2021 02 25

Karališkoje gynyboje užklimpęs „Žalgiris“ nepasinaudojo „Real“ problemomis

Kauno „Žalgiris“ (14-12) iš Ispanijos grįš tuščiomis. Puolime strigę kauniečiai 58:70 (13:21, 18:15, 11:15, 16:19) nusileido traumų išretintam Madrido „Real“ (16-10) klubui ir nepasinaudojo galimybe pasivyti „karalius“ turnyrinėje lentelėje.

Prieš rungtynes, per jų pertrauką ir po finalinės sirenos aktualiausių įvykių aptarimą galėjote žiūrėti 15min laidoje „Karštom pėdom“.

„Real“ šiose rungtynėse vertėsi be trijų traumuotų žaidėjų – Rudy Fernandezo, Jeffery Tayloro ir Sergio Llullo. Dar nuo lapkričio komanda neturi ir pagrindinio įžaidėjo Facundo Campazzo, kuris išvyko į NBA, o jo „Real“ nepakeitė niekuo.

Tiesa, ne stipriausios sudėties į Madridą išvyko ir „Žalgiris“, Kaune palikęs kirkšnies traumą patyrusį Artūrą Milaknį.

„Žalgiris“ itin strigo „Real“ gynyboje ir nė per vieną kėlinį nepelnė bent 20 taškų.

Kauniečiai pataikė tik 42,5 proc. dvitaškių (17/40), 33,3 proc. tritaškių (4/12) bei suklydo 14 kartų. Mažiau taškų (57) „Žalgiris“ šį sezoną buvo pelnęs tik Tel Avive.

Savo ruožtu „Real“ užpylė „Žalgirio“ krepšį tritaškiais – jų ispanai įmetė net 14 iš 29, tokiu būdu surinkdami net 42 taškus.

Getty Images/Euroleague.net nuotr./Eurolyga Madride: „Real“ – „Žalgiris“

Įdomu tai, kad „Real“ per visas rungtynes nemetė nė vieno baudos metimo. „Žalgiris“ metė ir pataikė visus 12.

Martinas Schilleris rungtynes pradėjo netradiciniu startiniu penketu, o tą lėmė ir Artūro Milaknio trauma, ir austro taktinis sprendimas.

Snaiperį penkete pakeitė pirmą kartą Eurolygoje startavęs Rokas Jokubaitis, o norėdamas atakuoti Walterį Tavaresą vietoje Joffrey Lauvergne'o M.Schilleris išleido Augustine'ą Rubitą.

Toks sprendimas pasiteisino, nes pačioje rungtynių pradžioje „Žalgiris“ pirmavo 6:2, bet tai tęsėsi neilgai.

Visiškai kauniečius surakinęs „Real“ per septynias minutes praleido tik 2 taškus, o „Žalgiris“ pralaimėjo atkarpą 2:16 ir atsiliko dviženkliu skirtumu – 10:21. Situaciją kiek praskaidrino tik Pauliaus Jankūno sėkminga atkarpa, kai kapitonas pelnė 7 taškus iš eilės, o su pirmojo kėlinio sirena pataikė tritaškį.

Antrasis ketvirtis priminė sūpuokles. „Real“ turėjo 11 taškų persvarą, „Žalgiris“ ją nukirpo iki 5 taškų, „Real“ vėl atitrūko dviženkliu skirtumu, bet galiausiai kauniečiai į pertrauką išėjo ganėtinai geros nuotaikos, nes švieslentėje degė skaičiai 36:31.

Getty Images/Euroleague.net nuotr./Rokas Jokubaitis

Trečiojo ketvirčio pradžioje sunkiai įsivažiavęs „Žalgiris“ galiausiai truktelėjo į priekį ir beveik prisivijo varžovus (38:39), tačiau po Pablo Laso minutės pertraukėlės gavo skaudų niuksą – 38:47.

Per likusį rungtynių laiką „Žalgiriui“ užsikabinti už varžovų taip ir nepavyko, o skaudžius dūrius ketvirtajame kėlinyje iš toli dūrę Trey Thompkinsas ir Jaycee Carrollas leido madridiečiams susikrauti net 16 taškų persvarą (64:48) ir ramiai užbaigti rungtynes.

Didžiausiu pozityvu šiose rungtynėse žalgiriečiams tapo kapitono P.Jankūno pasirodymas. Puolėjas pelnė 13 taškų (2/2 dvit., 1/2 trit., 6/6 baud.), atkovojo 7 ir perėmė 2 kamuolius bei surinkęs 23 naudingumo balus sužaidė geriausias rungtynes nuo 2018 m. lapkričio.

Getty Images/Euroleague.net nuotr./Paulius Jankūnas

Nesėkmę patyrę žalgiriečiai su 14 pergalių ir 12 pralaimėjimų Eurolygoje su „Valencia“ dalinasi 9-10 vietas.

Kitą savaitę „Žalgiris“ žais dvejas rungtynes namuose – prieš Vilerbano ASVEL antradienį ir prieš Milano „Olimpia“ penktadienį.

„Real“: Gabrielis Deckas 14 (4/5 trit., 6 atk. kam.), Jaycee Carrolas (2/7 trit.) ir Trey Thompkinsas po 12, Nicolas Laprovittola 9 (3/6 trit., 5 rez. perd.), Walteris Tavaresas 6 (9 atk. kam., 6 kld.).

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 13 (7 atk. kam., 23 naud. bal.), Nigelas Hayesas 11 (3/3 trit.), Thomasas Walkupas ir Lukas Lekavičius po 8, Marius Grigonis 6, Augustine'as Rubitas ir Rokas Jokubaitis po 4, Martinas Gebenas ir Joffrey Lauvergne'as po 2, Steve'as Vasturia taškų nepelnė.

15min fiksavo svarbiausius rungtynių įvykius.

Rungtynių eiga

IV kėlinys. „Real“ – „Žalgiris“ 70:58 (21:13, 15:18, 15:11, 19:16)

40 min. Bent kažkiek pavyko sumažinti skirtumą.

38 min. Dar ir A.Abalde jungiasi į tritaškių vakarėlį... 70:54.

38 min. Ketvirtas Gabrielio Decko tritaškis... 67:52.

37 min. P.Jankūno puiki atkarpa – 64:52.

36 min. Dar vienas skaudus T.Thompkinso dūris. 64:48.

34 min. J.Carrollo tritaškis suteikia madridiečiams rekordinį pranašumą – 59:46.

33 min. Trey Thompkinso dūris iš toli – 56:46.

31 min. Gera pradžia – Luko taškai. 51:44.

III kėlinys. „Real“ – „Žalgiris“ 51:42 (21:13, 15:18, 15:11)

30 min. Carlosas Alocenas pataikė dvitaškį beveik su sirena ir situacija prieš ketvirtąjį kėlinį nepalanki „Žalgiriui“.

28 min. L.Lekavičiaus floateris per W.Tavaresą – 47:40.

27 min. Po minutės pertraukėlės labai nesmagi atkarpa – „Real“ spurtas 8:0. 47:38.

25 min. N.Hayeso dar vienas tritaškis ir „Real“ svyla padai – 39:38.

24 min. A.Rubito baudų metimai ir „Žalgiris“ taip arti, kaip nebuvo nuo pirmojo kėlinio – 39:35.

24 min. Daugiau nei tris minutes be taškų buvusius kauniečius į priekį timpteli Th.Walkupas – 39:33.

22 min. Trečias N.Laprovittolos tritaškis iškart po ilgosios pertraukos. 39:31.

II kėlinys. „Real“ – „Žalgiris“ 36:31 (21:13, 15:18)

20 min. Po pirmosios pusės – 5 taškų skirtumas tarp komandų.

20 min. Fantastiškas Th.Walkupo judesys ir taškai – 36:29.

18 min. R.Jokubaičio firminis metimas sustojus – 34:25.

17 min. „Real“ vėl pamažu kraunasi persvarą – 34:23.

16 min. Martinas Gebenas riaumoja kabindamasis ant „Real“ krepšio – 28:23.

15 min. Dar vienas N.Hayeso tritaškis! 26:21.

14 min. Alberto Abalde drebina „Žalgirio“ krepšį, bet pirmu „Žalgirio“ tritaškiu atsakė N.Hayesas. 26:18.

14 min. P.Jankūno sąskaitoje beveik pusė „Žalgirio“ taškų: 7 iš 15. 24:15.

14 min. Taškų badą tritaškiu per rankas nutraukė Jaycee Carrollas. 24:13.

13 min. Trys minutės sužaistos antrajame kėlinyje, bet taškų dar niekas nepelnė.

I kėlinys. „Real“ – „Žalgiris“ 21:13

10 min. Slogų pirmąjį kėlinį kiek praskaidrina P.Jankūno tritaškis paskutinę sekundę.

10 min. Paulius Jankūnas iš vidutinio nuotolio – 18:10.

8 min. Usmanas Garuba pataiko itin retą tritaškį, tolimą metimą prideda ir Fabienas Causeuras, o „Real“ persvara jau dviženklė – 18:8.

7 min. Krepšys įtraukė M.Grigonio mestą kamuolį – 12:8.

6 min. „Real“ bėga į priekį – dar vieną tritaškį pataikė N.Laprovittola. 12:6.

4 min. W.Tavaresas nustebino ir pats save pataikydamas iš tolimo vidutinio nuotolio – 7:6.

4 min. Pirmasis rungtynių tritaškis – jį pataikė Nicolas Laprovittola. 5:6.

3 min. Greitas „Žalgirio“ išpuolis ir N.Hayeso taškai – 2:6.

2 min. A.Rubito taškai – 0:4.

1 min. Pirmieji rungtynių taškai krenta į R.Jokubaičio kišenę. 0:2.

Prieš rungtynes. Pokyčiai „Žalgirio“ penkete – ir priverstiniai, ir taktiniai. R.Jokubaitis pakeitė traumuotą ir į Madridą neišvykusį Artūrą Milaknį, o A.Rubitas starto penkete Martino Schillerio sprendimu vietoje Joffrey Lauvergne'o.

„Žalgirio“ starto penketas: Thomasas Walkupas, Rokas Jokubaitis, Marius Grigonis, Nigelas Hayesas, Augustine'as Rubitas.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius