2020 12 04

Šaras prakaitavo Kaune: „Barca“ išvargo pergalę prieš „Žalgirį“

Į Kauną sugrįžęs Šarūnas Jasikevičius prieš rungtynes su „Žalgiriu“ emocingai reagavo į vaizdo klipą arenos kube, tačiau dovanėlės buvusiai savo komandai neįteikė. Lietuvio treniruojama „Barcelona“ Nemuno saloje labai sunkiai, tačiau 73:62 (17:14, 22:19, 16:15, 18:14) nukovė „Žalgirį“.

Prieš rungtynes, per jų pertrauką ir po finalinės sirenos aktualiausių įvykių aptarimą galėjote stebėti 15min feisbuke transliuojamoje laidoje „Karštom pėdom“.

Tai – jau šeštasis iš eilės Martino Schillerio komandos pralaimėjimas Eurolygoje.

„Žalgiriui“ pirmųjų taškų teko laukti ilgiau nei keturias minutes, tačiau po minutės pertraukėlės kauniečiai puolimą aktyvavo ir greitai prisivijo bėgti į priekį bandžiusią „Barcą“. Katalonai metimus susikūrė, tačiau ne viską realizavo, o po pirmojo kėlinio svečiai pirmavo 17:14. Mažiau taškų per pirmą kėlinį „Žalgiris“ buvo praleidęs tik kartą – kai 16 įmetė Stambulo „Anadolu Efes“.

Antrajame ketvirtyje „Žalgiris“ toliau kibo į atlapus svečiams, puikiai žaidė Rokas Jokubaitis, kuris ne tik gerai rado Joffrey Lauvergne’ą keletą kartų, bet ir drebino krepšį dėjimu greitoje atakoje. Tiesa, per du kėlinius žalgiriečiai prametė visus mestus 7 tritaškius, bet atsilikimas nebuvo baisus – 33:39.

Po pertraukos „Barca“ vėl bandė bėgti, skirtumas buvo išaugęs ir iki 13 taškų, bet žalgiriečiai vieną po kito vogė kamuolius iš varžovų ir greitai skirtumą nukirpo. Prieš lemiamą 10-ties minučių atkarpą kauniečiai atsiliko 48:55.

Paskutinis kėlinys virto nervų karu, kuriame „Žalgiris“ buvo priartėjęs prie „Barcos“ itin grėsmingai, o Šaras niekaip nerado būdų uždaryti rungtynes. Lūžis šiame susitikime įvyko per atkarpą kėlinio viduryje, kurios metu žaliai balti niekaip nesugebėjo pelnyti taškų, o „Barca“ smeigė keletą žudančių tritaškių.

Buvęs žalgirietis Brandonas Daviesas su 16 taškų buvo rezultatyviausias nugalėtojų gretose, amerikietis dar išprovokavo net 7 pražangas.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Brandonas Daviesas

„Žalgirio“ gretose išsiskyrė R.Jokubaitis, kuris pelnė 15 taškų (7/11 dvit., 1/1 baud. met.), atkovojo 3 kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Abi komandos labai daug klydo: „Žalgiris“ prarado 19 kamuolių, o „Barca“ – net 24.

Žalgiriečiai pirmą savo tritaškį pataikė tik ketvirtajame kėlinyje, o rungtynes baigė pataikė vos 2 iš 18-kos (11 proc.). „Barca“ iš toli atakavo 40 proc. tikslumu (8/20).

Kauno komanda su 5 pergalėmis ir 7 pralaimėjimais Eurolygos turnyro lentelėje užima 11-ąją vietą, „Barca“ turi 9 pergales ir 2 pralaimėjimus savo sąskaitoje. Šaro kariauna žygiuoja pirma.

Kitą penktadienį „Žalgiris“ išvykoje žais prieš Atėnų „Panathinaikos“.

„Žalgiris“: R.Jokubaitis 15 (7/11 dvit., 3 per. kam., 15 naud. bal.), N.Hayesas (6 atk. kam.) ir J.Lauvergne'as po 10, A.Rubitas 6, Th.Walkupas (4 atk. kam., 4 rez. perd., 4 per. kam., 5 kl.), L.Lekavičius ir M.Grigonis po 5, A.Milaknis, M.Gebenas ir S.Vasturia po 2.

„Barcelona“: B.Daviesas 16 (6/9 dvit., 4/5 baud. met., 7 išpr. praž., 22 naud. bal.), K.Kuricas 15, N.Mirotičius 9.

„Žalgiris“ STATISTIKA „Barcelona“
19/34 (56 proc.) Dvitaškių pataikymas 18/32 (56 proc.)
2/18 (11 proc.) Tritaškių pataikymas 8/20 (40 proc.)
18/20 (90 proc.) Baudų metimų pataikymas 13/15 (87 proc.)
25 Atkovoti kamuoliai 30
16 Rezultatyvūs perdavimai 22
17 Perimti kamuoliai 10
2 Blokuoti metimai 21
19 Klaidos 24
18 Pražangų skaičius 21

Rungtynių eiga. Kauno „Žalgiris“ – „Barcelona“ (14:17, 19:22, 15:16, 14:18)

Ketvirtas kėlinys. „Žalgiris“ – „Barcelona“

38 min. Na, N.Hayesas įkrovė iš viršaus, bet tik dėl to, kad P.Oriola paslydo. O štai A.Abrinesas smeigia tritaškį – 60:73.

37 min. „Žalgiris“ supančiotas ir niekaip nepelno taškų – 56:68.

36 min. „Žalgiris“ niekaip neranda būdų pelnyti taškų itin svarbioje atkarpoje, o štai A.Abrinesas pataiko iš toli...

33 min. Th.Walkupas smogia dar kartą trijų taškų vertės metimu. R.Jokubaitis galėjo dar apkarpyti pranašumą, bet neįdėjo greitoje atakoje, o K.Kuricas meta taikliai iš toli – 54:60.

32 min. Pirmas kauniečių tritaškis, jį smeigia N.Hayesas – 51:57.

Rokas Pakėnas Rokas PAKĖNAS, 15min žurnalistas

Turime pirmąjį tritaškį! Nigelas Hayesas nusipelnė statulos Nemuno saloje.

„Žalgirio“ krepšininkai per tris kėlinius perėmė net 14 kamuolių. Tai geriausias šio sezono rezultatas Eurolygoje, kurį dar užfiksavę yra Berlyno ALBA bei Vitorijos „Baskonia“ krepšininkai. Koks yra visų laikų rekordas? Bolonijos „Kinder“ prieš 20 metų dvikovoje su Madrido „Estudiantes“ nugvelbė sunkiai suvokiamus 33 kamuolius. Prastesnė naujiena - per pirmuosius tris kėlinius žalgiriečiai prametė visus 11 tritaškių.

Trečias kėlinys. „Žalgiris“ – „Barcelona“ 48:55

30 min. R.Jokubaitis toliau išdarinėja ką nori aikštėje! Dar ir L.Lekavičius greitoje atakoje pelno taškus. Puiki atkarpa – 46:55.

29 min. Kokia nereikalinga pražanga prieš B.Daviesą, kuris dar prideda du taškus. „Žalgiris“ varžovų pranašumo niekaip nesumažina – 42:55.

27 min. Roookas Jokubaitis! Du jo taškai su pražanga po puikaus prasiveržimo pro B.Daviesą – 40:50.

26 min. Komandos itin dažnai klysta. „Barca“ jau prarado 15 kamuolių, kauniečiai – 14.

Donatas Urbonas Donatas URBONAS, 15min žurnalistas

Seniai nemačiau taip aktyviai komandos palaikančio Pauliaus Motiejūno „Žalgirio“ arenoje. Paprastai santūriai savo vietoje sėdintis „Žalgirio“ vadovas tai atsistojęs, tai visokiais šūksniais palaiko žalgiriečius. „Pirmyn, komanda!“; „Gerai padirbėjai, Thomai, gerai!“; „Sugrįžk, sugrįžk!“; „Likite kartu, žaiskite kartu! Gynyba, pirmyn!“

25 min. Ech... L.Lekavičius visiškai laisvas nepataikė iš toli, greitoje atakoje sužingsniavo N.Hayesas – 35:48.

24 min. Chaosas aikštėje kol kas ir tai palanku „Barcai“ kol kas. C.Higginsas greitoje atakoje renka lengvus taškus.

Paulius Motiejūnas iš kokios 25-os tribūnų eilės ragina vyrukus užvedančiais šūkiais. „Pirmyn! Pirmyn!” – nepasiduoda „Žalgirio“ direktorius, įsitaisęs klubo vadovams skirtoje ložėje.

23 min. L.Lekavičiaus puikus prasiveržimas virsta pirmaisiais taškais šiame kėlinyje – 35:46.

21 min. B.Daviesas pradėjo kėlinį dvitaškiu iš vidutinio nuotolio, o tuomet atliko puikų perdavimą C.Higginsui, kuris įsmeigė tritaškį. „Žalgirio“ deficitas jau dviženklis – 33:44.

Akivaizdu, jog visus 7 tritaškius per pirmąją mačo dalį prametęs „Žalgiris“ žygiuoja antirekordiniu ritmu. Kol kas blogiausias šio sezono rezultatas Eurolygoje irgi priklauso žaliai baltiems, kurie tragiškame susitikime Tel Avive į „Maccabi“ krepšį įmetė 1 tolimą metimą iš 14.

Tradiciškai, žalgiriečiai neužsibūna rūbinėje per ilgąją pertrauką ir į pasimėtymą grįžta po 7 minučių. „Barcelona“, ko gero, turėjo ilgą pasitarimą. Šarui tikrai turėjo nepatikti tos skylės po krepšiu, puolime pamesta disciplina ir žaidimas „Žalgirio“ arenoje viena koja. Matome Barselonos versiją, kuri suteikia žalgiriečiams šansų kabintis į svečius. Šaras paleidžia savo auklėtinius iš rūbinės tik po 10 minučių.

Antras kėlinys. „Žalgiris“ – „Barcelona“ 33:39

20 min. Na ką, du kėliniai baigėsi – „Žalgiris“ it piktas šuo įsikandęs į kulną „Barcai“ kol kas.

Aš visai nesistebiu, kodėl „Žalgirio“ tritaškiai kol kas 0/7. Arenoje tikrai šalta. Arba bent jau tiek, kad sėdint ant suolo sušaltų rankos. 15 tūkstančių sirgalių taip įkaitindavo tribūnas, kad net prakaitas kaupdavosi. O dabar būtų gerai iš rūbinės pasiimti žieminę striukę.

Istorinis įvykis – Marius Grigonis prametė pirmąjį baudos metimą šį sezoną, po 41 pataikytų iš eilės.

18 min. R.Jokubaitis kala dėjimą iš viršaaaaus! Laikykite Roką kas nors! Jaunuolis riaumoja po efektingo epizodo, o Šaras šaukia pasitarimą – 30:32.

Tik primenu, Rokas Jokubaitis pagaliau sumedžiojo pirmąjį karjeros dėjimą Eurolygoje. Prieš dvi savaites sudegė bandymas prieš Maskvos CSKA, bet šįkart kliūčių greitoje atakoje nebuvo.

Arba man pasigirdo, arba Joffrey Lauvergne'as turi necenzūrinių pretenzijų rungtynių teisėjams. Prancūzo sąskaitoje 8 taškai ir dvi asmeninės pražangos. Bet tai, ką galvoja apie arbitrus, jis labai aiškiai deklaravo du kartus sušukdamas tą pačią frazę ir piktas sėsdamas į vietą.

Mariui Grigoniui šį vakarą rungtyniauti yra velniškai sunku. Vidutiniškai po 15,3 taško per mačą renkantis „Žalgirio“ lyderis pirmuosius taškus pelnė 17-ąją rungtynių minutę, atlikęs sudėtingą metimą baudos aikštelės prieigose su varžovo kontaktu. Iki tol – vienintelis pramestas tritaškis greitoje atakoje bei nuliai visose statistinėse grafose, išskyrus pražangas. Akivaizdu, jog puikiai sezoną pradėjęs kaunietis ant savo nugaros dabar nešioja ryškų varžovų gynybos nubrėžtą raudoną taikinį.

17 min. Dar vienas puikus R.Jokubaičio perdavimas J.Lauvergne'ui. Na, bet reikėtų sustabdyti N.Mirotičių... M.Grigonis pelnė pirmuosius taškus – 28:32.

16 min. Labai sudėtingas R.Jokubaičio perdavimas, bet siuntinys pasiekė adresatą J.Lauvergne'ą – 24:29.

15 min. Šaras labai piktas po N.Hayeso ne itin sudėtingo prasiveržimo. Dar ir N.Calathesas prasižengia puolime. Tiesa, viską taiso K.Kurico dar vienas tolimas dūris. „Barca“ vėl bando bėgti – 22:29.

„Žalgirio“ rezervai? Tolimi metimai. Jei ties Thomaso Walkupo tritaškiu Šarūnas Jasikevičius vis dar gali taikyti rizikos taktiką, tai laisvi Artūro Milaknio, Mariaus Grigonio ar Luko Lekavičiaus šūviai iš toli džiuginti „Barcelona“ trenerio neturėtų. Kol kas 0 iš 6, nors šį sezoną „Žalgiris“ pirmauja Eurolygoje pagal tritaškių pataikymą – per pirmąsias 11 rungtynių vidutiniškai 41,1 proc. paleistų metimų pasiekdavo tikslą.

14 min. S.Vasturia drąsiu prasiveržimu kerpa varžovų persvarą perpus – 20:22.

13 min. „Barca“ nepataiko gerų metimų iš patogių padėčių. Reikia tikėtis, kad taip tęsis ir toliau.

12 min. K.Kurico palikti laisvo prie tritaškio linijos negalima, jis baudžia kauniečius tolimu metimu. Deficitas didėja – 16:22.

11 min. Labai lengvi K.Kurico taškai, tačiau ir R.Jokubaitis rodo, kad autoritetai jam neegzistuoja – 16:19.

„Žalgirio“ pirmajame kėlinyje praleisti 17 taškų yra mažiausias rezultatas nuo spalio 15-osios, kai „Anadolu Efes“ Kaune per pirmąsias 10 minučių sukrapštė 16 taškų. Žalgiriečiai šį sezoną per pirmąjį ketvirtį praleidžia vid. 22,2 taško – daugiausiai visoje Eurolygoje.

Pirmas kėlinys. „Žalgiris“ – „Barcelona“ 14:17

„Barcelona“ buvo per plauką, jog būtų mažiausiai taškų per pirmąjį kėlinį „Žalgiriui“ šį sezoną įmetusi Eurolygos komanda. Blogiausias rezultatas priklauso Stambulo „Anadolu Efes“ krepšininkams, kurie Kaune per pirmąsias dešimt minučių surinko 16 taškų. Šį rezultatą tik paskutinėmis ketvirčio sekundėmis pagerino latvio Rolando Šmito tolimas šūvis iš krašto. Po pirmojo kėlinio „Žalgiris“ pralaimi 14:17.

10 min. Koks gražus R.Jokubaičio reidas po krepšiu ir išradingas metimas, deja, bet į jį R.Smitas atsakė tritaškiu.

8 min. Kauniečiai po A.Rubito baudų metimų jau priekyje – 11:10.

7 min. „Žalgiris“ atsigavo, po Roko Jokubaičio taškų greitajame puolime skirtumas mažėja iki vieno taškelio – 9:10.

„Žalgiriui“ prireikė beveik penkių minučių bei penkių pramestų metimų iš eilės, kad galiausiai atsidarytų savo taškų sąskaitą šios dienos rungtynėse. Puikiai išanalizuoto „Žalgirio“ puolimo ar dėdės Šaro sugrįžimo į Kauną bei iš to ateinančio jaudulio pasekmė? Ko gero, kad abu dalykai daro įtaką. Nigelo Hayeso pramestas metimas iš po krepšio įprasmino pirmąją pirmojo kėlinio pusę.

5 min. „Žalgirio“ gynybą „Barca“ ištampo gerai, tačiau kol kas nepataiko metimų. Pirmieji taškai pelnyti sužaidus 4:25 sek. – 2:8.

Nepatinka skaičiai švieslentėje, bet patinka energija ant „Žalgirio“ suolo. Nors žalgiriečiai turi šešias priežastis sėdėti suniurzgę, jie emocingai reaguoja į kiekvieną žaidimo epizodą, aktyviai palaiko komandą ir savo entuziazmu akivaizdžiai pranoksta svečių suolą. Bet čia ne „suolų chorai“ – Šaras velia Schillerį į lėtą ir skausmingą šachmatų partiją, kurioje kruopščiai suskaičiuotas net pergalingų ėjimų skaičius.

3 min. „Žalgiris“ vis dar be taškų – 0:4.

1 min. Rungtynės prasidėjo! Pirmuosius taškus pelnė N.Mirotičius.

„Žalgirio“ sirgalių tribūnose nėra, bet klubas bando suspausti Šarūno Jasikevičiaus širdį. Arenos kube parodytas filmukas su padėka Š.Jasikevičiui, D.Maskoliūnui bei T.Masiuliui. Žaidėjus užkurti kovai bando šalia aikštės kriokiantis Andrius Žiurauskas. Atrodo, žalgiriečiams patiko – smagiai apsistumdę išsirikiavo ant parketo. Per pasisveikinimą prieš rungtynes Šaras išsišiepęs paspaudė Martino Schillerio ranką. Austras, atrodo, buvo paruošęs porą papildomų pasisveikinimo žodžių. Netrukus Šaras džiaugsmingai apsikabina šalia praėjusį Thomasą Walkupą. Vėlgi, linksmesnis nei įprastai vaizdelis prieš mačo pradžią.

Komandų starto penketai:

„Žalgiris“: Thomasas Walkupas, Steve'as Vasturia, Marius Grigonis, Nigelas Hayesas ir Joffrey Lauvergne'as.

„Barcelona“: Nickas Calathesas, Cory Higginsas, Alexas Abrinesas, Pierre'as Oriola, Nikola Mirotičius.

Būkite pasveikinti! Rožinės spalvos aprangomis rungtyniausiantys „Barcelona“ krepšininkai apšilinėdami primena flamingus, tačiau lengvo gyvenimo „Žalgiriui“ penktadienį nenusimato. Šarūno Jasikevičiaus kariauna į Kauną atvyko kaip geriausia Eurolygos komanda, demonstruojanti efektyviausią gynybą – vos 97,6 praleidžiamo taško per 100 varžovų išpuolių. „Žalgirio“ krepšį pastaruoju metu varpo priešininkų snaiperiai, tad prieš rungtynes grėsmingai skamba Kyle‘o Kurico (vid. 68 proc.) bei Alexo Abrineso (vid. 45,5 proc.) pavardės. Didžiausia „Barcelonos“ žvaigždė bei pagrindinis visų Eurolygos trenerių galvos skausmas yra Nikola Mirotičius (vid. 24,7 naud. bal.). Kas ginsis prieš šį ispaną? Nematau variantų, jog jį uždaryti galėtų Paulius Jankūnas ar Nigelas Hayesas.

Smagu matyti „Žalgirio“ arenos koridoriuose vienus su kitais prasilenkiančius žalgiriečius. Esamus ir buvusius. Štai Justas Grainys duoda draugišką žaibą Karoliui Lukošiūnui. Ir labai keista žiūrėti į Šarą, Maskoliūną bei Tomą Masiulį prie svečių komandos atsarginių suolo. Užpildęs paraišką starto penketui, Šaras „pražaibuoja“ per visą sekretoriatą su plačia šypsena veide. Maskoliūnas, matau, iš priešingos aikštės pusės jau lazdavojasi su „Žalgirio“ fizinio rengimo treneriu Nerijumi Navicku. Tai bus keistos rungtynės.

Likus 1 val. Prieš rungtynes – daug draugiškų pokalbių.