2021 01 13

Sunkus vakaras Maskvoje: charakterį rodęs „Žalgiris“ krito prieš CSKA

Kauno „Žalgirio“ šešių iš eilės pergalių serija Eurolygoje nutrūko. Martino Schillerio vyrai sausio 13-sios vakarą kovėsi pagirtinai, nenuleido rankų sunkiu momentu, bet galiausiai 73:83 (11:18, 21:27, 20:15, 21:23) krito prieš turnyro lyderę Maskvos CSKA ekipą.
Maskvos CSKA – Kauno „Žalgiris“
Maskvos CSKA – Kauno „Žalgiris“ / nuotr. „Getty Images“/euroleague.net

Prieš rungtynes, per pertrauką ir po mačo 15min feisbuke galėjote žiūrėti karščiausių įvykių aptarimą laidoje „Karštom pėdom“.

Beje, Rusijoje, skirtingai nei kitur Europoje, sirgaliai įleidžiami į rungtynes, nepaisant pandemijos. „Žalgirio“ ir CSKA mūšį gyvai stebėjo 3120 žmonių.

Jau pačioje mačo pradžioje maskviečiai ėmė bėgti į priekį gana pavojingai, bet dviem tritaškiais „Žalgiris“ užkūrė savo puolimo variklį. Vis tik metimai dažniau skriejo pro šalį nei į skylę ir CSKA sugebėjo truktelėti į priekį prieš pirmo kėlinio pabaigą – 18:11.

Situacija puolime šiek tiek pagerėjo antrajame ketvirtyje, bet CSKA tempo nemažino, o Darruno Hilliardo du taiklūs tritaškiai prieš pertrauką leido aikštės šeimininkams įgyti persvarą 45:32.

Per pirmus du kėlinius „Žalgiris“ pataikė vos 41 proc. dvitaškių (7/17) ir 31 proc. tritaškių (4/13), o kovą dėl kamuolių pralaimėjo net 9:25.

Po pertraukos kauniečiai padidino intensyvumą ir žaidė agresyviau. Tai davė vaisių – prieš lemiamą 10-ties minučių atkarpą varžovai buvo pavejami (52:60).

Iki trijų taškų „Žalgiris“ sumažinęs buvo atsilikimą (59:62) ketvirtojo kėlinio pradžioje, bet tada puolimas sustojo, o CSKA timptelėjo į priekį – skirtumas vėl tapo dviženklis. Tai ir buvo lemiamas lūžis – kauniečiai į kulną įsikąsti varžovams nebesugebėjo.

„Žalgiriui“ daugiausiai taškų pelnė Marius Grigonis, surinkęs 16. Kovingumu pasižymėjęs Thomasas Walkupas pridėjo 14 taškų ir išdalino 5 perdavimus.

nuotr. „Getty Images“/euroleague.net/Thomasas Walkupas

M.Jamesas pelnė 21 tašką (4/7 dvit., 3/9 trit., 4/6 baud. met.) ir buvo rezultatyviausias nugalėtojų gretose, jis taip pat atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Naudingiausias CSKA krepšininkas vis dėlto buvo 22 balus surinkęs Nikola Milutinovas, kuris pelnė 10 taškų ir nusiėmė net 14 kamuolių, iš kurių 5 po savo krepšiu.

„Žalgirio“ pataikymo procentas nebuvo aukštas: 49 proc. dvitaškių (18/37) ir 35 proc. tritaškių (9/26).

CSKA stebuklingu taiklumu irgi nepasižymėjo: pataikė 55 proc. dvitaškių (24/44) ir realizavo 32 proc. tolimų metimų (7/22).

Kovą po krepšiu CSKA laimėjo net 43:22. Maskviečiai po savo krepšiu nusiėmė 14 kamuolių, „Žalgiris“ – dvigubai mažiau.

Pagyrų M.Schillerio auklėtiniai nusipelnė už kamuolio saugojimą – suklydo jie tik 6 kartus, Maskvos krepšininkai padarė 11 klaidų.

Ši savaitė yra dviguba Eurolygoje – penktadienį „Žalgiris“ pratęs rusišką kelionę ir išvykoje susikaus su Sankt Peterburgo „Zenit“.

Eurolygos turnyro lentelėje Lietuvos čempionai su 11 pergalių ir 8 pralaimėjimais rikiuojasi septintoje pozicijoje.

CSKA: M.Jamesas 21 (5 rez. perd.), T.Šengelia 18 (7 atk. kam.), D.Hilliardas 17, J.Voigtmannas 11, N.Milutinovas 10 (14 atk. kam., 22 naud. bal.).

„Žalgiris“: M.Grigonis 16, Th.Walkupas 14 (5 rez. perd.), L.Lekavičius ir N.Hayesas po 11, A.Milaknis ir R.Jokubaitis po 5, J.Lauvergne'as (5 atk. kam., 5 rez. perd.) ir A.Rubitas po 4, P.Jankūnas 2 (5 atk. kam.), M.Gebenas 1.

„Žalgiris“ STATISTIKA CSKA
18/37 (49 proc.) Dvitaškių pataikymas 24/44 (55 proc.)
9/26 (35 proc.) Tritaškių pataikymas 7/22 (32 proc.)
10/13 (77 proc.) Baudų metimų pataikymas 14/16 (88 proc.)

Ketvirtas kėlinys. „Žalgiris“ – CSKA

40 min. Rungtynės baigėsi, nors „Žalgirį“ galima pagirti už parodytą charakterį ir kovą iki rungtynių pabaigos.

39 min. Mažiau nei dvi minutės ir 13 taškų pranašumas. Atrodo, galime susitaikyti su nesėkme šiandien – 67:80.

38 min. L.Lekavičius rodo, kad savimi pasitiki net ir po itin nesėkmingo metimo. Gynėjas nesudvejojo ir antru bandymu smeigė iš toli – 67:75.

37 min. Dar kartą taiklus M.Grigonis, šįkart iš dviejų taškų zonos – 64:72.

36 min. M.Grigonis smeigė tritaškį, bet labai reikia apsiginti, o to daryti nesiseka kauniečiams – 62:72.

35 min. Pagaliau J.Lauvergne'as užtikrintai kala į krepšį – 59:68.

34 min. M.Jameso klasika – taiklus tritaškis per rankas. O. J.Lauvergne'as toliau plaukia šalia rungtynių – prancūzas nepataikė iš po krepšio.

33 min. Ech... Trys iš eilės nerezultatyvios „Žalgirio“ atakos. Nors neužpuola ir varžovai.

32 min. L.Lekavičius pelnė dar du taškus, bet atsako jam D.Hilliardas – 57:62.

31 min. N.Hayesas smeigia tritaškį, atsilikimas tirpsta – 55:60.

Trečias kėlinys. „Žalgiris“ – CSKA 52:60

29 min. R.Jokubaitis pelnė dvitaškį su pražanga! Baudos metimas netaiklus – 50:58.

28 min. Na, nors žaidimas ne toks, kokio norėtų kauniečiai, bet skirtumas nedidėja – 48:58.

26 min. M.Grigonis pataikė iš toli! Labai svarbūs taškai – 42:54.

25 min. Koks Th.Walkupo kovingumo pavyzdys puolime! Deja, bet taškais to griuvimo ant kamuolio paversti nepavyko – 39:54.

23 min. M.Jamesas smeigė nuostabų tritaškį iš aikštės krašto. Fantastiškas šūvis, deja, taiklus. Th.Walkupas atsakė kažkuo panašaus, o tada dar prideda ir dvitaškį – 39:52.

22 min. Vaizdas toliau nekinta ir po pertraukos. Po T.Šengelios dėjimo prašo pertraukėlės M.Schilleris – 32:49.

Donatas Urbonas Donatas URBONAS, 15min žurnalistas

Pirmoje rungtynių pusėje CSKA prametė 18 metimų, po kurių atkovojo 8 kamuolius puolime. Todėl „Žalgiris“ teoriškai turėjo maždaug tik 10 progų bėgti į greitą puolimą. O tai jų – žaidimo arkliukas. Greitajame puolime žalgiriečiai susirenka vid. 9,6 taško – penktas rezultatas Eurolygoje. Šį vakarą greitajame puolime taškų įmesti dar nepavyko.

Antras kėlinys. „Žalgiris“ 32:45

Per pirmąją mačo pusę kauniečiams 9 taškus pelnė Th.Walkupas, 8 pridėjo M.Grigonis. Bet svarbiausia žiūrėti į pataikymą: vos 41 proc. dvitaškių (7/17) ir 31 proc. tritaškių (4/13) tikrai neguodžia. Kova dėl kamuolių pralaimima net 9:25.

20 min. Oho kokį smūgį gauna kauniečiai nuo D.Hillardo, kuris susmeigė du tritaškius iš eilės. Th.Walkupas kiek pataisė situaciją dvitaškiu – 32:45.

19 min. M.Grigonis pelno dvitaškį su pražanga, labai reikia užtikrinto savo lyderio Lietuvos čempionams, išgyvenantiems sunkią pirmąją rungtynių pusę – 30:39.

18 min. M.Grigonis ir Th.Walkupas patempė puolime, bet reikia gerinti gynybą. T.Šengelia pataikė iš toli ir „Žalgirio“ atsilikimas toliau dviženklis – 27:39.

16 min. J.Lauvergne'as išsimušęs ir gynyboje – per vieną ataką dvi jo šiurkščios klaidos, CSKA ataką baigė dėjimu į krepšį. Kauniečiams reikia daug ką taisyti – 18:29.

15 min. J.Lauvergne'as praėjusią savaitę į „Chimki“ krepšį dėjo vieną kamuolį po kito, o štai dabar jo dėjimas nepavyko. L.Lekavičius pelnė dar du taškus, jau keturis iš eilės – 18:27.

14 min. J.Voigtmannas po trijų taiklių metimų per daug įsijautė ir šveitė tokį tritaškį, kad kamuolys net lanko nepalietė. N.Hayesas per primityviai veržėsi po krepšiu, teisėjai skyrė pražangą puolime – 16:25.

13 min. Labai sunku puolime „Žalgiriui“ kol kas, atsilikimas vėl beveik dviženklis – 14:22.

11-os taškų pirmasis kėlinys Maskvoje „Žalgiriui“ buvo nerezultatyviausias šį Eurolygos sezoną. Tai bus susiję ir su 10 išmestų tritaškių – tiek daug per pirmąsias 10 minučių žaliai balti nebuvo paleidę.

11 min. M.Gebenas išprovokavo pražangą, bet pataikė tik vieną baudos metimą iš dviejų. „Žalgiris“ nesusitvarko su varžovais po savo krepšiu – 12:20.

Pirmas kėlinys. „Žalgiris“ – CSKA 11:18

Tvirta CSKA gynyba užtveria kelius krepšio link ir verčia „Žalgirį“ ieškoti sprendimų už tritaškio linijos. Tikslą pasiekė tik 1 dvitaškis iš 7, o iš toli svečiai atakavo net 10 kartų (pataikė 3). Tarp kitko, CSKA puolėjas Semionas Antonovas primena rusišką perimetro Simą Galdiką. Jums ne?

10 min. Vienas dvitaškis iš septynių (14 proc.) ir trys tritaškiai iš dešimties (30 proc.) – toks „Žalgirio“ taiklumas kol kas šiose rungtynėse. Kova dėl kamuolių pralaimima 6:14.

9 min. Dar kartą pataikė M.Jamesas, deficitas vėl padidėjo – 11:16.

7 min. Pirmus savo taškus pelnė M.Jamesas, bet gynėjas jau prametęs tris tritaškius.

„Žalgiris“ Maskvoje startavo per minkštas abiejose aikštės pusėse. Šiek tiek keista, kad skirtingai nei Kaune, M.Schilleris rungtynes pradėjo ne su sėkmingai pastaruoju metu žaidžiančiu Jankūnu, kuris pirmajame rate labai gerai tvarkėsi su Šengelija, o Hayesu. Bet tritaškiai traukia „Žalgirį“ iš taškų speigo. Kai CSKA puolime trūksta žiupsnelio sėkmės – bent keli kamuoliai išsisuko iš krepšio.

6 min. Th.Walkupas smeigia ir tritaškį. Galima lengviau atsikvėpti, atrodo, „Žalgirio“ puolimo variklis užsikūrė – 11:12.

5 min. Kauniečiai stringa puolime, bet šįkart sudėtingą metimą pataikė Th.Walkupas – 8:12.

4 min. Pagaliau pirmieji „Žalgirio“ taškai, kuriuos iš toli pelnė A.Milaknis, tritaškį prideda ir N.Hayesas – 6:10.

2 min. T.Šengelia pirmoje rungtynių atakoje prasižengė puolime prieš N.Hayesą, bet pirmuosius taškus vis tiek pelnė CSKA, kitoje atakoje N.Milutinovas dar įkrovė iš viršaus, kauniečiai atsilieka – 0:6.

Vienok smagu, bet kita vertus neramu matyti Eurolygos rungtynes prie žiūrovų. Maskvoje, pagal įstatymą, galima užpildyti 25 proc. visų sirgaliams skirtų vietų. Taigi, „Megasport“ tribūnose „Žalgirio“ ir CSKA dvikovą gali stebėti kiek daugiau nei 3 tūkst. žmonių.

Komandų starto penketai:

„Žalgiris“: Thomasas Walkupas, Marius Grigonis, Artūras Milaknis, Nigelas Hayesas, Joffrey Lauvergne'as.

CSKA: Mike'as Jamesas, Darrunas Hilliardas, Nikita Kurbanovas, Tornikė Šengelia, Nikola Milutinovas.