Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 16d. 00:25 , Atnaujinta: 2019 lapkričio 16d. 00:36

Sunerimęs Šaras kreipėsi į „Žalgirio“ lyderius

„Jūs atidavinėjat viską už dyką!“ – dar antrojo kėlinio pradžioje ant auklėtinių šaukė Šarūnas Jasikevičius. Bet žalgiriečiai neišgirdo trenerio įspėjimo. Kauno „Žalgiris“ krito prieš kraujuojantį Pirėjo „Olympiakos“ 74:83.

Kauno „Žalgiris“ Pirėjuje surengė labdaros vakarą.

Lyg užjausdami kenčiantį „Olympiakos“ klubą, žalgiriečiai ėmė už dyką dalinti taškus raudoniesiems.

Iš pradžių lengvai pasiduodami varžovų klaidinantiems judesiams prie tritaškio linijos. Po to prasižengdami varžovų metimo metu. Nepadarydami pražangos tada, kai neišvengiamus taškus į krepšį dar buvo galima sustabdyti pirminėje atakos fazėje.

O puolime pritrūkęs ryžto ir agresijos, „Žalgiris“ pats pasirinko netaranuoti silpnesnio priešininko. Kai davė „Žalgiriui“, pats „Žalgiris“ neėmė taškų, vaikiškai mindamas ant galinės linijos ir nesinaudodamas savo stiprybėmis vienas prieš vieną.

Įspėjimo signalus vis siuntęs ir savo vyrus bandęs žadinti Šaras jau nebegalėjo sukontroliuoti situacijos, kai antroje rungtynių pusėje į „Žalgirio“ krepšį skriejo sunkiai kontroliuojami metimai.

Žaidėjams pasakiau, kad mane jaudina, jog pralaimime mūsų lygą.

Užsiauginęs sparnus „Olympiakos“ pradėjo lipti žalgiriečiams per galvas. O Šaras atsisukęs nerado lyderių, kuriais galėtų pasitikėti.

Š.Jasikevičius sukosi prie šoninės linijos kaip vijurkas, bet negalėjo išgelbėti komandos nuo sunkių graikų metimų ir žaidimo planui prieštaravusių žaidėjų veiksmų.

„Olympiakos“ sirgaliai patenkinti keikė Š.Jasikevičių ir mojavo „Žalgirio“ komandai, išlydėdami žaliai baltus namo į Kauną.

„Žinote, šioje salėje reikia agresyvumo. Reikia luptis. Mes per pirmą pusę metėme tris baudas. Gavome 15 taškų iki bonuso situacijose, nebuvome pasiruošę mirti aikštėje, luptis aikštėje, – akcentavo Š.Jasikevičius. – Žmogus, kuris labai greitai padarė dvi baudas (J.Landale'as) ir turėjo būti išimtas iš aikštės, buvo geriausias mūsų žaidėjas – ir su energija, ir su statistika.

Kažkiek tą akcentavome, kažkiek akcentavome varžovų gynybą. Bet nesugebėjau per pertrauką išaiškinti ir pateikti kažkokių pokyčių.

Vėlgi, žaidėjams pasakiau, kad mane jaudina, jog pralaimime mūsų lygą. Manau, „Fenerbahče“ atsigaus, Madridas atsigauna. Tos pergalės prieš juos geros, papildomos, bet čia yra mūsų lyga, jei norime kabintis ant atkrintamųjų. Pralaimėjome „Zenit“, pralaimėjome ne geriausius laikus išgyvenančiai komandai Pirėjuje. Gal tai žaidėjams pakišo koją, bet aš kalbu apie lyderystę. Man skaudu, kad taip daliname taškus.

Šiandien mes juos galime atlošti, bet negerai. Mes kažkur... Nežinau.“

– Žaidėjai akcentavo, kad puolime juos išmušė iš vėžių varžovų gynyba keičiantis dengiamaisiais. Ar tai buvo pagrindinė taktinė problema ir kodėl jos nepavyko įveikti kaip anksčiau?

– Negaliu atsakyti, kodėl nepavyko įveikti.

Mes paprasčiausiai nesuprasdavome, kad jie keičiasi. Jeigu ketvirtos pozicijos žaidėjas nesupranta, kad pirmoje atakos stadijoje su juo liko pirmos pozicijos žmogus... Esame jauna komanda ir gal reikia tuos dalykus praeiti.

Bet sugrįžtame prie lyderystės, agresyvumo iš lyderių. Noriu nulenkti galvą prieš Grigonį. Jis nesitreniruoja, prieš rungtynes truputį pasidursto koją ir bando padėti. Tai ilgai negali tęstis ir tai yra labai blogai žaidėjo ateičiai, šiam sezonui. Tai tikrai blogas variantas.

Bet, nežinau...

– Kiek skaudžios komandai buvo siautusio Landale'o pražangos?

– Skaudžios, nes kai kuriose situacijose prisirinko baudų ne pagal komandos taisykles.

Visada kalbame, kad tai sezono pradžia – turi tempti veteranai. Tikiuosi, jie neprarado savo alkio... Nežinau.

– Kas labiausiai nesiklijavo gynyboje, kad po pertraukos praleidote 46 taškus?

– Praleidome į stipriąją pusę, bet... Apie kokią pergalę šioje salėje kalbame, jei pirmoje pusėje iki bonuso mums įmeta 15 taškų. Didžiulis skaičius...

Kai kurie mūsų lyderiai pirmoje pusėje su 0 metimų... Mes turime jausti, kas esi komandoje. Išeik ir pramesk kaip Walkupas...

Galvoju, Walkupas pasijuto kaip lyderiaujantis. Jie pasirinko taktiką jį provokuoti – 2/12 metimų nėra gerai, bet visi jie buvo logiški ir iš sistemos.

Porą kartų galėjo sužaisti agresyviau, bet niekada nebus idealiai. Na, bet...

Lukas šią savaitę turėjo, ko gero, tris geriausias treniruotes šį sezoną.

– Zachas LeDay perdegė su -3 naudingumo balais?

– Rūbinėje bandai kažką filosofuoti, aišku, ir nereikalingai. Bet nėra lengvas jam šitas sugrįžimas į savo komandą. Tokia situacija pirmą kartą.

Bet gali visada prisigalvoti pasiteisinimų. Tačiau suprantamas dalykas žmogui... Visi rašo, kaip jis čia gerai žaidžia. Reikia tai praeiti, kad atsiblokuotum. Bet kur lyderystė?

– Ar varžovų bausmės po krepšiu yra „Žalgirio“ problema?

– Reikia suprasti, kad ne vien mes penkiese bėgiojame aikštėje. „Barcelona“ atsiveža Mirotičių, Daviesą, Tomičių, Oriolą ir dar trečioje pozicijoje Šmitą.

Šitie ateina su Printeziu, Reedu, Milutinovu ir Rubitu. Kai kurių dalykų mes irgi negalime kontroliuoti.

Vis tik žaidžia ir kita komanda. Bet vėlgi, lyderystė... Išsibauduokime visi! Einam ir bauduojamės. Ką pirmoje pusėje ir laikėmės.

– Lukas Lekavičius nemažą dalį žaidė antroje pozicijoje. Ar toks buvo planas?

– Nemanau, kad konkretus planas. Tiesiog Lukas tinka žaisti su „Olympiakos“, ką rodė atstovaudamas „Panathinaikos“.

Jūs nežiūrėkite to tiesioginio oponento. Tai trenerio darbas, kaip įvesti į situacijas, kur jis gali atakuoti, šitoje situacijoje Milutinovą ar Reedą.

Viskas dėl treniruočių – Lukas šią savaitę turėjo, ko gero, tris geriausias treniruotes šį sezoną. Jautėsi, kad jis bus labai gerai pasiruošęs.

Title Sponsor
Turkish Airlines
Premium Partners
7days Adidas
Global Partners
Tadim Spalding Intersport
Partners

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

01:40
08:50
01:23

Esports namai

URBAN˙/