2019 01 11

Supančiotas „Žalgiris“: kas užgožė Šarūno Jasikevičiaus komandą?

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai neišvengė ketvirto pralaimėjimo iš eilės. Žalgiriečiai 61:78 nusileido Eurolygos lyderiui Stambulo „Fenerbahče“. Krepšininkas Augustas Šuliauskas specialiai 24sek dėstė pagrindinius pralaimėjimo akcentus.
Joffrey Lauvergne
Joffrey Lauvergne / Getty Images/Euroleague nuotr.

Pirmoji rungtynių pusė

Rungtynių švieslentė po 20 žaidimo minučių rodė 14 taškų „Fenerbahče“ komandos persvarą (43:29). Pirmasis kėlinukas buvo pralaimėtas 8 taškais, antrasis – 6.

„Žalgiris“ vėl turėjo itin daug problemų puolime – turkai naudojo itin aktyvią gynybą bei dažnai atimdavo iš kauniečių pirmąsias opcijas jų deriniuose.

„Fenerbahče“ pasižymi tuo, kad jų antrosios linijos žaidėjai yra itin aukšti, ilgų rankų bei fiziškai stiprūs. Sudėjus visas šias savybes su didele energija, kurią „Fenerbahče“ žaidėjai rodė visas rungtynes, gauname puikiai veikiančią gynybą, kurią itin sunku įveikti.

Antro kėlinio pradžioje „Žalgiriui“ jau atsiliekant 8 taškais, sekė 3 atakos iš eilės, kuriose kauniečių puolimas buvo tiesiog supančiotas.

Pirmoji ataka buvo skirta E.Ulanovui ir jo centravimui nugara į krepšį. M.Guduričius iš visų pusių sukinėdamasis bandė jam neleisti užsiimti geresnės pozicijos, o bandydamas atlikti perdavimą, sužingsniavo M.Grigonis, kuris irgi susidūrė su aktyvia gynyba.

Kitoje atakoje Janas Vesely savo energija vėlgi ilgai neleido priimti B.Daviesui kamuolio. Tą padaryti pavyko, tačiau B.Daviesas iškart po to netyčia trenkė varžovui alkūne per veidą ir buvo nubaustas nesportine pražanga, kuri taip pat buvo ir trečioji jo pražanga. Jam teko sėstis ant suolo priverstinio poilsio. Tai irgi buvo svarbus momentas rungtynėse.

Trečioji ataka baigėsi M.Grigonio netaikliu metimu iš vidutinio nuotolio po to, kai E.Ulanovas vėl nesugebėjo priimti kamuolio prieš M.Guduričių. Kadangi atakos opcijų nebebuvo likę, teko improvizuoti ir pasirinkti mažai efektyvų bei gana sunkų metimą iš 2 taškų zonos. Po šios atkarpos „Fenerbahče“ pranašumas išaugo iki 14 taškų (25:11) ir laikėsi iki antrojo kėlinio galo.

Taip pat įstrigo epizodas antroje kėlinio viduryje, kuomet P.Jankūnas turėjo puikią poziciją po krepšiu, bet M.Grigonis buvo taip užspaustas, kad sugebėjo tik perduoti kamuolį D.Waltonui ties tritaškio linija. Ataka pasibaigė L.Biručio pražanga puolime, kadangi D.Waltonas per anksti pradėjo žaisti du prieš du, neišlaukęs, kol aukštaūgis pastatys jam užtvarą.

„Fenerbahče“ pirmoje rungtynių pusėje dominavo aikštelėje vien dėl savo fiziškumo, atletiškumo ir didesnės energijos.

Klaidos

„Žalgiris“ kažkiek atsigavo antroje rungtynių dalyje bei turėjo keletą šansų sugrįžti į rungtynes. Tačiau keletas klaidų gynyboje bei ne itin protingų sprendimų puolime neleido to padaryti.

Puiki ketvirto kėlinio pradžia leido „Žalgiriui“ sumažinti deficitą iki 7 taškų (57:50), tačiau turbūt didžiausias vakaro „X faktorius“ Melihas Mahmutoglou greitai nuramino kauniečių ambicijas dviem taikliais metimais.

Atakos laikas jau ėjo į pabaigą ir jam teko improvizuoti žaidžiant 1 prieš 1 prieš Th.Walkupą. Turkas puikiu dvigubu crossoveriu – kuris, atrodo, yra mėgstamiausias jo judesys, išmaudė amerikietį bei užbaigė ataką metimu iš po krepšiu.

Kitoje atakoje gynyboje suklydo B.Daviesas. Kauniečiai vėl demonstravo gerą gynybą maždaug 20 sekundžių. Tačiau tuomet „Fenerbahče“ žaidėjui besiveržiant į baudos aikštelę, B.Daviesas tiesiog užmiršo, kad jis gina Mahmutoglou, kuris stovi ties tritaškio linija ir instinktyviai nuėjo padėti į baudos aikštelę. Mahmutoglou visiškai laisvas smeigė tritaškį, kuris sugrąžino pranašumą iki dviženklio (62-50).

Vėliau dar vieną klaidą gynyboje prieš tą pati Mahmutoglou padarė A.Milaknis, kuris leido jam prakirsti palei galinę liniją bei pelnyti du lengvus taškus iš po krepšio.

Puolime jau kelias rungtynes iš eilės norėtųsi, kad B.Daviesas dažniau atmestų kamuolius žaisdamas nugara į krepšį. Taip, amerikietis dažnai yra nesustabdomas baudos aikštelėje, tačiau priešininkai kuo toliau, tuo daugiau skiria jam dėmesio. Prieš „Fenerbahče“ buvo keletas momentų, kuomet jis įstrigęs tarp trijų oponentų vis tiek sukinėjosi ir išmetė sunkų metimą vietoj atmetimo ties tritaškio linija.

Rokas Jokubaitis

Rokas sužaidė 10 minučių ir nors jo statistikos eilutė neatrodo įspūdingai – 2 taškai, abi pramestos baudos, 1 rezultatyvus perdavimas ir 2 klaidos, jo buvimo aikštelėje metu kauniečių puolimas atrodė tikrai solidžiau nei su D.Waltonu.

Lietuvis drąsiai imasi iniciatyvos, daug žaidžia 2 prieš 2 bei veržiasi į baudos aikštelę. Rokas turi pakankamai greičio ir mobilumo, kuris jam leidžia tą daryti.

Jis puikiai nuskaitė situaciją varžovams taikius step-outo gynybą ir greitai numetė kamuolį B.Daviesui, po kurio perdavimo A.White‘as pelnė du taškus iš po krepšio. Vėliau įsiveržęs giliai į baudos aikštelę, perdavė kamuolį A.White‘ui, kuris užbaigė ataką dviem taškais. Pats irgi pelnė savo vienintelius taškus po aštraus prasiveržimo, kuomet atakavo N.Melli silpną gynybą.

R.Jokubaitis neišvengė poros klaidų: įsiveržus giliai į baudos aikštelę, priėmė blogą sprendimą bandydamas įkišti kamuolį B.Daviesui, kuomet kampe laisvas stovėjo M.Grigonis. Kitąkart Rokas pažeidė vidurio linijos taisyklę.

Nepaisant šių klaidelių, R.Jokubaičiui vadovaujant kauniečių žaidimui vaizdas aikštelėje buvo tikrai geras.

Išvada

„Fenerbahče“ puikiai pradėjo rungtynes, pirmoje pusėje tiesiog supančiojo kauniečių puolimą savo didelės energijos bei fizinio kontakto dėka, ir leido pelnyti vos 29 taškus.

Keletą „Žalgirio“ progų sugrįžti į rungtynes palaidojo koncentracijos gynyboje klaidos.

Vienas iš šviesesnių momentų šiame mače buvo R.Jokubaičio pasirodymas.

Ketvirtas pralaimėjimas iš eilės patirtas prieš absoliučius lygos lyderius ir reikia tikėtis, kad savaitė laiko iki kitų rungtynių Eurolygoje padės „Žalgiriui“ atsigauti bei sustyguoti savo žaidimą.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius