2020 09 13

„Žalgirio“ augimu patenkintas prancūzas J.Lauvergne'as: „Matau daug pozityvo“

Sezonui besiruošiantis Kauno „Žalgiris“ draugiškų rungtynių ciklą užbaigė pralaimėjimu. Lietuvos čempionų keturių pergalių pasiruošime seriją nutraukė Milano „Olimpia“ ekipa. Ettores Messinos auklėtiniai triumfavo 88:70 (23:13, 23:10, 17:27, 20:25) bei tapo draugiško Eurolygos turnyro Kaune čempione.
Kauno „Žalgiris“ – Milano „Ax Armani“
Kauno „Žalgiris“ – Milano „Ax Armani“ / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

Martinas Schilleris penktąsias rungtynes iš eilės prie mačo starto linijos išstatė tą patį žaidėjų penketą: Thomasas Walkupas, Steve'as Vasturia, Marius Grigonis, Nigelas Hayesas ir Joffrey Lauvergne'as.

Kaip ir rungtynėse su „Panathinaikos“, šioje dvikovoje registruoti nebuvo Marekas Blaževičius, Karolis Lukošiūnas ir traumą besigydantis Patricio Garino. Rotacijos paraštėse antrą mačą iš eilės liko Tomas Dimša.

Pirmoje mačo pusėje „Žalgirio“ puolimas tikrai nepriminė tos sunkiai stabdomos energijos raketos, kuri iki tol pasiruošime sezonui rungtyniavo žaibiškai ir užtikrintai.

Iki ilgosios pertraukos „Žalgirio“ atakos buvo labai statiškos ir puikiai išgliaudytos „Olimpia“ gynybos ramsčių. Daug žalgiriečių neparuoštų metimų, daug metimų paskutinėmis atakų sekundėmis ar klaidų lygiose vietose.

Buvusio žalgiriečio Zacho LeDay baudų metimai pirmo kėlinio pabaigoje leido Milano dizaineriams atitolti per dviženklį atstumą – 13:23.

Antrajame kėlinyje „Žalgirio“ puolimas atrodė dar vangesnis, tuo metu Milano atakos puikiai išsuktos, o jei tekdavo atlikti neparuoštus metimus, tai nesukeldavo problemų gynėjams Malcolmui Delaney ar Kevinui Punteriui.

8 iš 14 tolimų metimų susmaigstę Milano krepšininkai po dviejų kėlinių Kaune šeimininkavo užtikrintai – 46:23.

„Mums sunkiai sekėsi užpulti prieš gynybą, kai varžovai keičiasi ginamaisiais, taip nutiko ypač pirmoje mačo dalyje. Varžovai pataikė daug metimų iš toli. Mes turime gintis geriau. Galvoju, kad Milano krepšininkai pataikė daug sunkių metimų, o mes buvome mažai žaidę prieš tokią gynybą. Galime žaisti geriau“, – sakė J.Lauvergne'as.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Kauno „Žalgiris“ – Milano „Ax Armani“

Nors Artūras Milaknis pora kartų bandė veržtis su kamuoliu link krepšio, nors tai daro gana retai, tačiau trečio kėlinio viduryje snaiperis priminė puikiai pažįstamą žaidimo elementą, kai per Jeffo Brookso rankas pataikė tritaškį.

Žaidimą vėl pagyvino ant parketo išbėgęs jaunasis Rokas Jokubaitis, kalnus vertęs ir dvikovoje su Atėnų „Panathinaikos“. Trečiąjį kėlinį „Žalgiris“ užbaigė spurtu 10:2, o per šią atkarpą įžaidėjas atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir įsmeigė tolimą metimą.

Du A.Milaknio ir Luko Lekavičiaus tolimi metimai lemiamo kėlinio pradžioje leido deficitą sumažinti iki 10 taškų, tačiau viskas tuo ir baigėsi. „Olimpia“ vėl lengvai rinko taškus ir sustabdė „Žalgirį“ iki dar neregėto skaičiaus taškų.

Išskyrus Steve‘ą Vasturią, visi ant parketo pasirodę žalgiriečiai pasižymėjo taškais, tačiau bendras kraitis buvo mažiausias per visą pasiruošimo etapą. Po 94,3 taško per pirmąsias ketverias rungtynes rinkęs „Žalgiris“ svečiams iš Milano įmetė vos 70.

„Varžovai žaidė labai gerai, atakavo krepšį nuostabiu procentu. Turime toliau augti kartu, gerinti puolimą prieš gynybą, kai varžovai keičiasi ginamaisiais. Tai buvo svarbios kontrolinės rungtynės. Žaidėme prieš komandą, kuri nori laimėti Eurolygą. Tai buvo įdomus mačas“, – po pralaimėjimo kalbėjo J.Lauvergne'as.

Žalgiriečiai laimėjo kovą dėl kamuolių (30-21), tačiau juos žudė klaidos (15 prieš 5) bei neįtikėtinai iš toli pataikę italai.

Nors šeimininkai realizavo 9 tritaškius 22 (40,9 proc.), tačiau „Olimpia“ sąskaitoje – 16 iš 29 (55,2 proc.).

„Olimpia“ gretose išsiskyrė net 26 taškus (3/5 dvit., 6/9 trit.) surinkęs Kevinas Punteris.

Naudingiausiu „Žalgirio“ žaidėju vėl tapo prancūzas Joffrey Lauvergne'as, per kiek daugiau nei 22 minutes pelnęs 9 taškus (4/7 dvit., 1/2 baud.), atkovojęs 8 kamuolius, atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus ir surinkęs 17 naudingumo balų.

Vakarykščiame susitikime prieš „Panathinaikos“ aukštaūgis užfiksavo 23 efektyvumo balus.

„Tikiu, kad kol kas atliekame pakankamai gerą darbą. Nauja komanda, naujas treneris, daug pozityvių dalykų. Žaisime trejas rungtynes vietiniame čempionate, kol startuos Eurolyga. Manau, kad tobulėjame greitai. Nėra priežasties galvoti, kad nebūsime geresni prieš Eurolygos startą“, – apie pasiruošimo etapą sakė J.Lauvergne'as.

„Smagu žaisti. Mes visi tiesiog mėgaujamės žaisdami krepšinį, ypač po viso šio karantino. Mes tiesiog mėgaujamės ir tiek“, – laiką Kaune įvertino prancūzas.

Tai buvo paskutinės „Žalgirio“ draugiškos rungtynės prieš už savaitės prasidėsiantį oficialų LKL sezoną, kai Kaune apsilankys „Šiaulių“ krepšininkai.

Austro Martino Schillerio vadovaujami Lietuvos čempionai 92:59 įveikė Rygos VEF, 102:71 patiesė Utenos „Juventus“, Panevėžio „Lietkabelį“ sutvarkė 102:78, 81:74 nukovė Atėnų „Panathinaikos“ bei 70:88 pralaimėjo prieš „Olimpia“.