Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 28d. 10:17

Vyriausybė nekeičia pozicijos dėl „Žalgirio“ rungtynių – lieka prie rekomendacijos

Kauno „Žalgirio“ rungtynės arenoje
15min koliažas / Kauno „Žalgirio“ rungtynės nebus atšauktos.

Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija penktadienio rytą įvertino viešų renginių, tarp jų „Žalgirio“ ir Milano „Olimpia“ rungtynių statusą Kaune. Pasak sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, Vyriausybė lieka prie pozicijos teikti rekomendaciją vengti masinių renginių, tačiau šiuo metu Lietuvoje suplanuotų renginių, tarp jų ir Eurolygos dvikovos „Žalgirio“ arenoje, nedraudžia.

„Taip pat vyko svarstymas dėl įvairių viešų renginių ribojimo, – po pusantros valandos trukusio ekstremalių situacijų komisijos pasitarimo, sakė A.Veryga. – Šalies mastu, rekomendacija neplanuoti jokių naujų renginių. Jokie renginiai dabar nėra atšaukiami, bet nereikia prisidaryti problemų į priekį ir nesiplanuoti. Taikyti priemones, kurios taikomos ir gripo epidemijos metus.“

„Žalgirio“ ir „Olimpia“ rungtynės numatytos „Žalgirio“ arenoje penktadienį 20 val.

Ketvirtadienio vakarą į Kauną jau atvyko Italijos klubo atstovai, kurie vietos oro uoste buvo patikrinti specialiomis priemonėmis. Būtent per Kauno oro uostą iš Italijos namo į Šiaulius grįžo 39-erių moteris, kuriai nustatytas pirmasis koronaviruso atvejis Lietuvoje. Dabar ji izoliuota Respublikinėje Šiaulių ligoninėje.

Tačiau anot sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, tai nekeičia „Žalgirio“ rungtynių situacijos. Jis patvirtino, kad ketvirtadienį pateiktos rekomendacijos – vengti viešų renginių, išlieka.

„Tas, kad atskrido į Kauną, nėra rodiklis. Žmonės, kurie atskrenda, dar paprastai nebūna ligos platintojai, – patikino A.Veryga. – Kaunas nėra identifikuotas kaip židinys ir nėra apsispręsta imtis jokių priemonių.

Dėl Kauno pasakyta rekomendacija išlieka. Jeigu žmonės atsakingai vertina savo sveikatą, nėra prievolės eiti į jokį renginį. Tą žmonės turi suprasti. Jeigu mums visiems vienodai ir laukiame, kol būtinai viską uždraus, tai tokio draudimo nereikia. Jeigu žmogus pagyvenęs, serga lėtinėmis ligomis, nerekomenduojame eiti ne tik į šias rungtynes, bet ir į kitus masinius renginius.

Plinta gripas, simptomai panašūs, todėl tai žmonėms kelia paniką. Net ir be draudimo, rekomenduojame vengti masinių renginių. Bet atvykimas dar nieko nereiškia.“

Sekmadienį Šiauliuose vyks ir LKL čempionato rungtynės tarp vietos „Šiaulių“ ir Kėdainių „Nevėžio“ komandų.

„Po vieną renginį neberankiosime. Nėra sporto šakos ar išskirtinio žanro renginių formato. Bus bendra rekomendacija savivaldybei, miestui ir rajonui dėl masinių renginių. Logiška būtų jų atsisakyti“, – apie šio LKL mačo statusą mieste, kuriame užfiksuotas pirmasis koronaviruso atvejis Lietuvoje, kalbėjo A.Veryga.

Pats „Šiaulių“ klubas išplatino pranešimą, kad rungtynėms ruošiamasi pagal įprastą planą, bet prireikus, bus laikomasi visų nurodymų ir rekomendacijų.

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, ketvirtadienį paklaustas apie „Žalgirio“ rungtynes su „Olimpia“, patarė vengti masinio susibūrimo renginių.

„Galiu pasakyti bendrą rekomendaciją. Visi masinio susibūrimo renginiai kelia padidintas rizikas. Kiekvienas žmogus turėtų vertinti dalyvavimą tiek uždarose patalpose vykstančių renginių – koncertų, kino teatrų, sporto varžybų, ar tai būtų masiniai renginiai viešose vietose. Tai padidinta rizika užsikrėsti, todėl rekomenduojama vengti tokių renginių“, – sakė S.Skvernelis, pats nevyksiąs į rungtynes „Žalgirio“ arenoje.

Patys Milano „Olimpia“ atstovai skeptiškai vertina šurmulį, kilusį dėl jų rungtynių „Žalgirio“ arenoje pavojaus.

„Manau, kad bendrai šita reakcija yra perdėta – tiek mano šalyje, tiek čia, – 15min Kauno oro uoste sakė tituluotasis Milano klubo treneris Ettore Messina. – Padėtis yra rimta, bet manau, kad viskas kontroliuojama. Aš manau, kad normalu, kad mes žaisime. Tai absoliučiai normalu.“

Jį erzino klausimai apie koronavirusą ir jo plitimo grėsmę „Žalgirio“ ir „Olimpia“ rungtynėse.

„Bus labai sunkus mačas prieš labai gerą komandą. Jei mūsų reikalai nebus geri, mes pradėsime kosėti ir galbūt jie išsigąs, o tada nustos žaisti, – ironiškai apie paniką dėl koronaviruso E.Messina. – Ačiū, viso gero.“

Ekstremali padėtis Lietuvoje dėl koronaviruso plitimo paskelbta trečiadienį. Vyriausybė jau tądien ragino „Žalgirį“ atidėti rungtynes arba jas žaisti be žiūrovų.

Ketvirtadienį „Žalgirio“ vadovas Paulius Motiejūnas pranešė, kad nukelti rungtynių neleido Eurolyga, o kadangi klubas gyvena dėl sirgalių, neįleisti 15 tūkst. žiūrovų į areną būtų neteisinga jų atžvilgiu.

Eurolygos atstovai 15min paaiškino, kodėl nepatenkino „Žalgirio“ prašymo, bet pabrėžė, kad jeigu klubas gautų ne rekomendacinio pobūdžio, o oficialų Vyriausybės nurodymą nukelti mačą, Eurolyga leistų koreguoti turnyro tvarkaraštį ir perkelti rungtynes be jokių sankcijų.

Title Sponsor
Turkish Airlines
Premium Partners
7days Adidas
Global Partners
Tadim Spalding Intersport
Partners

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:47
17:02

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Video

22:58
25:27
15:09

Esports namai

URBAN˙/