Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 27d. 20:32

„Žalgirio“ naujokas: vos nepalaužtas karys, kuris jau svarstė baigti karjerą

„Tikras karys“ – taip Kauno „Žalgirio“ naujoką Patricio Garino 15min pristato jį pažįstantys krepšinio žmonės. Tačiau net ir tokio kario vos nepalaužė jau keletą metų jį persekiojančios traumos. „Buvo momentų, kai jau norėjau grįžti namo į Argentiną, mesti krepšinį ir pradėti viską nuo nulio“, – 2019-ųjų vasarį puolėją citavo „EuroHoops“. 15min pristato naująjį 27-erių žalgirietį, kurio istorijoje klausimų kyla tik dėl vieno.

Kai P.Garino prieš beveik pusantrų metų prabilo apie galvosūkius dėl karjeros pabaigos, jis buvo tik ką pavažinėjęs kankinančia emocine karusėle. 2018-ųjų lapkritį pasitempęs kelio raiščius, vos tik grįžęs ant parketo krepšininkas dėl naujos traumos vėl iškrito iš rikiuotės daugiau nei mėnesiui.

2017-2018 m. sezoną P.Garino jau buvo praleidęs keletą mačų dėl kojos traumos ir žandikaulio lūžio, todėl nuolatinės sveikatos problemos išvargino jauną vyrą.

Bet galima tik įsivaizduoti, kaip P.Garino turėjo jaustis nuo to interviu prabėgus 8 mėnesiams, kai dėl kryžminių kelio raiščių 2019-2020 m. sezonas jam užsibaigė dar lapkritį. Susumavus tris Eurolygos sezonus, P.Garino sužaidė tik 53,12 proc. visų „Baskonia“ rungtynių.

Tačiau P.Garino aplinkui save turi žmones, kurie jam padeda sunkiausiomis gyvenimo akimirkomis ir išlaiko motyvaciją siekti aukštumų krepšinyje.

Atrodo, „Žalgiris“ nepabūgo abejotinos argentiniečio traumų istorijos ir įteikė sutartį „1+1“ nesudėjęs griežtesnių prevencinių saugiklių. 15min žiniomis, metinė sandorio vertė siekia apie 450 tūkst. eurų, o tai kalba apie vieną didžiausių kontraktų Kauno komandoje.

Pats P.Garino jaučiasi pilnai pasiruošęs po traumos grįžti ant Eurolygos parketo ir turės būti ne tik sveikas, bet ir produktyvus, kad pateisintų šią nemažą investiciją.

Getty Images/Euroleague.net nuotr./Patricio Garino
Getty Images/Euroleague.net nuotr./Patricio Garino

Ko gero, geriausias vasaros ėjimas

P.Garino traumų istorija yra vienas didelis klaustukas, dėl kurio „Žalgiris“ nebus iki galo tikras, rugpjūtį į Kauną atsiskraidinsiąs pirmąjį argentinietį krepšininką. Dėl likusios siuntinio dalies didelių klaustukų nekyla.

P.Garino traumų istorija nuo 2017-ųjų
Data Trauma Trukmė
2017-ųjų rugsėjis Keturgalvis raumuo Mėnuo
2017-ųjų lapkritis Lūžės žandikaulis 1,5 mėnesio
2018-ųjų lapkritis Patempti dešinio kelio raiščiai 3 mėnesiai
2019-ųjų sausis Dešinės kojos raumens trauma Mėnuo
2019-ųjų lapkritis Plyšę kryžminiai dešinio kelio raiščiai Iki sezono galo

Kai kurie 15min kalbinti krepšinio pasaulio žmonės P.Garino vadina „ko gero, geriausiu Žalgirio vasaros ėjimu“.

27-erių krepšininkas nepretenduoja į statistikos protokolų lyderius ir gražiausių vakaro momentų rezervacijas. Tačiau komandos draugai ir „Žalgirio“ sirgaliai jį mėgs už mažiau matomą indėlį.

Tai „trys ir gynyba“ tipo vaidmens žaidėjas, kuris po trejų metų Eurolygoje užsitarnavo patikimo gynybos specialisto vardą.

Susumavus tris Eurolygos sezonus, P.Garino sužaidė tik 53,12 proc. visų „Baskonia“ rungtynių.

Būtent šis JAV pastaraisiais metais išpopuliarėjęs apibūdinimas padėjo jam gauti kontraktą storame NBA žaidėjų kataloge, kai 2016-aisiais „San Antonio Spurs“ įteikė jam pusiau garantuotą dvejų metų sutartį. Tiesa, prieš pat sezoną Greggas Popovichius atsisakė vieno iš trijų argentiniečių savo komandoje, bet 2017-ųjų pavasarį puolėjas galop debiutavo NBA su „Orlando Magic“ apranga.

Vis dėlto P.Garino NBA labiau išgarsėjo ne savo žaidimu (5 rungtynės, vid. 8,6 min., 0 tšk., 1,4 kam.), o skandalinga fotografija. Pasidalijęs momentu, kai deda parašą ant sutarties su „Magic“, krepšininkas neatkreipė dėmesio, kad už jo nugaros buvo didžiulė lenta su surašytomis strateginėmis Orlando ekipos tarpsezonio paslaptimis, tarp kurių – dominantys žaidėjai ir mainų taikiniai.

Savo talentą P.Garino daugiau parodė Europoje, kur 2017-ųjų vasarą pasirašė trejų metų kontraktą su „Baskonia“.

P.Garino yra aukštas (201 cm) ir fiziškai tvirtas žaidėjas, o jo fiziniai duomenys leidžia dengti bent kelių pozicijų žaidėjus. Jis, Marius Grigonis ir Thomasas Walkupas turėtų ištiesti tokią spygliuotą gynybinę tvorą palei perimetro liniją, kad ją peršokti bus sunku net ir puolimo asams.

Ilgos P.Garino rankos padeda jam išmušti kamuolius net ir atsidūrus po krepšiu už augaloto priešininko nugaros. Tuo praėjusio Eurolygos sezono atidarymo mače įsitikino ir Martinas Gebenas, kai užsiėmęs gerą poziciją šalia krepšio, pats nustebo netekęs kamuolio – jį iš žalgiriečio rankų išmušė ilgi P.Garino čiuptuvai.

P.Garino yra ne tik stiprus, bet ir gan greitas savo pozicijai žaidėjas. „Baskonia“ treneriai patikėdavo jam dengti ne tik tokius standartinius trečiuosius numerius kaip Edgaras Ulanovas, bet ir vikriuosius gynėjus Aleksejų Švedą, Scottie Wilbekiną ar Janį Strelnieką. „Žalgirio“ naujokas puikiai figūruos Martino Schillerio susikeitimo dengiamaisiais schemose, kai būtent tokia gynyba dažniausiai naudojama rungtynių pabaigose sprendžiant jų nugalėtoją.

Galima tik įsivaizduoti, kaip mobiliai galės gintis „Žalgirio“ penketas su Th.Walkupu, M.Grigoniu, P.Garino, N.Hayesu ir A.Rubitu.

Ieškant priekabių, galima kabinėtis prie situacijų, kai P.Garino kartais pramiegodavo pirmą priešininko veiksmą ir jau viena koja vėluodavo paskui oponentą. Kartais kamuoliui pakilus į orą krepšio link, P.Garino kartais sustingsta palikdamas baudos aikštelę be priežiūros.

Kartais susidaro įspūdis, kad P.Garino turi puikius fizinius duomenis, norą gintis ir gynybos supratimą, tačiau kad taptų tobulu kariu gynyboje, jam dar reikia gero mokytojo, kuris išreikalautų iš jo žaidimo maksimalų susitelkimą ir discipliną detalėse.

Tačiau ne veltui 3 sezonus iš 4 NCAA P.Garino pateko į simbolinę konferencijos geriausiai besiginančių žaidėjų komandą.

VIDEO: „urBONUSas“: rizikingi „Žalgirio“ sprendimai ir be 5 minučių nauji kontraktai

Su P.Garino aikštėje 2019-2020 m. Eurolygoje „Baskonia“ gynėsi kur kas efektyviau, nei jam sėdint ant suolo. Per 100 atakų vidurkį žaidžiant P.Garino baskai praleisdavo vid. 5,3 taško mažiau nei be jo. Tiesa, šis palyginimas nėra iki galo tikslus, nes dėl traumos krepšininkas praleido 18 rungtynių.

Dar reikia pažymėti, kad po 9 Eurolygos turų P.Garino buvo trečias „Baskonia“ žaidėjas pagal +/ – rodiklį, nusileidęs tik komandos lyderiams Pierria Henry bei Tornikei Šengelijai. Tik įdomu, kad 2018-2019 m. sezoną pagal šį statistinį rodiklį P.Garino buvo paskutinis Vitorijoje.

Ne visa statistikos analitika taip „mėgsta“ P.Garino. Pavyzdžiui, pagal „Synergy“ duomenis, statistiškai argentinietis Eurolygoje vertinamas tik vidutinis arba žemiau vidurkio gynybos specialistas. Priešingai nei Ispanijoje, kur porą pastarųjų sezonų P.Garino statistiškai buvo priskiriamas prie geriausiai besiginančių lygos žaidėjų.

VIDEO: „urBONUSas“: D.Kairys „Žalgiryje“, J.Mačiulio karjeros posūkis ir ore kabanti Eurolyga

Pavojus prie tritaškio linijos

Puolime P.Garino nėra labai matomas – dažniausiai tyko pasalose prie trijų taškų linijos, kur arba laukia progos įkirsti po krepšiu, arba paleisti tolimą metimą.

Nors metimas yra stipri P.Garino pusė, jis nėra Artūro Milaknio kalibro metikas, ant kurio komanda galėtų statyti derinius po užtvarų.

Palyginimui, kai kas trečias Artūro Milaknio metimas „Žalgiryje“ būdavo tritaškis iš po užtvaros, kuriuos lietuvis metė 42,2 proc. tikslumu ir rinko 1,055 taško per ataką, tai tokie šūviai P.Garino žaidime sudarė tik 11,3 proc. puolimo repertuaro, o tikslumas siekė 0,75 taško per ataką su 33,3 proc. pataikymu.

Trečdalį P.Garino puolimo repertuaro 2019-2020 m. Eurolygoje sudarė metimai iš statinės padėties, kurių taiklumas siekė 35 proc., o pataikymas – 0,957 per vieną išpuolį.

Pastarojo sezono skaičiai nepateisina P.Garino kaip tritaškių specialisto statuso. Bet tai žmogus, kurio negali palikti be priežiūros prie perimetro ir kuris tikrai praplės „Žalgirio“ aikštę.

Jo ketverių metų tritaškių pataikymo vidurkis NCAA siekė 36,4 proc. (43 proc. paskutinį sezoną), G lygoje 2016-2017 m. P.Garino pataikė 43 proc. tritaškių, o 2018-2019 m. jo tritaškių pataikymas visose lygose siekė net 44,6 proc. 2019-2020 m. sezoną iki traumos jis buvo 35,8 proc., 2017-2018 m. – 36,2 proc.

Porą pastarųjų sezonų P.Garino Eurolygoje išmesdavo vid. 2-2,5, Ispanijoje – 3-3,5 tritaškio per mačą.

Getty Images/Euroleague.net nuotr./Patricio Garino
Getty Images/Euroleague.net nuotr./Patricio Garino

Didelę P.Garino taškų dalį sudaro greitose atakose gimusios situacijos. 22,5 proc. savo atakų P.Garino užbaigdavo būtent greituose išpuoliuose. Į juos jis dažnai bėgdavo pats vidury aikštės apiplėšęs varžovą.

Su kamuoliu P.Garino žaidžia retai, bet gali susukti du prieš du ir įkišti neblogą perdavimą. Taip Eurolygoje baigėsi 11,3 proc. argentiniečio atakų. Vis tik prasiveržimai nėra jo stiprioji pusė, todėl jo daugiau ieško komandos draugai, nei jis pats gali susirasti sau progų įmesti į krepšį.

Iki pastarosios traumos P.Garino žaidė rezultatyviausią krepšinį karjeroje – pelnė vid. 10,3 taško Ispanijos lygoje ir rinko 6,7 taško Eurolygoje.

P.Garino karjera Europoje
Sezonas Lyga Min. Met.% Trit.% Kam. Perd. Per.k. Tšk.
2017-18 ACB 14,6 45,2 41,1 1,8 0,4 0,5 4,1
2017-18 Eurolyga 15,1 46,8 27,3 1,7 0,7 1 4,5
2018-19 ACB 20,6 50,4 41,8 2 0,9 1,4 7,7
2018-19 Eurolyga 14,7 50,7 44,4 1,4 0,3 0,7 5,6
2019-20 Eurolyga 19 32 32 3,5 0,6 0,5 6,7
2019-20 ACB 25,9 50 39,3 2,6 1,5 0,8 10,3

Mėgstamas komandos draugas

Kalbant apie P.Garino, reikia išskirti jo indėlį Argentinos rinktinėje. 2019-ųjų pasaulio čempionate Kinijoje puolėjas buvo ketvirtas pagal naudingumą ekipoje, kuri sensacingai pateko į planetos pirmenybių finalą. „Žalgirio“ naujokas per mačą rinko vid. 8,1 taško (40 proc. trit.), 3,3 atkovoto kamuolio, 1 rezultatyvų perdavimą, 1,5 perimto kamuolio ir 9,6 naudingumo balo, o jo +/ – rodiklis buvo trečias argentiniečių gretose po Luiso Scolos ir Facundo Campazzo.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Patricio Garino
AFP/„Scanpix“ nuotr./Patricio Garino

Ar tai būtų „Baskonia“, ar Argentinos rinktinės žvaigždės, visiems gera ir paprasta žaisti su tokiu žaidėju kaip šis žalgirietis. P.Garino nereikalauja kamuolio puolime ir virš savo ego stato komandinius poreikius.

Buvę jo bendražygiai argentinietį pristato kaip puikų komandos draugą, kuris ir mėgsta kompaniją, bet ir nesielgia iššaukiančiai. Tai gerai išauklėtas, discipliną JAV akademijose ir universitetuose išsiugdęs šeimos žmogus.

Tadas Sedekerskis apie Patricio Garino:

  • Labai geras gynėjas - agresyvus, gerai ginasi vienas prieš vieną, intensyvus žaidėjas, geras metikas. Ir tai geras komandos žaidėjas. Labai geras komandos draugas. Gal jis nėra iš tų, kuris pats susikuria sau progą atakuoti kiekvienoje atakoje, bet labai gerai moka išnaudoti komandos draugų sukurtas progas – tiek iš trijų taškų, tiek kertant po krepšiu.

Nors iš šono atrodo labai ramus, aikštėje P.Garino viduje gali užvirti tas argentinietiškas kraujas, su pro karštus besiveržiančiomis emocijomis. Kai 2011-ųjų pasaulio devyniolikmečių čempionato ketvirtfinalyje Latvijoje argentiniečiai sensacingai nukovė vienus turnyro favoritų kroatus su Dario Šaričiumi ir Mario Hezonja, vienu mačo herojų tapęs P.Garino nesulaikė ašarų per interviu FIBA televizijai.

VIDEO: P.Garino interviu su ašaromis akyse 2011 m.

Kad P.Garino funkcionuotų aukščiausiu lygiu, jis turi jaustis laimingas ir būti apsuptas aukšto lygio lyderių. „Žalgiris“ bandys išpildyti šias sąlygas parodęs jam pasitikėjimą solidžia sutartimi ir subūręs kovingus bei daug ką įrodyti norinčius krepšininkus.

Bet šioje sąjungoje daugiau priklausys ne nuo „Žalgirio“, o P.Garino ir trapaus jo kūno. Lietuvos čempionai padarė savo ėjimus. Dabar argentiniečio eilė rodyti rezultatą.

Komentarai
Title Sponsor
Turkish Airlines
Premium Partners
7days Adidas
Global Partners
Tadim Spalding Intersport
Partners

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis
Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/