2020 01 14

Trileris Pirėjuje: solidaus R.Giedraičio galingas dėjimas ir dramatiška ALBA pergalė

Georgios Bartzokas po šešerių metų sugrįžo į Pirėjo „Olympiakos“ (7-12), tačiau vakarėlį Taikos ir draugystės stadione sugadino Rokas Giedraitis su Berlyno ALBA (6-13). Lietuvis pasižymėjo eiliniu galingu dėjimu, o puikiai iš toli atakavusi Vokietijos ekipa triumfavo 93:86 (19:22, 31:20, 18:29, 25:15).
Rokas Giedraitis
Rokas Giedraitis / „Scanpix“ nuotr.

Lietuvis šį vakarą žaidė 25 minutes, pelnė 15 taškų (2/4 dvit., 3/6 trit., 2/2 baud.), atkovojo 5 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, suklydo kartą, prasižengė 3 kartus bei surinko 15 naudingumo balų.

R.Giedraitis vėl pasižymėjo galingu dėjimu, kaip ir praėjusios savaitės dvikovoje su Tel Avivo „Maccabi“.

Prieš rungtynes pagerbtas buvo „Olympiakos“ gynėjas Vassilis Spanoulis, praėjusią savaitę tapęs rezultatyviausiu visų laikų Eurolygos krepšininku.

Nors „Olympiakos“ per pirmą mačo dalį realizavo 19 dvitaškių iš 22 (86,4 proc.), tačiau į ilgąją pertrauką nusinešė 8 taškų deficitą (42:50). To priežastis – kardinaliai skirtingi pataikymai iš toli. Georgios Bartzoko auklėtiniai per pirmuosius du kėlinius pataikė 1 tritaškį iš 7 (14,3 proc.), ALBA – 9 iš 14 (64,3 proc.).

Reikalai apsivertė trečiajame kėlinyje. „Olympiakos“ vieną po kito leido taiklius metimus, per ketvirtį surinko 29 taškus ir prieš lemiamas 10 dvikovos minučių priekyje buvo 71:68.

Svečiai iš Berlyno lemiamą ketvirtį pradėjo spurtu 12:2, kurį vainikavo tolima R.Giedraičio bomba.

G.Barztoko auklėtiniai mačo pabaigoje priartėjo prie varžovų. Likus pusei minutės iki susitikimo pabaigos Nikola Milutinovas galėjo išlyginti rezultatą, bet prametė antrą baudos metimą. V.Spanoulis turėjo galimybę pataikyti iš toli, bet šūvis tikslo nepasiekė.

Greitai baudomis R.Giedraitį stabdžiusi „Olympiakos“ ekipa buvo nubausta nesportine pražanga, o tai nulėmė dvikovos likimą.

ALBA pergalės kalviu tapo snaiperis Marcusas Erikssonas, realizavęs net 6 tritaškius iš 8 ir surinkęs 22 taškus.

Pergalingame susitikime ALBA pataikė 13 tritaškių iš 23 (56,5 proc.), „Olympiakos“ – 5 iš 18 (27,8 proc.).

Dvigubą Eurolygos savaitę „Olympiakos“ uždarys namų rungtynėmis su Miuncheno „Bayern“, tuo metu ALBA keliaus į Belgradą, kur Aito Garcia Reneseso auklėtinių lauks „Crvena zvezda“ egzaminas.

„Olympiakos“: Nikola Milutinovas ir Georgios Printezis – po 15, Vassilis Spanoulis 14, Antonios Koniaris 11.

ALBA: Marcusas Erikssonas 22, Martinas Hermannssonas 16, Rokas Giedraitis 15, Peytonas Siva 12.