2021 02 22

„Zenit“ pergalės fone – žudantis A.Gudaičio dėjimas per Eurolygos legendą

Trijų tūkstančių žiūrovų akivaizdoje „Sibur“ arenoje Artūras Gudaitis atliko įspūdingą dėjimą per keturiskart Eurolygos čempioną Kyle'ą Hinesą, o lietuvio skrydžio pakylėta Sankt Peterburgo „Zenit“ (15-9) ekipa 79:70 (19:15, 21:23, 14:16, 25:16) įveikė Milano „Olimpia“ (16-9) krepšininkus.
Triuškinantis Artūro Gudaičio dėjimas per Kyle'ą Hinesą
Triuškinantis Artūro Gudaičio dėjimas per Kyle'ą Hinesą / Euroleague.net nuotr.

Tai buvo atkeltos Eurolygos rungtynės, pagal pirminį planą turėjusios vykti dar penktajame reguliaraus sezono ture.

„Zenit“ antrajame ketvirtyje turėjo dviženklį pranašumą, bet ilgai jo savo rankose neišlaikė. „Olimpia“ sugrįžo, o antroje susitikimo pusėje puspilnėje „Sibur“ arenoje užvirė atkakli kova, nusikėlusi iki pat rungtynių pabaigos.

Artūras Gudaitis jau 11-ajame susitikime iš eilės užfiksavo dviženklį naudingumo balų skaičių. Sankt Peterburgo komandos „Terminatorius“ per 21 minutę pelnė 16 taškų (6/8 dvit., 4/5 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, triskart suklydo, blokavo 2 metimus ir surinko 20 naudingumo balų.

Lietuvis su Kevinu Pangosu ir Milano gynėju Kevinu Punteriu tapo rezultatyviausiais šios dvikovos žaidėjais.

Antrajame kėlinyje A.Gudaitis triuškinančiu dėjimu pavaišino „Olimpia“ centrą Kyle'ą Hinesą, kuris praeityje dukart buvo išrinktas geriausiai besiginančiu Eurolygos krepšininku.

37-ąją susitikimo minutę A.Gudaitis pelnė dvitaškį su pražanga, taip pakėlęs „Zenit“ persvarą iki 6 taškų – 68:62. Prasidėjus priešpaskutinei minutei Gudas pridėjo dar du baudų metimus. Pergalę įtvirtino „Zenit“ įžaidėjo Kevino Pangoso tritaškis.

Milano krepšininkai po dviejų savaičių lankysis Kaune, kur jų lauks vietos „Žalgiris“.

„Zenit“: Artūras Gudaitis ir Kevinas Pangosas (10 rez. perd.) – po 16, Billy Baronas 13, Alexas Poythressas ir Willas Thomasas – po 10.

„Olimpia“: Kevinas Punteris 16, Shavonas Shieldsas 15, Sergio Rodriguezas 10.