2019 11 30

Vakaras, kai dužo Eurolygos rekordas: Sh.Larkinui lankas buvo vandenyno dydžio

Stambulo „Anadolu Efes“ gynėjas Shane'as Larkinas aukso raidėmis įrašė savo vardą Eurolygos istorijos metraščiuose. Penktadienio vakarą jis sudrebino Europą 49 taškų pasirodymu ir tapo daugiausiai taškų per rungtynes pelniusiu krepšininku turnyro istorijoje.
Shane'as Larkinas
Shane'as Larkinas / nuotr. „Getty Images“/euroleague.net

Tokio jo pasirodymo daugiau nei pakako, kad Stambulo komanda 104:75 nugalėtų Miuncheno „Bayern“ ir iškovotų penktąją pergalę iš eilės pajėgiausiame Senojo žemyno turnyre.

Ankstesnis rekordas buvo 41 taškas ir priklausė keturiems krepšininkams: Alphonso Fordui (2001 m.), Carltonui Myersui (2001 m.), Kasparui Kambalai (2002 m.) ir Bobby Brownui (2013 m.).

„Jei atvirai, nežinau, ką dabar pasakyti, – sakė Sh.Larkinas po finalinės sirenos. – Šiandien buvo ta diena, kai pataikai pirmus kelis savo metimus ir lankas tampa vandenyno dydžio. Esu labai laimingas dėl šio momento. Tai tikra palaima.“

Jau nuo pirmojo kėlinio buvo galima spėti, kad Sh.Larkino pasirodymas žada būti fenomenalus.

Gynėjas pataikė 4 tritaškius iš 5 bandymų ir turėjo 14 taškų jau po pirmojo kėlinio.

Iki pertraukos jis įkratė dar tu tolimus šūvius ir turėjo jau 25 taškus savo sąskaitoje.

Šiandien buvo ta diena, kai pataikai pirmus kelis savo metimus ir lankas tampa vandenyno dydžio

Trečiajame kėlinyje Sh.Larkinas sumetė net 11 taškų iš eilės ir prieš paskutinę 10-ties minučių atkarpą ties jo pavarde degė 36 taškų stebuklas.

Tačiau tai nebuvo pabaiga. Ketvirtajame kėlinyje gynėjas pataikė ir aštuntąjį savo tolimą metimą.

Pelnytų taškų rekordą Sh.Larkinas pagerino, kai žaisti buvo likusios kiek daugiau nei dvi minutės. Gynėjas po dvitaškio iškėlė ranką į viršų ir dėkojo aukščiausiajam.

Dar du tritaškius pridėjęs įžaidėjas įformino fenomenalų 49 taškų pasirodymą bei pakartojo 10-ties per rungtynes pataikytų tritaškių rekordą Eurolygoje.

Euroleague.net nuotr./Shane'as Larkinas

5/7 dvitaškiai, 10/12 tritaškiai, 9/10 baudų metimai – 49 taškai. Šie skaičiai, tikėtina, ilgam nuguls rekordų knygoje.

Daugiausiai taškų per rungtynes pelnę krepšininkai
Vieta Žaidėjas Komanda Taškai Kada? Sezonas Etapas Varžovas
1. Shane'as Larkinas „Anadolu Efes“ 49 2019 11 29 2019-20 Reguliarus sezonas „Bayern“
2. Bobby Brownas „Montepaschi“ 41 2013 01 04 2012-13 „Top 16“ „Fenerbahce“
2. Kasparas Kambala „Efes Pilsen“ 41 2001 10 30 2002-03 Reguliarus sezonas „Barcelona“
2. Carltonas Myersas PAF 41 2001 03 07 2000-01 Atkrintamosios „Real“
2. Alphonso Fordas „Peristeri“ 41 2001 01 31 2000-01 Atkrintamosios „Tau Ceramica“
6. Marcas Salyersas „Chorale“ 40 2007 11 14 2007-08 Reguliarus sezonas „Fenerbahce“
6. Arvydas Macijauskas „Tau Ceramica“ 40 2003 12 17 2003-04 Reguliarus sezonas ASVEL
6. Vlado Scepanovičius „Partizan“ 40 2002 01 09 2001-02 Reguliarus sezonas „Ural Great“

Taip pat gynėjas atliko 5 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 2 kamuolius, perėmė 1 kamuolį ir surinko 53 naudingumo balus. Tai – penktas rezultatas Eurolygos istorijoje.

„Mes labai sunkiai dirbome treniruotėse kiekvieną dieną, – komandą gyrė Sh.Larkinas. – Aš jaučiau, kad forma vis gerėjo, tapau vis geriau pasiruošęs. Mano komandos draugai mane puikiai spaudė treniruotėse, medikai taip pat dirbo nuostabiai, kad likčiau sveikas.“

Tai buvo vakaras, kurio Eurolyga nepamirš.