2020 12 31

Skaudžiausią sezono antausį gavęs Šaras: „Pametėme galvas“

Šarūnui Jasikevičiui ir visai jo vadovaujamai „Barcelona“ ekipai pirmasis Eurolygos ratas baigėsi karčiai. Katalonai Miunchene gavo skaudų „Bayern“ spyrį ir pirmą kartą šį sezoną pralaimėjo trečią kartą iš eilės.
Šarūnas Jasikevičius
Šarūnas Jasikevičius / Getty Images/Euroleague.net nuotr.

Be dviejų naudingiausių žaidėjų Nikolos Mirotičiaus ir Brandono Davieso žaidusi „Barca“ subyrėjo trečiajame kėlinyje, kurį pralaimėjo net 10:27. Paskutiniame ketvirtyje katalonai nuo bavarų atsiliko net 19 taškų skirtumu ir pralaimėjo 77:90.

Šaras po didžiausio pralaimėjimo šį sezoną kalbėjo apie auklėtinių „pamestas galvas“ trečiajame kėlinyje.

„Gerai kovėmės pirmoje rungtynių pusėje. Laikėmės žaidybinio plano, kol trečiajame kėlinyje pametėme galvas, – aiškino Š.Jasikevičius. – Padarėme daugybę pražangų, anksti įžengdami į „bonuso“ situaciją, o varžovai įgavo pasitikėjimo.“

Sunkiausiai katalonams sekėsi stabdyti „Bayern“ gynėją Wade'ą Baldwiną. Prieš savaitę Kaune prieš „Žalgirį“ tik 6 taškus įmetęs įžaidėjas „Barcai“ atskaitė 29 taškų, 7 rezultatyvių perdavimų ir 41 naudingumo balo pamokėlę.

Getty Images/Euroleague.net nuotr./Wade'as Baldwinas

Šaras išskyrė vieną aspektą, dėl kurio amerikietis sužaidė tokias geras rungtynes.

„Prieš rungtynes turėjome dvi vaizdo peržiūras, kuriose akcentavome, kaip reikia gintis prieš jo žaidimą į kairę pusę. Nors tą pakartojome 200 kartų, tačiau leidome jam žaisti į kairę“, – pyko kaunietis.

Pats rungtynių herojus iš Miuncheno komandos tikino pasimokęs iš Kaune jam suteiktų pamokų.

„Žaidėme po skaudžios nesėkmės prieš „Žalgirį“. Žinojome, kad šiose rungtynėse turėsime kovoti, nes „Barca“ yra geriausia iš geriausių. Atlikome puikų darbą gynyboje ir atakavome ten, kur norėjome, nes žinojome, kad jie gali būti pavargę“, – pergalės priežastis analizavo karjeros mačą sužaidęs W.Baldwinas.

Tiek „Barcelona“, tiek „Bayern“ po pirmojo Eurolygos rato sėdi tose pačiose rogėse. Abi komandos yra laimėjusios po 11, o pralaimėjusios po 6 sykius ir dalinasi 3–4 vietas.

Primename, jog Kauno „Žalgiris“ po pirmosios sezono dalies turi 10 pergalių ir 7 pralaimėjimus bei su „Valencia“ dalinasi 6–7 pozicijas.