2020 01 02

Vėl Kaune nudegęs I.Sfairopoulas didžiavosi savo komanda ir nuvijo kalbas apie traumas

Kauno „Žalgiris“ Ioanniui Sfairopoului tampa neperlipamu barjeru. 2018-ųjų Eurolygos ketvirtfinalio serijoje nuo daugkartinių Lietuvos čempionų nudegęs specialistas iš Graikijos užkeikimo nesugeba nutraukti ir treniruodamas Tel Avivo „Maccabi“ krepšininkus – be šešių traumuotų žaidėjų rungtyniavę svečiai iš Izraelio pirmosiose Naujųjų metų rungtynėse 68:73 nusileido Kauno „Žalgiriui“.
Ioannis Sfairopoulos / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

I.Sfairopoulas iš pykčio net apsisuko aplink savo ašį, o netrukus ėmė laidyti priekaištus savo auklėtiniams.

Švieslentė dar rodė 9 taškų „Maccabi“ pranašumą, bet graikas jau užuodė atgimstantį „Žalgirį“ ir matė vis dažniau ant kojų kylančius areną sklidinai užpildžiusius sirgalius.

Epizodas, dėl kurio taip priekaištavo 52-ejų specialistas, atspindėjo dviženklio pranašumo primigdytus „Maccabi“ krepšininkus – po netaiklaus Luko Lekavičiaus tritaškio Edgaras Ulanovas liko neatitvertas po krepšiu ir pelnė du lengvus taškus su pražanga.

Tai buvo įspūdingiausios rungtynių atkarpos pradžia.

Per ją „Žalgiris“ ištirpdė 11 taškų deficitą ir trečiojo kėlinio pabaigoje išlygino, o ketvirtajame kėlinyje – ir persvėrė rezultatą.

I.Sfairopoulas po šįsyk jau taiklaus L.Lekavičiaus tritaškio, sušvelninusio skirtumą iki 2 taškų, atsisuko ir susimąstęs geras tris-keturias sekundes žiūrėjo į ant atsarginių suolo sėdinčius savo auklėtinius.

Ketvirtajame kėlinyje jis dar gaivino šešias minutes taškų nepelniusius savo auklėtinius iškeikdamas teisėją ir užsidirbdamas techninę pražangą.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Ioannis Sfairopoulos

Bet buvo per vėlu – į pergalę paskutinėmis sekundėmis kabinęsi „Maccabi“ krepšininkai neperlaužė lyg užburto „Žalgirio“ pranašumo.

Jau trečią kartą su „Maccabi“ klubu prieš Šarūno Jasikevičiaus „Žalgirį“ pralaimėjęs I.Sfairopoulas asmeninėje dvikovoje prieš kauniečių strategą suklupo jau aštuntą sykį per paskutines devynias akistatas – ankstesnius penkis sykius graikas Šarui ranką po pralaimėjimo spaudė būdamas Pirėjo „Olympiakos“ vairininku, tris iš jų – 2017-2018 m. sezono ketvirtfinalio serijoje.

„Kovėmės labai sunkiai, atidavėme visas jėgas, – po susitikimo auklėtinių pastangas įvertino I.Sfairopoulas. – Kol kontroliavome rungtynių ritmą, pirmavome dviženkliu skirtumu, bet vėliau kelioms minutėms praradome koncentraciją.

„Žalgiris“ tuo metu žaidė sau įprastu būdu su aktyviu spaudimu ir perimtais kamuoliais, bėgo į greitas atakas. Tai jiems padėjo įgauti ritmą, pelnyti taškus ir persverti rezultatą.

Man labai svarbu, kad nepasidavėme ir atsilikdami 7 taškais nepalūžome, kovojome iki pabaigos. Deja, nepataikėme kelių lengvų metimų, galėjusių pakeisti rungtynių eigą.

Iš vienos pusės esu nepatenkintas, nes pralaimėjome, tačiau iš kitos, didžiuojuosi savo komanda ir džiaugiuosi, jog mano žaidėjai kovėsi iki pat rungtynių pabaigos.

Manau, kad šiose rungtynėse pademonstravome charakterį.“

Tiesa, šįkart, priešingai nei ankstesnėse akistatose, I.Sfairopoulo pajėgos buvo labai retos – prie jau anksčiau sužeidimus besigydžiusių Omri Casspi, Tariko Blacko, Nate'o Wolterso ir Johno DiBartolomeo, prieš šį susitikimą prisijungė ir ryškus komandos lyderis Scottie Wilbekinas bei Othello Hunteris.

Penki iš jų – rezultatyviausi komandos krepšininkai, o J.DiBartolomeo – taikliausias komandos snaiperis.

„Turime traumų, tačiau nenoriu šnekėti apie jas, – klausimą nukirto „Maccabi“ strategas. – Turime sudėtį ir žaidėjus, kurie gali žaisti labai kietai. Žaidėme prieš „Žalgirį“, kuris, nors ir pralaimėjo kelerias rungtynes, tačiau yra labai gera komanda. Mes su jais kovėmės itin aršiai, tad ir noriu šnekėti apie rungtynes, o ne apie traumas.“

Nepaisant pralaimėjimo Kaune, „Maccabi“ komandai šis sezonas kol kas yra sėkmingiausias per pastaruosius kelerius metus – pirmąjį varžybų ratą Tel Avivo klubas užbaigė iškovojęs 11 pergalių per 17 rungtynių ir užimdamas penktąją vietą turnyrinėje lentelėje.