2020 01 15

Trileris Sankt Peterburge baigėsi „Zenit“ pergale prieš „Baskonia“

Dramatišką pergalę namuose iškovojusi Sankt Peterburgo „Zenit“ (6-13) bent laikinai nustūmė Kauno „Žalgirį“ (5-13) į paskutinę Eurolygos vietą. Joanos Plazos auklėtiniai paskutinių sekundžių dramoje 72:66 (23:16, 16:15, 14:18, 19:17) įveikė Vitorijos „Baskonia“ (7-12).
Tornikė Šengelija
Tornikė Šengelija / Euroleague.net nuotr.

Pirmoji mačo pusė buvo lyg vargo vakarienė „Baskonia“ krepšininkams. Duško Ivanovičiaus auklėtiniai suklydo dešimt kartų, nė karto nenusiėmė kamuolio puolime, o baskų deficitas siekė 31:39.

Svečius iš Vitorijos kovai užkūrė lyderis Tornikė Šengelija. Trečiajame ketvirtyje kartvelas buvo pastebimiausias žaidėjas ant parketo, padėjęs „Baskonia“ krepšininkams prieš lemiamas dešimt minučių priartėti per 4 taškus 49:53.

36-ąją dvikovos minutę Pierria Henry smeigė tritaškį bei pirmą kartą nuo rungtynių pradžios išvedė Vitorijos krepšininkus į priekį 60:59.

Įtemptas mačas tęsėsi iki pat paskutinių akimirkų. Likus 44 sekundėms Mateuszas Ponitka pataikė dvitaškį ir išvedė šeimininkus į priekį 67:65. „Baskonia“ krepšininkams po minutės pertraukėlės užpulti nepavyko, o vinį įkalė Timas Abromaitis.

Duško Ivanovičiaus auklėtiniai bandė gelbėtis pražangomis, bet šaukštai jau buvo po pietų. Tai buvo antroji „Zenit“ pergalė iš eilės bei tuo pačiu antroji „Baskonia“ nesėkmė paeiliui.

Tai nebuvo pačios gražiausios krepšinio rungtynės. „Zenit“ suklydo 20 kartų, baskai – 19. „Zenit“ realizavo 17,6 proc. tritaškių, baskai – 28 proc.

Penktadienį Joano Plazos kariauna namuose priims „Valencia“ krepšininkus, tuo metu „Baskonia“ ekipos Maskvoje laukia čempionų titulą ginančios CSKA testas.

„Zenit“: Willas Thomasas 19, Mateuszas Ponitka 14, Coltonas Iversonas 10.

„Baskonia“: Nikas Stauskas 15, Tornikė Šengelija (6 atk. kam., 6 rez. perd., 3 per. kam., 24 naud. bal.) ir Pierria Henry – po 13.