2021 12 02

Už ausų „Žalgirį“ ištraukęs L.Lekavičius: „Kažkas turėjo imtis iniciatyvos. Ėmiausi aš“

Lukas Lekavičius ketvirtadienio vakarą vėl apsirengė Supermeno kostiumą. Kauno „Žalgirio“ vijurkas ant pečių užsimetė Lietuvos čempionų komandą lemiamu metu ir ištempė ją į pergalę 72:68 prieš Vitorijos „Baskonia“.

Ilgą laiką laikėsi priekyje „Žalgiris“ rungtynėse namuose, tačiau ėmė reikalai komplikuotis ketvirtajame kėlinyje. Likus žaisti pustrečios minutės, rezultatas tapo lygus 63:63.

O tada prasidėjo Luko šou.

Floateris nuo baudų linijos, metimas iš vidutinio nuotolio, išprovokuotos pražangos ir keturi iš eilės taiklūs baudų metimai.

Sezono pradžioje L.Lekavičius buvo žaidėjas, kuris leido „Žalgiriui“ kvėpuoti aikštėje, o paskutinėse keleriose rungtynėse kiek strigo: prieš Atėnų „Panathinaikos“ ties jo pavarde švietė -7 naudingumo balai, prieš Stambulo „Fenerbahče“ efektyvumas siekė 3 balus, prieš „Barcą“ – 6.

O štai ketvirtadienį „Žaibas Makvynas“ vėl žibėjo: per 26 minutes pelnė 13 taškų (3/5 dvit., 1/2 trit., 4/4 baud. met.), atliko net 9 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 2 kamuolius, perėmė 2 ir prarado 3 kamuolius, gavo bloką, kartą prasižengė, išprovokavo 5 varžovų nuobaudas ir į taupyklę supurtė 23 naudingumo balus.

„Smagu, kad laimėjome, – rungtynes reziumavo L.Lekavičius. – Pirma pusė buvo gan gera, bet leidome per daug kamuolių atsikovoti puolime. Antroje pusėje jie grįžo, pradėjo agresyviau žaisti, gintis, pasimetėme truputį, bet atsilaikėme ir laimėjome.“

Treneris to neakcentuoja, bet pradėjome strigti puolime, kažkas turėjo imtis iniciatyvos

Jure Zdovcas neakcentavo, jog iniciatyvos reikia imtis būtent L.Lekavičiui.

„Treneris to neakcentuoja, bet pradėjome strigti puolime, kažkas turėjo imtis iniciatyvos. Ėmiausi aš, pradėjau žaisti agresyviau“, – kukliai apie savo lyderystę pasakojo „Žalgirio“ ketvirtadienio lyderis.

Joshas Nebo būtent po vieno iš devynių rezultatyvių L.Lekavičiaus perdavimų sukūrė ir įspūdingą epizodą, kuomet su mėsomis sugrūdo kamuolį į krepšį.

„Nesitikėjau to, galvojau, kad bus klaida. Joshas kyla... Kažkas neįtikėtino, tikrai įspūdinga“, – šypsojosi L.Lekavičius.

Vieno rezultatyvaus perdavimo pritrūko įžaidėjui iki dvigubo dublio. Nors, kaip pripažino pats, pasiekimas būtų buvęs smagus, bet apie tai galvos per daug L.Lekavičius nesuka.

Paskutinėmis minutėmis ištraukta pergalė toliau ugdo charakterį, kurio trūko „Žalgiriui“ sezono pradžioje.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Marekas Blaževičius

„Kiekviena pergalė duoda pasitikėjimo, stengiamės kovoti dėl kiekvienos. Ypač prie savų žiūrovų pergalės atneša gerų, teigiamų emocijų. Reikia tai išnaudoti ir bandyti pasijusti dar geriau“, – akcentavo L.Lekavičius.

FIBA lango metu „Žalgiris“ vėl turėjo kiek daugiau laiko pratyboms, išlindęs iš pašėlusio sezono ritmo.

„Tai padėjo tikrai. Kai kurie išsigydė mikrotraumas, kurių turėjo. Pasitreniravom tikrai gerai. Visom Eurolygos komandoms pertrauka buvo į naudą, taip pat ir mums“, – pripažino L.Lekavičius.

Kitas rungtynes gruodžio 10-ąją „Žalgiris“ namuose žais prieš Maskvos CSKA.