Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 3d. 07:30

„Žalgirio“ žaidėjai ir liūdi, ir supranta Šarą: „Jis visada nori būti pirmas“

Diena, kuri kažkada turėjo ateiti. Nuo 2016-ųjų metų pradžios Kauno „Žalgirio“ veidu bei pergalių garantu buvęs treneris Šarūnas Jasikevičius ketvirtadienio popietę oficialiai paliko gimtojo miesto klubą ir persikėlė į komandą, į kurią jis svajojo vieną dieną sugrįžti – Ispanijos milžinę „Barcelona“. Kalnus pastaruosius metus vertę „Žalgirio“ žaidėjai nesistebi pasirinkimu bei dėkoja reikliajam strategui už patirtį ir pamokas, kurias suteikti geba tik išskirtinis treneris.

Tituluotu krepšininku buvęs Šarūnas Jasikevičius savo talentą šioje sporto šakoje demonstruoja ir baigęs karjerą, kai užsivilkęs Kauno „Žalgirio“ trenerio kostiumą žaliai baltą laivą nuvairavo iki Europos elito.

2016–2020 metų laikotarpis „Žalgiryje“ nuo šiol visada bus prisimenamas kaip Šaro era Kaune.

Š.Jasikevičiaus vadovaujamas klubas tapo patraukliu ir konkurencingu Europoje, kurį gerbė visi, o Šaro magija įtikėję sirgaliai masiškai pildė Nemuno saloje įrengtą „Žalgirio“ areną.

15min susisiekė su tais, kurie kiekvieną dieną dirbo su šiuo 44-erių specialistu – „Žalgirio“ marškinėlius pastaruosius sezonus vilkėjusius krepšininkus.

Vieni jų šiuo metu atostogauja užsienyje, kiti laiką leidžia Lietuvoje, bet visi sutiko pasidalinti įspūdžiais apie esminę pastarųjų penkerių metų permainą Lietuvos čempionų gretose.

Šaras pirmąją gyvenimo meilę iškeitė dėl antrosios, kuri jam suteiks dar galimybę vėl pajusti, ką reiškia tapti čempionu.

Aukščiausius tikslus sau ir kitiems keliantis strategas nuo šiol dirbs komandoje, kuri kasmet sau kelia tik aukščiausius tikslus, tačiau Eurolygos titulo nėra laimėjusi nuo 2010-ųjų.

Būtent tam į Kataloniją sugrįžta vietinių mylimas Šaras, kuris savo pirmąjį karjeros Eurolygos trofėjų iškovojo būtent su „Barcelona“.

„Mes žinome Šaro mentalitetą ir kad jis visada nori būti pirmas. Galbūt „Barcelona“ šiai dienai jam gali suteikti geresnes galimybes greičiau pasiekti šį tikslą“, – 15min sakė „Žalgirio“ kapitonas Paulius Jankūnas.

2003-aisiais Kauno miesto pagrindinėje ekipoje debiutavęs puolėjas per savo karjerą matė ir dirbo su daugybe skirtingų trenerių, turinčių kardinaliai skirtingas filosofijas.

Bet abejonių nėra – Šaras jų gretose išsiskiria ir žiba ryškiausiai.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Paulius Jankūnas ir Šarūnas Jasikevičius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Paulius Jankūnas ir Šarūnas Jasikevičius

„Šaras yra ypatingas savo vertybėmis, – sakė P.Jankūnas. – Kaip daug kartų jis yra minėjęs, jam „Žalgiris“ labai svarbus. Nuo mažens jis šią komandą stebėjo, norėjo joje žaisti. Smagu, kad paskutinį profesionalo sezoną jis sužaidė Kaune ir laimėjo žiedą. Smagu, kad ir treneriu jis tapo būtent „Žalgiryje“.

Kitas dalykas, kuris jį daro išskirtiniu, tai krepšinio suvokimas ir reakcija rungtynių metu. Dvikovos vyksta labai dideliu greičiu, ypatingai Eurolygoje, o tas Šaro reagavimas į situacijas... Jis tą dalyką tikrai turi. Jis tokią unikalią savybę turėjo ir kaip žaidėjas, ir dabar, jau kaip treneris. Ši savybė jam leidžia būti vienam iš geriausių trenerių Europoje.“

Š.Jasikevičiaus vedinas „Žalgiris“ 2018-aisiais metais pateko į Eurolygos finalo ketvertą bei jame užėmė trečiąją vietą. Šioje komandoje labai svarbus P.Jankūnas, žaidęs karjeros sezoną ir patekęs į antrąją simbolinę turnyro komandą.

36-erių krepšininkui teko ir pačiam žaisti su Šaru, ir rungtyniauti jo vadovaujamame „Žalgiryje“.

Glaudų ryšį su naujuoju „Barcelona“ strategu užmezgęs P.Jankūnas Lietuvos krepšinio legendos pasirinkimu nesistebi.

„Nebuvo taip, kad atsikėliau, perskaičiau ir nustebau. Žinojau kiek iš anksčiau, kad kažkas po truputį vyksta. Kaip ir kiekvienais metais, galimybė išvykti Šarūnui buvo, bet šiemet kalbos ir nuojauta sakė, kad situacija per šiuos metus yra rimčiausia. Gaila, nes Šarūnas buvo „Žalgirio“ veidas ir pergalių kalvis. Jis į naują lygį iškėlė visą sistemą, žaidimą, fanus bei areną. Gaila, bet visi geri dalykai kažkada baigiasi“, – teigė „Žalgirio“ kapitonas.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Edgaras Ulanovas ir Šarūnas Jasikevičius
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Edgaras Ulanovas ir Šarūnas Jasikevičius

Laisvuoju agentu esantis 28-erių Edgaras Ulanovas šiuo metu gimtajame Kaune viena ranka sūpuoja pirmagimę dukrytę Ūlą Mariją, kita seka krepšinio aktualijas pasaulyje, kurios šįkart palietė ir „Žalgirį“.

Nuo pirmojo Šaro sezono Kaune žaidęs puolėjas pripažino, kad toks trenerio ėjimas jau buvo lauktas.

„Manau, kad tokio sprendimo ir buvo galima tikėtis. Atsiradus „Barcelona“ klubo variantui, maniau, kad Šaras būtent ten ir pasirinks dirbti. Tai jo svajonių komanda. Jis ten žaidęs, metai buvo geri, pats yra sakęs, kad tai yra klubas, dėl kurio jis galėtų palikti „Žalgirį“. Tai nestebina, nes žmogus turi tikslų ir svajonių. Viskas yra suprantama“, – 15min sakė Edgaras Ulanovas.

Š.Jasikevičiaus schemose kaip vienas geriausių lengvųjų krašto puolėjų Eurolygoje atsiskleidęs bei brangiausiu žalgiriečiu tapęs 198 cm ūgio krepšininkas mato didelę trenerio padarytą įtaką ne tik jo žaidimui, bet ir visai krepšinio visuomenei Lietuvoje.

„Kaip ir visada sakydavau, Šaras pakėlė ne tik žaidėjų lygį ir jų krepšinio supratimą, bet ir visų kitų – sirgalių, kitų trenerių Lietuvoje, kurie bando panašiai dirbti ar atrodyti. Manau, kad net ir stebint iš šono, jiems pavyko daug ko pasisemti iš Šaro. Nėra abejonių, kad jis visam Lietuvos krepšiniui davė labai daug. Tikrai atsirado šalyje daug žmonių, kurie dabar geriau supranta krepšinį“, – sakė E.Ulanovas.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Lukas Lekavičius ir Šarūnas Jasikevičius
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Lukas Lekavičius ir Šarūnas Jasikevičius

Graikijoje šiuo metu atostogaujančiam Lukui Lekavičiui treneris užaugino sparnus bei paruošė jį šuoliui į legendinį Atėnų „Panathinaikos“ klubą.

26-erių metų 178 cm ūgio vijurkas po dvejų metų sugrįžo ir Šaro vadovaujamame „Žalgiryje“ fiksavo karjeros sezoną.

„Jis „Žalgiryje“ prabuvo ilgai, šis momentas kažkada turėjo ateiti. Negaliu pasakyti, kad buvau nustebęs ar ne. Aš kažkiek to tikėjausi“, – 15min sakė L.Lekavičius.

Sirgalius Nemuno saloje savo pjaustančiais varžovų gynybą reidais bei metimais aukšta trajektorija užbūręs žaidėjas akcentavo trenerio darbą su žaidėjais, kurie Kaune stipriai patobulėjo ir žengė žingsnį į aukštesnį lygį.

„Klubas prie jo pasiekė neįtikėtinų rezultatų, pateko į Eurolygos finalo ketvertą. Šaras išugdė daug gerų krepšininkų, kuriuos galėčiau vardinti ir vardinti, kaip kad Micičius, Pangosas, Daviesas ir t.t. Jis ir man padėjo labai daug, jog galėjau išvykti į „Panathinaikos“. Jis davė daug ne tik „Žalgiriui“, bet ir asmeniškai žaidėjams“, – sakė L.Lekavičius.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Eurolygos rungtynės, susitinka Kauno „Žalgiris“ ir Barselonos „Barcelona“
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Eurolygos rungtynės, susitinka Kauno „Žalgiris“ ir Barselonos „Barcelona“

Iš užsienio įvykius „Žalgiryje“ sekė ir Marius Grigonis, šiuo metu su šeima ir draugais, tarp kurių yra ir neseniai iškeptas žalgirietis Tomas Dimša\, atostogaujantis Kroatijoje.

„Pirma reakcija buvo liūdna, gal ir pikta kažkiek, bet sprendimas iš Šarūno pusės yra logiškas. Pradžioje, kai prasidėjo visi gandai, tikrai netikėjau, bet kai įsigilinau į situaciją, viskas atrodo normalu“, – 15min teigė M.Grigonis.

Jei T.Dimšai taip ir neteks padirbėti su Š.Jasikevičiumi, tai griežtą trenerio ranką M.Grigonis juto pastaruosius dvejus metus.

Stratego pasitikėjimą užsiauginęs kaunietis praėjusio sezono pradžioje buvo bene pagrindiniu „Žalgirio“ vedliu, kol galiausiai iš rikiuotės jį išėmė pėdos trauma.

„Šaras yra toks žmogus, kad viskas, kas jį supa, tampa labai įdomu. Jis pakėlė „Žalgirį“ į kitą lygį. Mano žaidimui davė daug, bet visko pasiimti dar nespėjau. Tai gal dar bus progų pasiimti, kas liko“, – šyptelėjęs mįslingai užbaigė gynėjas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Rokas Jokubaitis ir Šarūnas Jasikevičius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Rokas Jokubaitis ir Šarūnas Jasikevičius

Rokas Jokubaitis, pastaruosius trejus metus dirbęs su Š.Jasikevičiumi, apie „Žalgirio“ vairininko išvykimą sužinojo Lietuvos krepšinio federacijos rengiamo projektu „LKFtrickshot“ metu.

Būtent Šaras šiam perspektyviam įžaidėjui nuklojo kelią į vyrų krepšinį.

„Panaši situacija buvo su Eurolygos sprendimu. Tokia nežinia – vieni sakė, kad sezonas prasitęs, kiti, kad ne. Tas pats ir su Šaru buvo. Visiška nežinomybė. Bet nuojauta, kad jis vienur ar kitur išvyks, tikrai buvo. Tai labai keistas jausmas, kurį neįsivaizduoju, kaip paaiškinti. Kartu dirbome trejus metus, o dabar treneris išėjo. Tai pirmas toks atvejis mano karjeroje. Dar sunkiai suvokiu, kas čia įvyko“, – 15min teigė R.Jokubaitis.

Sava patirtimi 19-metį įžaidėją maitinęs strategas matė didelį Roko potencialą bei piešė šviesią ateitį.

R.Jokubaitis buvo vienas iš retų jaunųjų žaidėjų, kurie sulaukdavo Š.Jasikevičiaus pasitikėjimo Eurolygos dvikovose.

„Jei ne Šaras, nemanau, kad dabar būčiau, kur esu, – sakė R.Jokubaitis. – Nemanau, kad mano karjera būtų taip susiklosčiusi. Esu jam žiauriai dėl to dėkingas. Jis kiekvieną dieną spausdavo, šaukdavo ir daug reikalaudavo, dirbant su juo tikrai reikėdavo išeiti iš komforto zonos. Bet po trejų metų kartu aš puikiai suprantu, kad visa tai buvo tik į naudą. Jis norėjo, kad kiekvienas žaidėjas žengtų didelį žingsnį į priekį, tad labai džiaugiuosi, kad teko dirbti pas tokį trenerį.

Dėl Kauno ir „Žalgirio“, tai patys suprantate, kad jis atvedė komandą į Eurolygos elitą. Barselonoje jis norės įrodyti, kad gali tapti Eurolygos čempionu. Šaras Kaune atgaivino krepšinį, čia visiems buvo lyg dievukas. Nėra abejonių, kad Šaras visiems padarė labai didelę įtaką – žaidėjams, miestui ir klubui.“

Title Sponsor
Turkish Airlines
Premium Partners
7days Adidas
Global Partners
Tadim Spalding Intersport
Partners

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/