Dabar populiaru
Publikuota: 2018 lapkričio 10d. 09:01

Pokštai slepia mįslę: koks „pasaulio stebuklas“ stabdo Paulių Jankūną?

Paulius Jankūnas 15min iš Podgoricos
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Paulius Jankūnas

Paulius Jankūnas įkyriai atkištomis rankomis sugadino Podgoricos „Budučnost“ kontrataką, bet bumbtelėjus į krepšio apsaugą, kapitono veidą perkreipė skausmas. Sunkiai pakrypavęs, puolėjas pasiprašė keitimo. Rungtynės jam buvo baigtos jau trečiajame kėlinyje. Šaras kritiniu atveju būtų gražinęs jį į aikštę, bet Kauno „Žalgiris“ ir be aukštaūgio išsaugojo pergalę. Rūbinėje P.Jankūno traumos paaiškinimą lydėjo pokštai, bet atvėsus emocijoms žaliai baltų stovykloje turėtų netrūkti nerimo.

Kol žalgiriečiai ankštoje „Morača“ arenos rūbinėje Lietuvos žurnalistams pasakojo apie pergalės priežastis, Paulius Jankūnas tampėsi kitame kambaryje, kur jį prižiūrėjo gydytojai ir kineziterapeutai.

Pamankštinęs skaudantį dubenį, P.Jankūnas grįžo į savo vietą persirengti.

„Na, Pauliaus greitose atakose turbūt jau nebepamatysime“, – juokėsi rūbinės kaimynas Artūras Milaknis.

„Pauliau, tai ar dar išbėgsit?“ – lyg tritaškius taikliai pyškino Milas.

„Ai, geriau neklauskit...“ – išgirdęs žurnalistų klausimą apie traumą, savo situacija nusivylė P.Jankūnas.

Sezono pradžioje jį riboja mįslinga trauma. Net ir tose rungtynėse „Žalgirio“ arenoje, kai kaip automatas suvertė į Madrido „Real“ krepšį 18 taškų, kapitoną stabdė skausmai.

Su „Budučnost“ ant parketo jis praleido tik 10 minučių. Po spazmo P.Jankūnas už atsarginių suolo dar bandė išmankštinti dubenį, tačiau „Žalgiris“ išsivertė be vieno savo lyderių.

Šį sezoną P.Jankūnas dar nebuvo rungtyniavęs daugiau 22 minučių ir „Žalgirio“ stovykla bando suprasti, kodėl.

„Čia jau pasaulio stebuklai aštunti prasideda... Nežinau! Iš tikro, nežinau, kas yra. Bet nieko gero... – šyptelėjo P.Jankūnas. – Nežinau, kažkas užkeikė turbūt.“

„Tai ar žaisit, jeigu žaisit?!“ – šone persirenginėdamas siautėjo A.Milaknis.

Kiek kitokia atmosfera „Žalgirio“ rūbinėje būtų tvyrojusi nesėkmės atveju. Nors žaidimas nelabai patiko ir P.Jankūnui, svarbiausia, kad žalgiriečiai ištrūko iš Podgoricos su trečiąja pergale rankose.

„Rungtynės buvo tokios, apie kokias perspėjo treneris: negražios, daug kontakto, fizinės jėgos. Bet vėlgi, jos galėjo būti tikrai lengvesnės.

Ir pabaiga lengvesnė, jei nebūtume darę aibės klaidų tiek taktiniu atžvilgiu, tiek žaidimo. Jie daug kartų nuėjo nuo užtvaros, kas pas mus nevyksta dažnai. Daug kartų neatsitvėrėme... Kažko truputį pritrūko gynyboje“, – rungtynes reziumavo P.Jankūnas.

Nors „Žalgiris“ praleido mažiausiai taškų šį sezoną – 60, puolėjas mato daug rezervų: „Podgoricos „Budučnost“ neturi labai gerų snaiperių, todėl daug kur galėjome rizikuoti. Gal dėl to skaičiai tokie. Bet gynyba nebuvo labai gera. Jei būtume išpildę ją bent pusėtinai, būtume praleidę dar mažiau taškų.“

P.Jankūnas iš bėdos dar būtų įbėgęs į aikštę, bet Š.Jasikevičiui labiau tiko B.Davieso ir A.White'o pora po krepšiu, kuri buvo geriau sutverta įveikti „Budučnost“ gynybą keičiantis dengiamaisiais.

B.Daviesas (20 tšk.), A.Kavaliauskas (12 tšk.), P.Jankūnas (7 tšk.) ir A.White'as (6 tšk.) surinko 63 proc. visos komandos taškų.

„Ypač ketvirtame kėlinyje, treneris akcentavo žaidimą per Brandoną, nes jis turėjo didelę persvarą. Ypač, kai jie pradėjo keistis, jis iš viso liko su gynėjais. Antanas labai gerai įsijungė. Manau, kai iš po krepšio pelnai taškus, komandai yra lengviau“, – pridūrė P.Jankūnas.

„Žalgiriui“ lengviau, ir kai P.Jankūnas gali be skausmų raityti į tinklelį savo firminius pikenpopus.

Tačiau „Žalgirio“ stovyklai belieka stebėti, kaip išsirutulios šis aštuntas pasaulio stebuklas.

Title Sponsor
Turkish Airlines
Premium Partners
7days Adidas
Global Partners
Tadim Spalding Intersport
Partners

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Skanumėlis

Video

32:35
20:27
01:03

Dabar tu gali