomis būtų apsikeitę, neabejoju, kad Walkupas nebūtų taip smarkiai užstrigęs už užtvaros bei spėjęs greičiau rotuoti ties varžovu ir galbūt apsaugojęs „Žalgirį“ nuo trijų taškų.

Grigonis su Walkupu turėjo prasčiausias rungtynes gynyboje.

Milanui trečią kartą pastebėjus Jokubaitį prie Shieldso, pirminis centravimas nepavyko, tačiau atakos pabaigoje vėl išvydome Walkupo ir Grigonio kliurką (šie du žaidėjai turėjo prasčiausias rungtynes gynyboje). Kadangi metimui atlikti buvo likusios kelios sekundės, Grigonis užtvaros metu (teisingai) nusprendė keistis, tačiau Walkupas į tai nesureagavo ir Shieldsas nubaudė „Žalgirį“ dar vienu vidutiniu metimu. 10:17 ir M.Schillerio minutės pertraukėlė.

Savo aikštelės pusėje svečiai pademonstravo keletą pavyzdinių gynybinių atakų. Karts nuo karto jiems pavykdavo atmušti kauniečių gynėjus nuo kamuolio priėmimo, o vėliau būti itin agresyviems ties kamuoliu ir išprovokuoti pražangas puolime. Ne ką prasčiau sekėsi ir rotacijose – net ir „Žalgiriui“ įgijus pranašumą, papildomo perdavimo kelyje vis atsirasdavo vieno iš Milano žaidėjų ranka ir vienas iš begalės jų kamuolio pamušimų, kurie priversdavo iš naujo pradėti ataką.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./ Etore Messina
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./ Etore Messina

Kiti svarbūs akcentai

„Žalgirio“ gynybos bloga pavadinti negalime – visgi varžovai pelnė 69 taškus. Tačiau kai kurios klaidos, leidusios jiems tą padaryti, privertė kraipyti galvą.

Antrojo kėlinio pradžioje L.Lekavičius padarė dvi iš eilės – iš pradžių agresyviai prie vidurio spaudė S.Rodgriguezą, tačiau persistengė ir leido ispanui lengvai save aplenkti. Šis prasiveržimas virto K.Tarczewskio dėjimu. Kitoje atakoje Lukas praleido ispaną nuo užtvaros. Dažniausiai kauniečiai to ir siekia, tačiau šį kartą užtvarą statė 4 pozicijos žaidėjas, o tokiais atvejais P.Jankūnas ar N.Hayesas netaiko ice gynybos. Dar du taškai.

Svarbia problema tapo gynyba paskutinėmis atakų sekundėmis. Eurolygoje didžioji dalis ekipų automatiškai keičiasi varžovų pikenrolui vykstant likus 7 ar mažiau sekundžių. „Žalgiris“ išsiskiria iš šios mados – bando taikyti ice arba flat taktikas. Problema ta, kad tai suteikia varžovams galimybę greitai susikurti pranašumą bei atveria galimybę greitoms pačių klaidoms gynyboje. Vieną jų jau paminėjome, o penktadienio vakarą tai nutiko net 3 kartus ir kainavo 9 taškus. Užtenka žvilgtelėti į rungtynių rezultatą ir suprasti, kaip brangiai tai kainavo.

Antrosios klaidos epizode Walkupas iš visų jėgų suriko „keičiamės!“, tačiau dėl „Žalgiryje“ įprastų priešingų tendencijų, Lauvergne'as į tai nesureagavo. Į pagalbą nuo artimiausio žmogaus atskubėjo Grigonis. Perdavimą atlikti laisvam artimiausiui komandos draugui nėra sunku, o Punteris ir vėl neklydo nuo trijų taškų linijos.

Trečiąjį kartą tai atsitiko mačo pabaigoje, kuomet likus vos 5 sekundėms iki Milano atakos pabaigos, „Žalgiris“ pritaikė flat gynybą. K.Hinesas greit nusileido iki baudos linijos, priėmė kamuolį, o tai išprovokavo A.Rubito pagalbą. Taip per kelias akimirkas „Žalgirio“ pasirinkimas nesikeisti sukūrė laisvą tritaškį metimą kampe G.Datomei. Ir man tikrai nereikia priminti jums, koks geras yra šis italas mesdamas laisvas iš statinės pozicijos.

„Žalgirio“ gynybos bloga pavadinti negalime – visgi varžovai pelnė 69 taškus. Tačiau kai kurios klaidos, leidusios jiems tą padaryti, privertė kraipyti galvą.

Milano ekipa toliau kėlė įvairius sunkumus aikštelės šeimininkams. Jų aktyvi gynyba dažnai išmušdavo žalgiriečius iš jų norimų pozicijų (žr. Shieldso išprovokuotą Grigonio kamuolio priėmimą savo aikštelės pusėje bei vėliau sekusią pražangą puolime Lauvergne'ui), o bet kokius derinius sustabdydavo keitimosi gynyba. Kauniečiai nemažai bandė žaisti per baudos aikštelę ir jiems ne vieną kartą pavyko atlikti aukštus perdavimus J.Lauvergne'ui ar A.Rubitui.

Negalime neišskirti Sh.Shieldso. Danas sužaidė tobulas rungtynes, taškus pelnęs įvairiausias būdais: centruodamas, metimais iš vietos iš toli, metimais po driblingo iš vidutinio nuotolio. Sunku buvo suprasti „Žalgirio“ planą prieš jį – ties kuo buvo rizikuojama ir į kurią pusę jį buvo norima siųsti? Marius Grigonis beviltiškai pralaimėjo šią kovą gynyboje, atidavęs visas galimas opcijas ir nespėjęs reaguoti į Shieldso crossoverius (žaidimą su driblingu) bei pakankamai sutrukdyti jo metimams. Amerikiečio sąskaitoje 23 taškai su puikiu 8 iš 14 pataikymu iš žaidimo.

K.Kavolėlio/KKF nuotr./Shavonas Shieldsas ir Kyle'as Hinesas
K.Kavolėlio/KKF nuotr./Shavonas Shieldsas ir Kyle'as Hinesas

Detalės, nulėmusios pralaimėjimą

Nepaisant visų klaidų, „Žalgiris“ įnirtingai kovojo ir rungtynių likimas sprendėsi paskutinėmis akimirkomis. Lemiamą lygtį sudarė detalės gynyboje, o čia ir vėl geresnė buvo svečių ekipa.

Savo žodį tarė nepakankamai šiame straipsnyje pagirtas K.Hinesas, savo milžiniškos jėgos pagalba atsitvėręs J.Lauvergne'ą, atsikovojęs kamuolį puolime ir pelnęs 2 taškus (59:64).

M.Grigonis kitoje pusėje nubaudė varžovus už jų pasirinkimus jau antru tokiu tritaškiu per mačą. Italai perdavimų iš rankų į rankas metu ėjo per apačią, saugodamiesi nuo prasiveržimų ir lietuvis, sustojęs iškart po jo, smeigė svarbų tritaškį (62:64).

Po kelių netaiklių atakų, K.Punteris pademonstravo elitinę savo ir ekipos gynybą. Walkupui įsiveržus į baudos aikštelę šis atliko šuolį link jo, saugodamas komandos draugą. Walkupas nusprendė atmesti kamuolį atgal, tačiau Punteris po šuolio link savo žmogaus, grįžo pakeltomis rankomis ir kamuolys atsimušė į jo rankas. „Žalgirio“ galimybė pagaliau persverti rezultatą išnyko.

Galiausiai visą darbą nubraukė „Žalgirio“ klaida gynyboje. Taikant ice gynybą 2 prieš 2 metu, Lekavičius praleido K.Punterį į užtvarą, Lauvergne'as automatiškai atsidūrė blogojoje pusėje ir Punteris smeigė laisvą vidutinį metimą.

Apibendrinimas

Išvydome puikią gynybą bei puikią kauniečių kovą, tačiau būtent paties „Žalgirio“ klaidos atėmė šansą pakovoti dėl pergalės. M.Schilleris liko patenkintas auklėtinių žaidimu, tačiau išvengus dar kelių papildomų klaidų buvo galima laimėti rungtynes.

Artimiausioje ateityje šių klaidų bus galima daryti dar mažiau, nes laukia akistatos su dviem puolimo mašinomis Turkijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

19:56
13:58
00:46

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/