2021 03 06

Svarbią katalonišką pareigą jau atlikęs Šaras: „Panašu, kad išsaugosiu darbą“

„Barcelona“ nesugadino Šarūno Jasikevičiaus gimtadienio šventės. 45-ąjį jubiliejų penktadienį minėjusio lietuvio treniruojami katalonai Eurolygos rungtynėse 71:57 įveikė Vitorijos „Baskonia“ ir sutvirtino savo pozicijas turnyrinės lentelės viršūnėje. Šaras po pergalingų rungtynių kalbėjo ne tik apie jas, bet ir apie šį savaitgalį vyksiančius „Barcelona“ prezidento rinkimus.

Nors katalonai iškovojo pakankamai įtikinamą pergalę, Šaras po rungtynių turėjo pastabų savo žaidėjams.

Anot jo, „Barca“ šiuo metu demonstruoja gerokai prastesnį žaidimo lygį nei tą, su kuriuo vasario viduryje triumfavo Ispanijos Karaliaus taurės turnyre.

„Nesame net arti to lygio, kuriuo žaidėme taurės varžybose. Mūsų lygis suprastėjo, bet tai yra žmogiška. Turime pailsėti, grįžti į treniruotes ir atgauti tą ritmą, kuris veikė Karaliaus taurėje“, – sakė Šaras.

Nesame net arti to lygio, kuriuo žaidėme taurės varžybose.

Katalonų ir baskų rungtynės penktadienio vakarą klostėsi pagal keistą scenarijų. Pirmąjį kėlinį „Barca“ laimėjo net 25:4 ir triuškino varžovus, tačiau „Baskonia“ antrajame ketvirtyje atsakė smūgiu 22:8, o po ilgosios pertraukos net išlygino rezultatą.

Galiausiai, Šaro auklėtiniai vis tiek įrodė savo pranašumą, kai spurtavo ketvirtajame kėlinyje.

„Pirmajame kėlinyje viskas klostėsi mums palankiai, tačiau vėliau jie buvo už mus fiziškesni. Pabaigoje sugebėjome pataikyti kelis lemiamus metimus, tačiau rungtynės nebuvo lengvos“, – apibendrino Š.Jasikevičius.

Getty Images/Euroleague.net nuotr./Šarūnas Jasikevičius

Kaunietis pabrėžė ir labiausiai jį neraminantį skaičių – komandos klaidas puolime.

„Turime galvoti apie tai, kaip sumažinti klaidų skaičių. Tokio talento komanda, kaip mūsų, negali klysti daugiau nei 15 kartų. Per pastaruosius mačus klydome 18 ir 19 kartų, o tai reiškia, kad tiek kartų nesugebėjome net išmesti metimo. Labai svarbu pailsėti, kad galėtume grįžti su šviežesnėmis galvomis“, – komentavo lietuvis.

Katalonų žurnalistai jo paklausė ir apie svarbiausią šio savaitgalio įvykį Barselonoje – klubo prezidento rinkimus.

Jau rytoj turėtų paaiškėti, kas perims pastaraisiais metais skandalų ir negandų krečiamos organizacijos vairą.

Kandidatai yra trys – anksčiau jau „Barcai“ vadovavęs Joanas Laporta, Victoras Fontas ir Toni Freixa.

Š.Jasikevičius atskleidė, kad jau balsavo „Barcelona“ prezidento rinkimuose, tačiau neįvardijo, už ką atidavė savo balsą.

Vis tik strategas pasidžiaugė, kad bet kuriuo atveju išsaugos darbą – palaikymą Šarui yra išreiškę visi trys „Barcos“ prezidento rinkimų kandidatai.

„Jau balsavau paštu. Panašu, kad išsaugosiu darbą. Džiaugiuosi dėl to“, – juokavo Šaras.