2019 11 15

K.Kemzūros triumfas: „Olympiakos“ atsitiesė nugalėdamas „Žalgirį“

Dvi triuškinančias nesėkmes savų sirgalių akivaizdoje patyrusi Kęstučio Kemzūros treniruojama Pirėjo „Olympiakos“ komanda gaisrą užgesino Kauno „Žalgirio“ sąskaita. Svečiuose rungtyniavę Lietuvos čempionai nusileido šį sezoną braškančiai „raudonajai“ Graikijos komandai – 74:83 (18:19, 21:18, 16:23, 19:23).

Rungtynių aptarimą kviečiame prieš mačą, per jo pertrauką ir pasibaigus susitikimui kviečiame stebėti 15min portalo laidoje „Karštomis pėdomis“.

Tel Avivo „Maccabi“ ir Stambulo „Anadolu Efes“ klubams bendru 44 taškų skirtumu nusileidęs „Oly“ nieko stebuklingo nedemonstravo ir per pirmąją mačo su „Žalgiriu“ pusę, kurią pralaimėjo 37:39.

Situacija pasikeitė antroje rungtynių pusėje. Atsirišęs krepšys vien per trečiąjį kėlinį įtraukė penkis Pirėjo krepšininkų tritaškius, o šeimininkai ėmė pirmauti 5-7 taškų skirtumu.

Galiausiai, ketvirtajame kėlinyje „Žalgiris“ subyrėjo po dar dviejų tolimų bombų – „Olympiakos“ prasidėjus antrajai lemiamo ketvirčio pusei pabėgo 74:61 ir išlaikė persvarą iki susitikimo pabaigos.

„Olympiakos“ iki šių rungtynių prieš „Žalgirį“ buvo pralaimėjęs 4 kartus iš eilės – ši serija tęsėsi dar nuo žymiosios 2018-ųjų Eurolygos ketvirtfinalio serijos.

Kauniečių neišgelbėjo net ir rekordinis Jocko Landale'o pasirodymas. Australas pelnė 23 taškus (7/8 dvit., 1/3 trit., 6/6 baud.) ir surinko tiek pat naudingumo balų.

Vis dėlto žalgiriečiui, kaip ir kitiems Kauno komandos aukštaūgiams, sunkiai sekėsi laikytis gynyboje, kur „Olympiakos“ baudos aikštelę cementavo Nikola Milutinovas. J.Landale'as vien prieš jį užsidirbo keturias pražangas, o dėl to žaidė tik 19 minučių.

Antrą kartą iš eilės pralaimėjęs „Žalgiris“ su trimis laimėjimais atsidūrė 11-oje Eurolygos vietoje.

Kita savaitė kauniečiams bus ypatinga – pirmą kartą komandos istorijoje „Žalgiris“ per tą pačią savaitę žais dvejas reguliariojo sezono rungtynes namuose, kai susitiks su Atėnų „Panathinaikos“ ir Belgrado „Crvena Zvezda“.

„Olympiakos“: Vassilis Spanoulis 16 (7 rez. perd.), Nikola Milutinovas (8 atk. kam., 27 naud. bal.) ir Brandonas Paulas po 14, Georgios Printezis ir Willie Reedas po 10.

„Žalgiris“: Jockas Landale'as 23 (7/8 dvit., 6/6 baud.), Lukas Lekavičius 14, Thomasas Walkupas 10 (2/12 metimų, 5 rez. perd.).

Rungtynių Pirėjuje įvykius fiksavo portalas 15min.

Ketvirtasis kėlinys

40 min. „Olympiakos“ pergalę vainikuoja įspūdingas Kosto Papanikolaou blokas įkrauti kamuolį į krepšį pabandžiusiam E.Ulanovui.

38 min. Balta vėliava? Š.Jasikevičius į aikštę pirmą kartą šiame sezone įleido Roką Jokubaitį – 79:68.

37 min. Laiko dar yra, bet „Žalgirio“ viltys senka sulig kiekvienu nesėkmingu epizodu – 76:64.

Donatas Urbonas Donatas Urbonas, 15min žurnalistas

„Olympiakos“ sirgaliai triumfuoja. Jie jau atsisveikindami mojuoja Šarui ir „Žalgiriui“, po Brandono Paulo tritaškio linkėdami gero kelio namo į Kauną.

36 min. Tritaškį prideda ir T.Rochestie – 74:61.

35 min. B.Paulo tritaškis siunčia „Žalgirį“ į nepavydėtiną situaciją – 71:61.

33 min. V.Spanoulio ir N.Milutinovo duetas didina skirtumą iki 7 taškų, o nemalonumus užuodžiantis Š.Jasikevičius prašo minutės pertraukėlės – 64:57.

Jockas Landale'as turėtų gintis treniruotėse surištomis rankomis. Toks pražangų magnetas gniuždo Š.Jasikevičių. Jis be jokio džiaugsmo jau 27 ketvirto kėlinio sekundę turi kelti nuo suolo Zachą LeDay – australas sėda su keturiomis pražangomis.

31 min. 17 taškų per 13 minučių pelnęs J.Landale'as nesusitvarko su N.Milutinovu ir yra priverstas sėstis ant suolo su 4 pražangomis – 62:57.

Trečiasis kėlinys

30 min. Paskutinę sekundę pražangą išprovokavęs ir baudų metimus sumetęs Th.Walkupas priartino „Žalgirį“ prieš ketvirtąjį kėlinį – 60:55.

Paulius Jankūnas yra tikras nematomo darbo meistras. Jis taip užtvers varžovą, kad pašalins visas kliūtis nuo LeDay kelio skrydžiui virš lanko. Sėsdamas ant suolo jis dar paduos ant žemės nukritusį teisėjo švilpuką.

29 min. „Olympiakos“ ir tritaškiai trečiajame kėlinyje tampa ne prastesne meilės istorija nei Romeo ir Džuljetos. B.Paulas pataikė jau penktąjį graikų tolimą metimą, o Pirėjo klubas gyvena vien iš šių šūvių – 55:49.

Grįžtant prie žvėries istorijos, „Olympiakos“ patikėjo, kad gali nugalėti „Žalgirį“. Tada ir nebestebina sunkūs Spanoulio ir Rochestie metimai per rankas. Tada ir atsiranda pražangos lygioje vietoje, kurios kainuoja taškus. „Žalgiris“ taip gali ir prisižaisti.

27 min. Tritaškiai liejasi laisvai – kamuolį tiksliai sviedė ir T.Rochestie, o „Žalgiris“ pamažu grimzta – 51:45.

26 min. Jau trečias „Olympiakos“ tritaškis per kėlinį – šįsyk pataikė V.Spanoulis. 48:43.

24 min. Kamuolį po netaiklaus M.Grigonio metimo pataisęs E.Ulanovas pagaliau pralaužė ledus – 45:41.

„Olympiakos“ yra kraujuojantis leisgyvis žvėris. Ką toks žvėris daro? Desperatiškai griebia, kol gali gelbėtis. „Žalgirio“ problema? Jis to žvėries niekaip nepribaigia. Vis leidžia įkvėpti savo klaidomis gynyboje, dalindami taškus ir neprasižengdami iki krepšiui iškyla nebeišvengiama taškų grėsmė. Puolime žalgiriečiams trūksta agresijos užatakuojant varžovą susikurtose situacijose. Šaras ne veltui sunerimęs trypčioja palei šoninę liniją. Jis supranta, kad tas leisgyvis žvėris gali išsigelbėti ir perkąsti „Žalgiriui“ gerklę.

23 min. „Olympiakos“ antrąją rungtynių pradėjo dviem tritaškiais, o „Žalgirio“ puolimas kol kas stringa – 43:39.

Antrasis kėlinys

20 min. Paulius Jankūnas pirmąją rungtynių pusę užbaigė taikliu dvitaškiu ir kauniečiai pirmauja – 37:39.

20 min. J.Landale'as šiandien puolime spėja visur: australas per mažiau nei 7 minutes pririnko 13 taškų ir sugrąžino „Žalgiriui“ persvarą – 35:37.

18 min. Pirėjo krepšininkai įsiklausė į K.Kemzūros pamokas per minutės pertraukėlę – rezultatas jau beveik lygus 32:33.

16 min. J.Landale'as perėmė estafetę iš L.Lekavičiaus ir turi jau 9 taškus, o tritaškį pataikė ir N.Hayesas - 25:31.

Edgaras Ulanovas nuvylė trenerį. Vietoj to, kad užatakuotų po krepšiu Brandoną Paulą, puolėjas nusimetė kamuolį prie perimetro ir išprovokavo Landale'ą metimui. Lietuvis greitai sodinamas ant suolo, kad suprastų šią pamoką.

15 min. Per paskutines šešias minutes „Žalgiriui“ taškus rinko tik L.Lekavičius – likusių kauniečių metimai skrieja pro šalį. Gerai, kad varžovų aikštės pusėje vargsta ir „Olympiakos“ – 23:23.

Šaras pyksta ant žalgiriečių. „Jūs atidavinėjat viską už dyką!“ – šaukia treneris ant A.Milaknio, pasodinęs šį ant suolo. „Žalgirio“ asistentai turėjo jau suskaičiuoti nemažai taškų, kurie sekė po „Žalgirio“ plano nesilaikymo.

12 min. Brandonas Paulas lyg pro stovintį prasiveržia pro Artūrą Milaknį, o neištvėręs Š.Jasikevičius prašo pauzės – 21:21.

„Žalgiris“ antroje pirmojo kėlinio pusėje per 5 minutes praleido net 12 taškų. Žalgiriečiai sunkiai stovėjo ant kojų perimetro gynyboje vienas prieš vieną, o kai galėjo ir turėjo, nepadarė protingos pražangos. Kitoje aikštės pusėje, reikia pripažinti, skirtumą daro Willie Reedo šuoliai ir rankų ilgis. Žalgiriečiams nelengva prakišti kamuolį pro ilgas „Olympiakos“ naujoko rankas.

11 min. Lukas Lekavičius smeigia antrąjį „Žalgirio“ tritaškį – 19:21.

Pirmasis kėlinys

10 min. „Olympiakos“ minimaliai laimėjo pirmąjį kėlinį – 19:18.

„Olympiakos“ sirgaliai net bėga į pirmąsias tribūnų eiles, protestuodami prieš Šarūno Jasikevičiaus emocijų audrą dėl teisėjavimo. Jie reikalauja techninės – teisėjai duoda įspėjimą. Graikai keikia „Žalgirio“ trenerį galinga skanduote.

9 min. Pirmuosius taškus pelno dar pernai pats „Olympiakos“ garbę gynęs Zachas LeDay – 15:16.

7 min. Dar vienas M.Gebeno dvitaškis ir jis tampa rezultatyviausiu „Žalgirio“ žaidėju, bet „Olympiakos“ priekyje – 13:12.

6 min. M.Gebenas uždominavo puolime atkovotu kamuoliu ir dvitaškiu su pražanga, bet nuo to epizodo žalgiriečiai taškų nepelnė ir šeimininkai rezultatą išlygino – 7:7.

3 min. J.Landale'as rungtynes pradėjo 4 taškais, bet greitai susirinko ir dvi pražangas. Šarui jį teko pakeisti Martinu Gebenu, o šis jau po kelių sekundžių prasižengė prieš Nikolą Milutinovą – 3:4.

2 min. Pirmuosius rungtynių taškus pelnė žalgiriečių nesugaudytas Kostas Papanikolaou, bet netrukus dvitaškiu atsakė ir J.Landale'as – 2:2.

„Žalgirio“ startinis penketas: Thomasas Walkupas, Marius Grigonis, Edgaras Ulanovas, Nigelis Hayesas ir Jockas Landale'as.

Rungtynių pradžia jau netrukus, o žmonių Pirėjo Taikos ir draugystės stadione kaip per eilines LKL rungtynes „Žalgirio“ arenoje. Suskaičiuočiau kokius 3-4 tūkstantėlius. Vietiniai netiki „Olympiakos“ komanda ir sukandę dantis kenčia sudėtingą organizacijai laikotarpį. Net Šarūnas Jasikevičius nebenušvilpiamas taip baisiai, kaip anksčiau. Į mūšį su „Žalgiriu“ graikai kyla be įžaidėjo Willo Cherry, todėl galima tikėtis, kad daugiau žaidimo laiko gaus Tayloras Rochestie. Beje, W.Cherry prieš pat mačo pradžią atėjo pasisveikinti su žalgiriečių treneriu. Šaras tėviškai paplekšnojo amerikiečiui per pakaušį. Žalgiriečiai sveikatos problemų neturi, tik dar per nuskausminamuosius žaidžia Marius Grigonis.