2019 11 08

„Žalgiris“ krito nuo brangiausio Eurolygos žaidėjo ir suliepsnojusio snaiperio atakų

Kauno „Žalgiris“ drąsiai stojo prieš turtingiausią Eurolygos klubą, bet Nikola Mirotičius ir Cory Higginsas drauge pelnė 51 tašką ir Lietuvos čempionai savo aikštėje turėjo pripažinti „Barcelona“ galią – 86:93 (20:23, 20:24, 21:19, 25:27).

Rungtynių aptarimą kviečiame stebėti 15min portalo laidoje „Karštomis pėdomis“.

Antrojoje rungtynių dalyje tritaškiais užsidegęs C.Higginsas atsišaudė į „Žalgirio“ mėginimus nuversti dar vieną Eurolygos favoritą.

„Barcelona“ snaiperis pelnė 27 taškus, o rungtynių pradžioje Kaune šeimininkavęs brangiausias Eurolygos krepšininkas Nikola Mirotičius surinko 24 atkakliose rungtynėse penktadienį Kaune.

„Cory buvo beprotiškas šįvakar“, – sakė N.Mirotičius apie C.Higginsą, kuris pataikė visus 5 tritaškius, o iš viso mače teprametė vieną metimą.

„Žalgiris“ pirmavo tik pačioje rungtynių pradžioje ir dar trečiojo kėlinio viduryje (51:50), kai Zachas LeDay buvo sprogęs septynių taškų serija.

Z.LeDay ir kiti „Žalgirio“ krepšininkai puikiai atrodė atakose ir kovojo iki pabaigos, bet puolimo žvaigždžių daugiau turi „Barcelona“, šį sezoną surinkusi 41 mln. eurų biudžetą – patį didžiausią Eurolygoje.

Nors Šarūno Jasikevičiaus komandai pavyko pristabdyti tik 4 taškus pelniusį Brandoną Daviesą – taip šiltai prieš rungtynes sirgalių sutiktą buvusį žalgirietį, – Katalonijos krepšininkai įtikinamai laimėjo kovą dėl kamuolių: 34:19.

Po pergalės Kaune Barselonos klubas lieka Eurolygoje viršūnėje – 6 pergalės ir 1 pralaimėjimas.

„Žalgiris“ su 3 laimėjimais ir 4 nesėkmėmis nusileido į vienuoliktą vietą lentelėje, o kitą savaitę keliaus į Graikiją žaisti su Pirėjo „Olympiakos“.

„Žalgiris“: Zachas LeDay 16, Marius Grigonis ir Thomas Walkupas (5 rez. perd.) po 14, Artūras Milaknis 11, Jockas Landale'as 10, Nigelas Hayesas 8, Lukas Lekavičius 6, Alexas Perezas 5, Paulius Jankūnas 2 (Edgaras Ulanovas).

„Barcelona“: Cory Higginsas 27 (5/5 tritaškių), Nikola Mirotičius 24 (12/12 baudų), Pierre'as Oriola ir Adamas Hanga po 9, Ante Tomičius 8, Malcolmas Delaney 7 (7 rez. perd.), Rolandas Šmitas 5, Brandonas Daviesas 4 (K.Kuricas ir A.Abrinesas).

„Žalgiris“ STATISTIKA „Barcelona“
21/31 (67 proc.) Dvitaškių pataikymas 25/39 (64 proc.)
11/30 (37 proc.) Tritaškių pataikymas 8/22 (36 proc.)
11/14 (79 proc.) Baudų metimų pataikymas 19/22 (86 proc.)

Ketvirtasis kėlinys

40 min. Stambulo stebuklo pakartoti nepavyko – Kauno komanda pralaimi.

39 min. Žalgiriečiai M.Grigonio, N.Hayeso ir Th.Walkupo tolimais šūviais rodo, kad Kauno komanda yra ta, kuri nežino, kas yra balta vėliava. Bet Barselonos komanda atsako atakomis. 83:91.

37 min. „Žalgiris“ atsisako pasiduoti – 77:82.

34 min. Per antrą mačo dalį C.Higginsas jau pelnė 22 taškus. O jam kompaniją palaiko ir A.Hanga. 69:80.

32 min. C.Higginsas taip pat sunkiai sulaikomas, kokia ilgai buvo Neringa Venckienė. „Barcelona“ amerikietis įskraidino visus penkis tritaškius, ketvirtą kėlinį pradėjo 8 taškais paeiliui, o „Žalgiris“ pirmą kartą atsiliko dviženkliu skirtumu – 64:74.

Trečiasis kėlinys

30 min. C.Higginsas jau pelnė 15 taškų. Tai jo taškų serija ir tritaškis sulig trečio kėlinio sirena verčia „Žalgirį“ likti besivejančios ekipos vaidmenyje - 61:66 po trijų kėlinių.

30 min. Savaitę dėl traumos nesportavęs M.Grigonis buvo pelnęs tik tašką šiame mače, bet dabar jis pelnė 4 taškus iš eilės. Tai padeda laikytis „Žalgiriui“ šalia vėl puolime atkutusios Barselonos komandos (59:63).

Donatas Urbonas Donatas Urbonas, 15min žurnalistas Kaune

„Pasižiūrėk į kubą!“ – rodo piktas Šarūnas Jasikevičius. Tikrai, atrodo, pražangos prieš Milaknį nebuvo. Priešingai nei prieš tai, kai Higginsas akivaizdžiai gavo per rankas. Bet „Žalgirio“ sirgaliams nė motais – teisėjui jau lupa odą.

27 min. „Žalgiris“ vėl stabteli – 51:56.

Nigelas Hayesas kaip Dennisas Rodmanas traukdamas kamuolį šoka į antrą VIP žiūrovų eilę. Šia kova po pertraukos išsiskiria visas „Žalgiris“. Kietakaktiškas žaidimas išmuša „Barcelona“ žaidėjus iš jų norimų puolimo pozicijų. Katalonai turi rinktis sudėtingus žemo procento metimus. Trečią kėlinį „Barca“ vėl pradėjo maksimaliai aukštu penketu, bet šį kartą žalgiriečiai atstovėjo savo namų aikštę ir būtent dėl dvigubos energijos dabar gali taškas į tašką žaisti su Eurolygos favoritais. LeDay ir Hayeso jėga šioje atkarpoje buvo kritiškai svarbi.

26 min. N.Hayesas ieško vietos trečiojoje eilėje. Jis ten atsidūrė, kai bandė ištraukti kamuolį iš užribio. Pastebimai didesnė energija antrojoje mačo dalyje leidžia Kauno komandai laužti rungtynes – po daugiau nei 20 minučių pertraukos „Žalgiris“ vėl priekyje – 51:50.

25 min. „Žalgirio“ atsarginiai žaidėjai jau pelnė 34 taškus, starto penketo – 19. O rezultatas lygus: 49:49.

Ne veltui Zachas LeDay jaunystėje žaidė amerikietišką futbolą. Atėjo tas laikas – antrų pusių viesulas iš Teksaso pučia „Žalgiriui“ energijos (per 4 pastarąsias rungtynes antrose pusėse rinko vid. 9,8 taško).

22 min. Z.LeDay kažko atsigėrė iš savo krepšio, kurį nešiojasi visur su savimi? „Žalgirio“ amerikietis jau pelnė 7 taškus iš eilės, o Kauno komanda kėlinį pradėjo 7:0 ir išlygino rezultatą - 47:47.

207 cm ūgio arba aukštesni žaidėjai į „Žalgiro“ krepšį suvertė net 37 iš 47 visų komandos taškų. Gynybos problemos, ko gero, aiškiai identifikuojamos.

21 min. Kauno komanda patikimai stabdo B.Daviesą, kuris grįžęs į Kauną per pirmąją mačo dalį pelnė 2 taškus. Bet tai maža paguoda, nes „Barcelona“ laimi kovą dėl kamuolių 23:10, o kiti aukštaūgiai – N.Mirotičius, P.Oriola, R.Šmitas ir A.Tomičius drauge pelnė net 37 taškus.

Antrasis kėlinys

20 min. Puolimas nustelbė gynybą pirmojoje rungtynių dalyje, bet po krepšiais dominavę Barselonos krepšininkai atrodo solidžiau už 40:47 atsiliekantį „Žalgirį“.

„Jie žymiai kietesni fiziškai, jie žudė mus baudos aikštelėje“, – per TV Play sakė per pertrauką Š.Jasikevičius.

Per pirmuosius du kėlinius „Žalgiriui“ daugiausiai taškų pelnė Th.Walkupas – 9, L.Lekavičius – 6, A.Perezas, Z.LeDay ir A.Milaknis po 5;

„Barcelona“ gretose rezultatyviausi N.Mirotičius (15) ir P.Oriola (9).

Iki šio turo „Žalgiris“ pirmavo Eurolygoje pagal atkovotus kamuolius puolime, bet Kaune sutiko visai kitokio dydžio žvėrį. Daug ką pasako faktas, kad žalgiriečiai pirmąjį ir vienintelį kamuolį po „Barcelona“ krepšiu sugriebė tik antrajame ketvirtyje. Tuo tarpu katalonai tokių jau pririnko net 8. Vienintelė paguoda, kad jie virto tik 6 taškais. Problemų netrūksta ir puolime – „Žalgirio“ įžaidėjai pirmoje pusėje gauna Šaro pastabų, kad kamuolys neįvedamas taip, kaip turėtų. 7 taškų skirtumas nėra neįveikiamas. Po pertraukos lauksime žaliai baltų reakcijos

19 min. „Barcelona“ jau atliko 15 rezultatyvių perdavimų – tai daugiau nei „Žalgirio“ rungtynių vidurkis (14,2). Sklandus puolimas ir daug geresnė kova dėl kamuolių (21:10) leidžia svečiams atitrūkti. Kauno klubas atsilieka 38:47.

17 min. Th.Walkupas jau yra surinkęs 9 taškus – daugiau nei jo vidurkis Eurolygoje šį sezoną.

16 min. Kauno komanda nieko negali padaryti baudos aikštelėje (ypač ginantis), bet užtat tritaškiais kažkiek atsveria aplaidžią gynybą. A.Milaknis ir T.Walkupas pataikė iš toli - 34:38.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Thomas Walkup

15 min. Pasaulio čempionas Pierre'as Oriola žaibiškai surinko 9 taškus. Ispano taškų serija leidžia svečiams šeimininkauti - 28:34.

12 min. Rezultatyviausias šio sezono „Žalgirio“ žaidėjas Z.LeDay šiame mače taškų sąskaitą atsidarė tritaškiu. Tai tik antras amerikiečio tritaškis šį sezoną Eurolygoje, bet „Žalgiris“ atsilieka 25:30.

11 min. Koks A.Milaknio slalomas su kamuoliu ir dvitaškis! Regis, Artūras rengiasi kalnų slidinėjimo sezonui.

Pirmasis kėlinys

10 min. L.Lekavičius ir Th.Walkupas drąsiai jaučiasi prieš lėtesnį A.Tomičių. Lukas jau pelnė 6 taškus, tai jo pastangomis žalgiriečiai prisiartino – 20:23.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Lukas Lekavičius

9 min. 218 cm ūgio Ante Tomičius dabar aukščiausias aikštėje. Kroatas yra 16 cm aukštesnis už savo oponentą Zachą LeDay.

Šaras išėjęs į aikštės vidurį bizūnu veja „Žalgirio“ žaidėjus. Minutės pertraukėlė prasidėjo tirada L.Lekavičiui, o po to pastabų gavo ir į diskusiją patekęs A.Perezas. Akivaizdu, kad treneris turi pastabų dėl žaidimo organizavimo. „Barcelona“ fiziškumas išmušė žaliai baltus iš vėžių. Trečias „Barcos“ numeris R.Šmitas Latvijos rinktinėje ir centru pažaisdavo, todėl natūralu, kad žalgiriečiai sunkiai įžiūri krepšį per augalotus priešininkus. O kitoje aikštės pusėje „Barcelona“ tiesiog labai tiksliai siunčia kamuoliuką po krepšiu ir ten naudojasi savo centimetrais.

7 min. N.Mirotičius greitai įsibėgėjo. Juodkalnietis jau surinko 11 taškų, o žalgiriečiai turi vytis - 12:19.

5 min. Praėjusį Eurolygos mačą Šaro ant suolo paliktas Lukas Lekavičius šįkart pasirodė jau įpusėjus pirmam kėliniui. Ir Lukas iškart pataikė tolimą dvitaškį – 9:10.

4 min. R.Šmitas išjudino Barselonos žvaigždyną. Būtent latvio 5 taškais svečiai išlygino rezultatą, o N.Mirotičius persvėrė – 5:8.

2 min. Barselonos pirmosios trys atakos nebuvo rezultatyvios, dvi pasibaigė klaidomis. O štai A.Perezas pataikė tritaškį šūvį. Puiki pradžia – 5:0.

1 min. J.Landale'as vos nesulaužė lentos! „Žalgirio“ australo dėjimas dviem rankomis buvo labai stiprus, nepaisant varžovo (latvio R.Šmito) pražangos ir B.Davieso pavėluoto bandymo sustabdyti. 2:0

„Žalgirio“ starto penketas: Alexas Perezas, Marius Grigonis, Edgaras Ulanovas, Nigelas Hayesas, Jockas Landale'as.

„Barcelona“ starto penketas: Adamas Hanga, Cory Higginsas, Rolandas Šmitas, Nikola Mirotičius, Brandonas Daviesas.

Linkėjimai iš „Žalgirio“ arenos! Čia ką tik aidėjo „Brandon Davies“! Jau beveik užpildytos „Žalgirio“ arenos tribūnos dar niekada taip šiltai nesutiko buvusio savo žaidėjo. Žaliai balti nedvejodami kilo iš savo vietų, sutiko sugrįžėlį ovacijomis ir netrukus skandavo krepšininko vardą. Atminimo nuotrauką gavęs amerikietis dėkingai mojavo sirgaliams ranka.