2021 10 22

Trijų lietuvių susidūrime – užtikrinta „Baskonia“ pergalė prieš „Monaco“

Lietuviškoji Vitorijos „Baskonia“ (3/2) nukovė Donato Motiejūno atstovaujamą „Monaco“ (2/3) ekipą 78:66 (21:20, 17:15, 22:11, 18:20).
Mike'as Jamesas ir Rokas Giedraitis
Mike'as Jamesas ir Rokas Giedraitis / nuotr. „Getty Images"/euroleague.net

Dviem pralaimėjimais pradėjo Eurolygos sezoną „Baskonia“ ekipa, bet penktadienio vakarą šventę jau trečią pergalę paeiliui.

Rokas Giedraitis nugalėtojams per 33 minutes pelnė 10 taškų (1/3 dvit., 1/4 trit., 5/5 baud. met.), taip pat atkovojo 5 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 3 kartus suklydo, 2 kartus prasižengė, išprovokavo 4 pražangas ir surinko 11 naudingumo balų.

Pasižymėjo Rokas ir nuostabiu dėjimu.

Tadas Sedekerskis per 25 minutes pasižymėjo 2 taškais (1/3 dvit., 0/2 trit.), tačiau atkovojo net 11 kamuolių. Puolėjas atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė kamuolį, 3 kartus pažeidė taisykles ir išprovokavo varžovo pražangą. Jo taupyklėje – 10 efektyvumo balų.

Donatas Motiejūnas „Monaco“ komandai per 20 minučių pelnė 10 taškų (5/7 dvit., 0/2 trit., 0/2 baud. met.), atkovojo 2 kamuolius, gavo bloką ir išprovokavo 3 pražangas. Puolėjas surinko 8 naudingumo balus.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo Simone Fontecchio, pelnęs 20 taškų. Jis pridėjo 7 atkovotus kamuolius ir 4 rezultatyvius perdavimus bei surinko 30 naudingumo balų.

Pralaimėjusiems Mike'as Jamesas pelnė 18 taškų, tačiau gynėjas pataikė tik 1 tritaškį iš 9.

„Monaco“ iš toli atakavo vos 11,5 proc. taiklumu – tikslą pasiekė tik 3 tolimi metimai iš 26.

Po dviejų kėlinių komandas skyrė tik trys taškai, tačiau trečiąjį kėlinį Vitorijos ekipa laimėjo 22:11 ir prieš lemiamą ketvirtį turėjo jau 14 taškų pranašumą (60:46).

„Baskonia“: S.Fontecchio 20 (7 atk. kam., 30 naud. bal.), L.Nnoko 14, J.Grangeris ir S.Enochas po 12, R.Giedraitis 10.

„Monaco“: M.Jamesas 18, D.Andjušičius 15, J.Boutsiele 11 (10 atk. kam.), D.Motiejūnas 10.