2019 11 20

„Tritaškių nemetančio“ genijaus žala, kurios nuostabus „Žalgirio“ duetas nekompensavo

​​​​​​​Kauno „Žalgiris“ Eurolygoje pralaimėjo paskutines 6 rungtynes, kuriose praleido 80 arba daugiau taškų. „Mes negalime būti komanda, kuri užsikuria nuo gero puolimo – tai blogos komandos požymis“, – gynybos problemas po pralaimėjimo (85:86) Atėnų „Panathinaikos“ ekipai akcentavo Šarūnas Jasikevičius. Gynyba prieš graikų žaliai baltus nesuveikė, nes nesuveikė planas prieš Nicką Calathesą. Ir dirigavo, ir pats baudė – net „nuostabus Jocko ir Luko duetas“ nekompensavo tos žalos, kurios LKL čempionams pridarė „tritaškių nemetantis“ graikų krepšinio genijus.

Zacho LeDay faktorius

Užsivedęs Zachas LeDay pirmajame kėlinyje suvertė 11 taškų iš eilės, dorodamas ir iš esmės eliminuodamas Jacobą Wiley, 202 cm ūgio „Panathinaikos“ vidurio puolėją, iš žaidimo.

Z.LeDay iki pertraukos vienas pats pelnė 15 iš 33 taškų „Žalgirio“ taškų, pataikydamas 5 dvitaškius iš 9, kai likusi komanda sukrapštė vos 3 taiklius dvitaškius iš 14-os.

Tačiau gavo du blokus nuo Konstantino Mitoglou (210 cm) bei Georgio Papagiannio (220 cm) ir užgeso – antroje pusėje žaidė nedaug ir taškų nepelnė.

Beje, Z.LeDay „Žalgirio“ starto penkete pasirodė tik antrą kartą ir po 7 rungtynių pertraukos. Abu mačai su Z.LeDay starto penkete (su „Baskonia“ ir „Panathinaikos“, namuose) buvo pralaimėti.

„Zachas turi tą jausmą rinkti taškus, bet sistemos dar neperpratęs“, – pernelyg nesižavėjo Šaras. Komanda pirmoje mačo pusėje žaidė prastai, tad Z.LeDay solo labai nepaguodė.

„15 netikslių metimų iš po krepšio ir 10 klaidų pirmoje rungtynių pusėje – tai baisūs skaičiai. Keista, kaip apskritai išlikome rungtynėse“, – stebėjosi Š.Jasikevičius.

Z.LeDay užfiksavo antrą ilgiausią vieno „Žalgirio“ žaidėjo taškų seriją šiame sezone, tačiau antroje mačo pusėje, kai kauniečiams teko tirpdyti keliolikos taškų „Panathinaikos“ persvarą, Z.LeDay scenoje nesimatė.

Nicko Calatheso faktorius

Scenoje, jei kalbėtume ne tik apie „Žalgirio“ vyrukus, be abejo, ryškiausiai spindėjo Nickas Calathesas. 19 taškų ir 12 rezultatyvių perdavimų – kone pusė „Panathinaikos“ taškų „praėjo pro jo rankas“.

„Nesuveikė taktika prieš jį“, – konstatavo Š.Jasikevičius. Žinojimas, kad N.Calathesas nėra stabilus metikas, šįkart apvylė. O tai, kaip šis žvitriaakis skirstė perdavimus bent akimirkai be priežiūros paliktiems komandos draugams – krepšinio vadovėlio verta medžiaga.

N.Calathesui tai buvo 11-oji akistata su „Žalgiriu“.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Nick Calathes

Žaidė rezultatyviau, kai praėjusių metų spalį Atėnuose į „Žalgirio“ krepšį įmetė 22 taškus, bet įvertinus rezultatyvių perdavimų skaičių – tai geriausias šio virtuozo pasirodymas prieš „Žalgirį“.

Nors jie beveik visuomet būna geri – tik du kartus žaisdamas su „Žalgiriu“ nepasiekė dviženklės taškų ribos.

Po rungtynių kone visi „Žalgirio“ žaidėjai žurnalistų buvo paklausti: ar nustebino N.Calatheso tritaškiai? Berods nė vienas nesistebėjo, kad per pastarąsias 5 rungtynes iki tol N.Calathesas buvo pataikęs tik 1 iš 9 tritaškių ir niekad per Eurolygos rungtynes nebuvo realizavęs penkių tolimų metimų (5/7).

„Žalgiris“ rizikavo pirmiausia stengdamasis neutralizuoti N.Calatheso prasiveržimus ir buvo nubaustas arba, kaip sakė Edgaras Ulanovas, bet kuris aukšto lygio žaidėjas per rungtynes gali pataikyti penkis tritaškius. Ypač, jei leidi.

Beje, N.Calathesas tik antrą kartą Eurolygoje sugebėjo pelnyti 19 (arba daugiau) taškų, aikštėje praleidęs mažiau nei 28 minutes (pirmas kartas: 23 taškai 2017 m. spalio mače su „Brose Basket“).

Ioannio Papapetrou faktorius

Be abejo, intrigavo, kaip Kaune sužais Ioannis Papapetrou.

Šis 25-erių graikas į Kauną atvyko sužaidęs geriausias karjeros rungtynes. Mače su dviem pratęsimais į ALBA krepšį įsūdęs 6 tritaškius (6/12) ir iš viso pelnęs 39 taškus.

Įspūdinga žaidėjui, kurio taškų vidurkis iki tol siekė 7,1.

Sezoną I.Papapetrou pradėjo pramesdamas 8 tritaškius ir 5 baudos metimus iš eilės, bet per paskutines trejas rungtynes iki išvykos į Kauną iš toli atakavo 56 proc. (9/16), o baudas metė 75 proc. (6/8) taiklumu.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Eurolygos dvikova: Kauno „Žalgiris“ - Atėnų „Panathinaikos“

Kaune pataikė 2 tritaškius (2/4), pelnė 12 taškų, vis suduodamas „Žalgiriui“ pačiu netinkamiausiu metu.

Jis smeigė du iš eilės tritaškius trečiajame kėlinyje, kai „Žalgirio“ atakose ėmė suktis Jocko Landale‘o bei Luko Lekavičiaus krumpliaračiai, ir atrodė, kad kauniečiai rado būdų, kaip pavyti svečius.

Po jo šūvių „Panathinaikos“ pranašumas šoko iki 15 taškų (46:61). Galų gale tai I.Papapetrou įkrovė iš viršaus likus 24 sek., kai nuostabiai perdavimu jį surado kampe užspaustas DeShaunas Thomas.

„Žalgiris“ kelias paskutines rungtynes buvo mušamas per baudos aikštelę. Šįkart viskas buvo kitaip – „Panathinaikos“ siautė perimetro zonoje.

9

Tritaškis po perdavimo (išvestas su užtvara)

12

0

Tritaškis po perdavimo (išvestas perdavimais)

Thomo Walkupo faktorius

„Žalgiris“ jau paruošė atsisveikinimo kalbą Alexui Perezui ir rungtynėms su „Panathinaikos“ šio meksikiečio neregistravo. Rokas Jokubaitis pasirodė trumpam, bet iš ugnies greitai buvo ištrauktas: spėjo dukart suklysti (viena klaida kainavo greitą ir rezultatyvią „Panathinaikos“ ataką) ir kartą neapsiginti „du prieš du“.

Marius Grigonis žaidė sužeista koja, tad atakų organizavimo našta iš esmės nugulė tik ant Thomo Walkupo ir L.Lekavičiaus pečių. Th.Walkupas atliko 5 rezultatyvius perdavimus, bet konstruoti „du prieš du“ žaidimą, kuriame ir jam pačiam lengviau save realizuoti, nesisekė.

Kol darbo nesiėmė J.Landale‘as ir L.Lekavičius, maustyti „Panathinaikos“ aukštaūgius, kaip tai darė su Madrido Walteriu Tavaresu, Milano Luisu Scola ar Barselonos Ante Tomičiumi, „Žalgiriui“ nepavyko.

Pats Th.Walkupas pataikė du tolimus metimus (2/3) ir surinko 6 taškus. Tai dėl „Panathinaikos“ namų darbų. Kaip „Žalgiris“ leido iš toli šaudyti N.Calathesui, taip Graikijos čempionai rizikavo su Th.Walkupu.

Th.Walkupas pavojingiausias, kai užsikabinęs už užtvaros lenda gilyn. Jo benefisas per rungtynes su „Olimpia“, panašu, pamokė kitus „Žalgirio“ varžovus, ir dabar šis ginklas – Th.Walkupo reidai pikenrolo situacijose – nebėra (nebebuvo) toks aštrus.

Bet Th.Walkupas šįkart turėjo bėdų ne tik organizuodamas „du prieš du“ atakas, bet ir gindamasis nuo analogiškų „Panathinaikos“ išpuolių. Svečiai pelnė net 12 taškų pikenrolo ar pikenpopo situacijose, kuriose dalyvavo Th.Walkupas. Iš visų 17-ikos, kuriuos „du prieš du“ žaidime pelnė „Panathinaikos“.

Kita silpnoji jungtis šiame žaidimo segmente buvo Paulius Jankūnas, kuris težaidė nepilnas 13 minučių ir kuriam ginantis nuo pikenrolų/pikenpopų „Panathinaikos“ surinko 8 taškus.

Be abejo, čia vis N.Calatheso, kuris švaistė (ne)tikėtus tritaškius po aukštaūgių užtvarų arba dalijo perdavimus įkertantiems komandos draugams, kaltė. Šį sezoną daugiau taškų nei „Panathinaikos“ „du prieš du“ situacijose buvo surinkęs tik vienas „Žalgirio“ varžovas – „Real“ (18).

Jocko Landale‘o ir Luko Lekavičiaus faktorius

J.Landale‘as Eurolygoje nebuvo pataikęs daugiau nei vieno tritaškio per rungtynes. Į „Panathinaikos“ krepšį australas pasiuntė keturis (4/6) tritaškius. Kita vertus, tai pirmos rungtynės, kai J.Landale‘as nepataikė dvitaškio.

Kartu su L.Lekavičiumi antroje mačo pusėje jie galiausiai pradėjo vykdyti tai, kas „Žalgirio“, neabejotinai, buvo suplanuota nuo pat pradžių – perimetre atakuoti „Panathinaikos“ bokštus.

Jie abu visus savo 26 taškus surinko antroje mačo pusėje. Prie J.Landale‘o taškų netiesiogiai galime pridėti dar 9, kuriuos „Žalgiris“ (tiksliau, L.Lekavičius) pelnė po australo užtvarų.

L.Lekavičius visus savo 9 taškus, surinktus „du prieš du“ situacijose, pelnė būtent po J.Landale‘o užtvarų.

„Manau, Luko ir Jocko duetas po pertraukos buvo nuostabus“, – pripažino Š.Jasikevičius ir apgailestavo, kad jau kelias rungtynes iš eilės „Žalgiris“ nesugeba demonstruoti vienodai gero žaidimo abiejose rungtynių dalyse.