2015 02 12 /22:12

„Žalgiris“ po pertraukos suskydo ir trečiąkart Eurolygoje nusileido „Real“ 71:88

Kauno „Žalgirio“ krepšininkams nepasisekė padovanoti dar vieną dovaną ekipos trenerio asistentui Šarūnui Jasikevičiui. Ketvirtadienį Eurolyga Kauno „Žalgirio“ arenoje praeityje garsiam krepšininkui Š.Jasikevičiui suteikė „Eurolygos legendos“ titulą, tačiau kauniečiai nesugebėjo nurungti šio turnyro legendinio klubo – Madrido „Real“. Žalgiriečiai Eurolygos turnyro „Top 16“ etapo E grupės pirmojo rato kovas užbaigė pralaimėjimu 71:88 (23:24,24:23, 13:25,11:16) ir komplikavo galimybes prasimušti į atkrintamasias kovas. „Žalgiris“ savo sąskaitoje ir toliau turi dvi pergales bei grupėje užima priešpaskutinę, septintąją, poziciją.
Paulius Jankūnas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Tik du kėlinius – tiek Kauno „Žalgirio“ krepšininkai sugebėjo priešintis garsiam ir tituluotam „Real“ klubui. Lipę per pirmąsias dvidešimt minučių svečiams ant kulnų ir net pirmavę šešiais taškais, po didžiosios pertraukos suskydo, atidavė iniciatyvą ir pralaimėjo. Tai buvo trečioji kauniečių ir „Real“ akistata šį Eurolygos sezoną ir trečioji nesėkmė. „Žalgiris“ mačo metu turėjo net 16 taškų deficitą.

Kauniečiai su karališkojo Madrido klubo krepšininkais kovėsi ir pirmame Eurolygos etape. Tada abu kartus triumfavo Ispanijos ekipa, bet žalgiriečiai įnirtingai priešinosi grėsmingiems varžovams – Madride jiems nusileido 71:80, o Kaune vos 2 taškų skirtumu 66:68.

Pradžioje atkakliose ir intriguojančiose šios dienos rungtynėse po pirmųjų dviejų kėlinių nė vienai ekipai nepasisekė įrodyti savo pranašumo: komandos žengė koją kojon ir nė vienai ekipai nesisekė atitrūkti daugiau kaip 3-6 taškais.

Pradžioje „Real“ buvo išsiveržęs į priekį 18:12, bet kauniečiai pasivijo svečius, o jau antrojo ketvirčio pabaigoje „Žalgiris“ po sėkmingų atakų pirmavo 46:40, 47:41 Tačiau trys iš eilės šeimininkų klaidos lėmė, kad karališkasis „Real“ išlygino rezultatą – 47:47 ir po didžiosios pertraukos komandos turėjo žaisti lyg iš pradžių.

Per pirmuosius du kėlinius svečių ir kauniečių ekipoje pasižymėjo veteranai: Felipe Reyesas įmetė 14 taškų, o pastaruoju metu ne itin gera sportine formą turėjęs Darius Songaila – 9 taškus.

Trečiojo kėlinio pradžioje „Real“ itin greitai padidino savo atotrūkį iki 5 taškų – 52:47 ir jau nemažino apsukų . Po netikėtai atkutusio R.Fernandezo tolimo metimo ir pataikytų baudų metimų 4 min. svečiai turėjo 10 taškų persvarą – 67:57, ir spaudimo šeimininkams nemažino.

Kauniečiai, išmėtę savo tritaškių limitą, nerado priešnuodžių ir beviltiškai atsiliko – kai rezultatas tapo 82:66, klubai tik laukė dvikovos pabaigos.

„Žalgiris“: R.Javtokas 12 (6 atk. kam.), A.Milaknis 11 (3/8 trit.), D.Songaila, W.Cherry (5 atk. kam.) ir P.Jankūnas po 9, J.Andersonas (0/6 trit.), L.Lekavičius ir A.Gudaitis (6 atk. kam.) po 5, S.S.Vene ir E.Ulanovas po 3.

„Real“: R.Fernandezas 17, F.Reyesas 16 (5/11 dvit.), A.Nočioni 15 (6 atk. kam.), M.Slaughteris 7, I.Bourousis ir G.Ayonas po 6, J.Mačiulis ir K.Riversas po 5, S.Rodriguezas ir J.Carrollas 4, S.Llullas 3.

Ketvirtadienio rungtynių statistika: Kauno „Žalgiris“ – Madrido „Real“ 71:88 (23:24, 24:23, 13:25, 11:16).

Dvitaškiai 18/40 (45 proc.) 23/43 (53 proc.)
Tritaškiai 8/25 (32 proc.) 11/23 (47 proc.)
Baudos 11/15 (73 proc.) 9/11 (81 proc.)
Atkovoti kamuoliai 41 – 29
Perimti kamuoliai 2 – 10
Klaidos 15 – 6
Rezult. perdavimai 17 – 23
Blokuoti metimai 2 – 6

Aštuntojo turo rungtynes žalgiriečiai vasario 26 dieną žais namuose su Martyno Pociaus Stambulo „Galatasaray“ (Turkija) klubu, kuriam svečiuose pralaimėjo 69:78.

E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

8. Belgrado „Crvena Zvezda“ (Serbija) 1 5 435:462

Šeštą pergalę šios dienos „Top 16“ varžybų etapo pirmosiose septintojo turo rungtynėse iškovojo ir vienvaldžiu aštuonių ekipų F grupės lyderiu tapo Pirėjo „Olympiakos“ (Graikija) klubas, svečiuose 91:82 (24:24, 17:18, 22:24, 28:16) privertęs pasiduoti šeštąją vietą užimančius Rusijos vicečempionus Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ (2 pergalės ir 5 pralaimėjimai) krepšininkus.

20 taškų prie pergalės prisidėjo Giorgios Printezis, 13 – Vassilis Spanoulis, 12 – Brentas Petway, po 10 – Tremmellas Dardenas ir Othello Hunteris.

Aikštelės šeimininkų gretose sėkmingiausiai rungtyniavo Artiomas Parachovskis (25 tk.), Tayloras Rochestie'is (18 tšk.), Semionas Antonovas (13 tšk.) bei Tarence'as Kinsey'is (11 taškų).

F grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

8. Milano „Emporio Armani“ (Italija) 1 5 426:494

Į atkrintamąsias varžybas pateks keturios geriausios grupių komandos, o Eurolygos finalo ketverto turnyras 2015 metų gegužės 15-17 dienomis vyks Madride (Ispanija).

Rungtynės

Ketvirtasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Real“ 71:88 (23:24, 24:23, 13:25, 11:16).

10 min.  R.Javtokas pridėjo 1 tašką, ispanai ramiai taikliai mėtė ir tik laukė finalinės sirenos. „Real“ laimėjo 88:71.

9 min. R.Javtokas „atrišo“ krepšį po ilgo laiko tarpo – 68:82.

6 min. Svečiai pirmavo 81:66, o „Žalgiris“ beveik 3 minutes negalėjo pataikyti, nes ne tik netaikliai metė, bet ir klydo.

4 min. W.Cherry įmetė tritaškį ir sumažino atsilikimą iki 13 taškų – 79:66.

2 min. „Žalgirio“ puolimas – buksuoja, gynyba pradėjo byrėti – 77:63 „Real“ naudai. Ispanai buvo padidinę persvarą net iki 79:63.

1 min. W.Cherry vienoje atakoje įmetė 3 taškus, tačiau A.Nocioni atsakė tritaškiu – 75:63.

Trečiasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Real“ 60:72 (23:24, 24:23, 13:25).

10 min. Nors P.Jankūnas sumažino skirtumą, vis dėlto „Real“ laimėjo kėlinį 72:60.

9 min. R.Fernandezas dar pridėjo du taškus baudomis, įmetė K.Riversas ir „Žalgiris“ turėjo dviženklį deficitą – 57:69.

7 min. Rudy Fernandezas. Tylėjęs, jis galiausiai prabilo – įmetė dar vieną tritaškį – 65:57.

5 min. ir vėl tritaškiu „Žalgirį“ gelbėjo A.Milaknis – 57:55. Tai buvo jau trečiasis jo tritaškis. Tačiau ir įsimėtė R.Fernandezas – įsūdė tolimą metimą, dar du taškus pridėjo F.Reyesas – 62:55 svečių naudai.

4 min. R.Fernandezo tritaškis ypač nelaiku – 57:52 pirmavo „Real“.

2 min.  Nors L.Lekavičius sumažino skirtumą tritaškiu, I.Bourousis dvitaškiu jį padidino iki 54:50.

1 min. G.Ayonas ir K.Riversas per kelis sekundes padisino „Real“ persvarą iki 52:47.

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Real“ 47:47 (23:24, 24:23).

10 min. M.Slaughteris ir R.Fernandezas po trijų iš eilės padarytų kauniečių klaidų išlygino rezultatą 47:47.

9 min. F.Reyesas įmetė vieną baudą iš dviejų. Kitoje atakoje A.Gudaitis  atsakė tuo pačiu – 47:41.

8 min. J.Andersonas įmetė vieną baudą iš dviejų, o po kurio laiko tik aikštėje pasirodęs S.S.Vene smeigė tritaškį. „Žalgiris“ įgijo didžiausią persvarą – 46:40.

7 min. Kaip visada – lietuviai prieš lietuvius žaidžia gerai. J.Mačiulis įmetė triatškį, gerai, kad A.Gudaitis į tai atsakė dvitaškiu – 42:40 pirmavo šeimininkai.

6 min. Aikštėje pasirodęs buvęs žalgirietis Jonas Mačiulis įmetė pirmuosius taškus „Real“ klubui, bet R.Javtokas baudomis „Žalgirio“ persvarą atstatė – 40:37.

5 min. Po R.Javtoko pataikytos vienos baudos, „Žalgiris“ įgijo didžiausią persvarą – 38:35.

4 min. Po W.Cherry tritaškio „Žalgiris“ įgijo dviejų taškų persvarą – 37:35.

3 min. „Real“ pirmavo 31:27, tačiau D.Songailos taškai padėjo „Žalgiriui“ ir vėl pirmauti – 32:31. D.Songaila jau įmetė 9 taškus.

1. min. D.Songaila išvedė šeimininkus į priekį, o I.Bourousis vėl persvėrė rezultatą savo ekipos naudai – 28:27.

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Real“ 23:24.

10 min. Skirtumą sumažino R.Javtokas, bet I.Bourousis jį vėl padidino. Per paskutinę savo ataką „Žalgiris“ po L.Lekavičiaus dvitaškio sumažino atsilikimą iki 23:24.

9 min. „Žalgiris“ negalėjo sulaikyti F.Reyeso – jis per 8 min. įmetė 13 taškų, o „Real“ pirmavo 22:19.

8 min. A.Milaknis metė iš sau neįprastos dvitaškio zonos – tačiau pataikė ir „Žalgiris“ buvo priekyje 19:18.

7 min. A.Milaknis įsūdė savo antrąjį tritaškį ir kauniečiai atsiliko vos 17:18.

6 min. A.Gudaitis sugebėjo atsikovoti kamuolį po varžovų krepšiu ir įkrauti jį – 18:14 priekyje buvo „Real“.

5 min. Prabilo ir R.Fernandezas, tas pats F.Reyesas – 18:12 pirmavo svečiai iš Ispanijos.

4 min. Po F.Reyeso 5 taškų „Real“ pirmavo 14:9, tačiau „Žalgirio“ kapitonas P.Jankūnas tritaškiu sumažino atsilikimą.

2 min. R.Fernandezas įmetė dvitaškį, J.Andersonas taip pat buvo taiklus. Po to įvyko tritaškininkų akistata – pataikė A.Milaknis ir F.Reyesas – 7:7.

1 min. G.Ayonas įmetė pirmuosius taškus, P.Jankūnas taip pat lengvai atsakė dvitaškiu – 2:2.

„Žalgirio“ starto sudėtis: L.Lekavičius, A.Gudaitis, P.Jankūnas, A.Milaknis, J.Andersonas.

„Real“ starto sudėtis: K.Riversas, R.Fernandezas, F.Reyesas, G.Ayonas, S.Llullas.

---------------------

E grupėje „Real“ iškovojo penkias pergales iš šešių galimų ir pirmauja kartu su Tel Avivo „Maccabi“ ekipa aštuonių ekipų grupėje. Tuo tarpu „Žalgiris“ laimėjo du kartus – kaip ir Stambulo „Galatasaray“ bei Berlyno „Alba“ klubai.

„Real“ žaidimas „Top 16“ varžybose pagerėjo. Laimėti bus labai sunku, tačiau viskas įmanoma. Ieškosime silpnų vietų Madrido komandos žaidime. Ir Madrido klubas yra pažeidžiamas. Svarbiausia, kad jiems neleistume atitrūkti rungtynių pradžioje, neleistume įsisiautėti varžovų snaiperiams“, – kalbėjo Kauno ekipos treneris Gintaras Krapikas.

„Real“ pastaruoju metu – ant bangos. Trenerio Pablo Laso vedami žaidėjai praėjusiame Eurolygos ture net 97:73 nušlavė etatinius konkurentus Ispanijos krepšinio pirmenybėse – „Barcelona“ krepšininkus. Ispanijos lygoje madridiečiai žengia antri (16 pergalių ir 4 nesėkmės). Pirmauja 17 kartų laimėjusi Malagos „Unicaja“.

Šį sezoną Madrido krepšininkai prasčiau ginasi nei praėjusį. Pagal gynybos rezultatus „Žalgiris“ varžovus lenkia, kauniečiai taip pat kiek geriau kovoja dėl atšokusių kamuolių, blokuoja daugiau metimų. Tačiau kiti statistikos rodikliai yra „Real“ pusėje.

Antrą jaunystę išgyvena „Real“ sunkusis puolėjas 34 metų Felipe Reyesas. Jis „Top 16“ turnyre įmeta 15,5 taško, sugriebia 7,7 kamuolio. Pagal šiuos statistikos komponentus jis komandoje užima pirmą vietą. J. Mačiulis, įskaitant abu varžybų etapus, įmeta 4,5 taško, atkovoja 2,6 kamuolio.

Iš viso „Real“ šį sezoną Eurolygoje laimėjo 13 dvikovų ir nusileido tik 3 kartus. Tuo tarpu „Žalgiris“ šiame turnyre gali pasigirti 7 pergalėmis ir 9 kartus buvo pajėgesni varžovai.

Kauno „Žalgirio“ trenerio asistentas Šarūnas Jasikevičius šiandien per dvikovą su„Real“ bus paskelbtas Eurolygos legenda.

Taip Eurolyga įvertino krepšininką, kuris keturis kartus tapo Eurolygos čempionu su trimis skirtingomis komandomis, o jo atstovaujamos ekipos karaliavo Eurolygoje 2003-2005 metais.

Tapęs čempionu su „Barcelona“ ir Tel Avivo „Maccabi“, Š.Jasikevičius savo ketvirtąjį trofėjų iškovojo 2009 metais su Atėnų „Panathinaikos“ komanda.

Nuo 1980 metų tik vienas krepšininkas turi daugiau Eurolygos titulų – graikas Fragiskos Alvertis.

Š.Jasikevičius yra antras Eurolygos istorijoje pagal baudų taiklumą (92,3 proc.), penktas pagal atliktus rezultatyvius perdavimus (755), šeštas pagal sužaistas rungtynes (226), aštuntas pagal pelnytus taškus (2343), pataikytus tritaškius (315) ir baudas (548).