2022 01 28

Svečius iš Vitorijos suvysčiusi „Panathinaikos“ tolsta nuo „Žalgirio“

Išpešiotą sudėtį Graikijos sostinėje išstačiusi Vitorijos „Baskonia“ (7-14) neturėjo jokių šansų 63:75 (8:22, 12:16, 12:19, 31:18) prieš Atėnų „Panathinaikos“ (5-15) klubą, kuris prieš Kauno „Žalgirį“ (3-15) susikūrė jau dviejų pergalių pranašumą.
Rokas Giedraitis prieš Ioannį Papapetrou
Rokas Giedraitis prieš Ioannį Papapetrou / Euroleague.net

COVID-19 ir traumų išdarkyta Vitorijos „Baskonia“ didžiąją dvikovos dalį naudojo šešių žaidėjų rotaciją, kurioje nebuvo ir koronaviruso pakirsto Tado Sedekerskio.

Baskų ekipa jau pirmąjį ketvirtį pralaimėjo 8:22. Iki ilgosios pertraukos Nevano Spahijos auklėtiniai prametė visus 13 tritaškių, o deficitas išaugo iki 18 taškų (20:38).

Trečiojo kėlinio pradžioje Roko Giedraičio atstovaujamos ekipos duobė pasiekė rekordinę 28 taškų ribą, o didesnę gėda pavyko nuplauti tik sėkmingas ketvirtas kėlinys, kurį „Baskonia“ laimėjo 31:18.

Tai buvo trečioji Vitorijos komandos nesėkmė iš eilės, tuo metu „Panathinaikos“ nutraukė penkių pralaimėjimų ruožą.

Rokas Giedraitis šiose rungtynėse žaidė 33 minutes, pelnė 12 taškų (4/8 dvit., 1/4 trit., 1/1 baud.), atkovojo 8 ir perėmė 3 kamuolius, kartą suklydo ir užfiksavo 12 naudingumo balų.

Kovą dėl atšokusių kamuolių „Baskonia“ laimėjo 36:29, tačiau tritaškius realizavo vos 23,1 proc. taiklumu (6 iš 26), kai „Panathinaikos“ – 44,4 proc. (8 iš 18).

„Panathinaikos“: Nemanja Nedovičius 16, Jeremy Evansas 14, Okaro White'as 12.

„Baskonia“: Wade'as Baldwinas 16 (8 rez. perd.), Rokas Giedraitis 12 (8 atk. kam., 3 per. kam.), Simone Fontecchio ir Stevenas Enochas (11 atk. kam.) – po 11.