Dabar populiaru
Publikuota: 2018 lapkričio 10d. 11:14

Užmaskuota problema: kas dar neduoda ramybės Šarūnui Jasikevičiui?

Trenerių emocijos 15min iš Podgoricos
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Trenerių emocijos

60 praleistų taškų? Puikus rezultatas! Bent jau taip vizualiai Kauno „Žalgiris“ užmaskavo savo sezono pradžios problemą – gynybą. Tačiau skaičiai neįtikina Šarūno Jasikevičiaus. Žalgiriečių pergalėje prieš Podgoricos „Budučnost“ 72:60 treneris įžvelgė per daug klaidų ir žaidimo plano pažeidimų. Pagrindinius akcentus žinojo tik Šaras ir trenerių štabas, bet 24sek pasižvalgė, kas galėjo užkliūti „Žalgirio“ generolui.

Rankos reikšmė

Kauno „Žalgirio“ trenerių štabas savo žaidėjams prieš kiekvieną mačą paruošia labai detalią varžovų analizę. Ji sudaroma iki tokių smulkmenų, kaip į kurią pusę vengti leisti veržtis žaidėjui, kad jis negalėtų išnaudoti savo geriausių savybių.

Tokios smulkmenos kartais turi tokią didžiulę įtaką, kad į teisingą pusę veržtis pastūmėtas žaidėjas akimirksniu iš superžvaigždės tampa vidutinių galimybių krepšininku toje specifinėje situacijoje.

Ne sykį ir ne du žalgiriečiai paleido „Budučnost“ žaidėjus į jiems parankią „ranką“. Varžovai taip įgydavo pilną greitį rinkti taškus ir kurti progas metimams jiems patogiausiu būdu. Ypač daug laisvės buvo suteikta „Budučnost“ gynėjams Nemanja Gordičiui ir Petarui Popovičiui.

„Žmogiška klysti 1-2 kartus, bet ne 10...“ – tik skėsčiojo rankomis Šaras, ypač emocingai reagavęs į Thomaso Walkupo ir Nate'o Wolterso veiksmus gynyboje.

Ypač vangiai atrodė N.Woltersas. Be kelių situacijų, kur agresyviai įkirtęs į baudos aikštelę protingai paskirstė kamuolį arba užbaigdavo pats, amerikietis išsiskyrė užsnūdimais ginantis.

Sykį, kai Th.Walkupas leido N.Gordičiui veržtis į dešinę pusę ir rezultatyviai užbaigti reidą, nepatenkintas Šaras spyriai į „Morača“ arenos LED ekraną.

„Žinojome jų stipriąsias puses, o jie ne kartą ir ne du jas išnaudojo. Prieš geresnį varžovą galime nudegti stipriau“, – akcentavo Edgaras Ulanovas.

„Gynyba nebuvo labai gera. Jei būtume išpildę ją bent pusėtinai, būtume praleidę dar mažiau taškų“, – skaičiavo P.Jankūnas, dėl apėmusio skausmo turėjęs progą matyti „Žalgirio“ gynybos plyšius iš šono.

Nebūdingos avantiūros

Žalgiriečiai pasižymi labai apgalvotu puolimu, kuris sudėliotas taip, kad žaidėjai išmestų geriausiai paruoštą ir didžiausio procento tikimybės metimą.

Todėl „Žalgiris“ yra viena efektyviausiai puolančių Eurolygos ekipų. Nors išmeta mažiausiai metimų, taškus susirenka bene didžiausio procento pataikymu.

Bet Podgoricijoje pasitaikė nemažai „Žalgiriui“ nebūdingų sprendimų aptemimų.

Pavyzdžiui, Leo Westermannas pasidavė „Žalgiriui“ nebūdingoms avantiūroms prie perimetro. Prancūzas porą kartų labai keistai pasielgė būdamas prie perimetro. Pirmąsyk jis paleido tritaškį iš 8 metrų per rankas, o kitąsyk, vietoj bandymo paskirstyti kamuolį į baudos aikštelę B.Daviesui su parankiu tiesioginiu oponentu arba prie perimetro atsilaisvinusiam A.White'ui, skubotai atakavo iš toli.

Žalgiriečiai paleido 18 tolimų metimų, iš kurių tik 4 pasiekė tikslą (22,2 proc.). Tai buvo prasčiausias „Žalgirio“ pataikymas iš trijų taškų zonos šį sezoną, o taip dažnai iš ten žaliai balti šį sezoną atakavo tik „Fenerbahče“ krepšį, į kurį susmeigė gerokai daugiau tolimų metimų (10/18).

Dar pirmosiomis minutėmis Thomasas Walkupas pasileido į greitą puolimą prieš tris varžovus, nors tokie epizodai taip pat nebūdingi „Žalgiriui“. Greitose atakose žalgiriečiai beda varžovams tik tada, kai mato šimtaprocentę situaciją.

Iki pertraukos žalgiriečiai atidavė varžovams 7 kamuolius. Atrodė, solidžiausiai žaidimui diriguos aštriai mačą pradėjęs Derrickas Waltonas, bet netrukus amerikietis pradėjo svaidyti skubotus perdavimus, metė juos į ugnį ir klydo.

Nė vienas „Žalgirio“ atakų organizatorius nepaliko solidaus įspūdžio. Šaras bandė tvarkyti situaciją naudodamas kombinacijas su dviem įžaidėjais vienu metu ant parketo, bet jos nebuvo labai efektyvios.

„Mes dabar tik žiauriai žiauriai stengiamės. Bet „Žalgiriui“ to mažai. Reikia žiauriai žiauriai stengiantis žaisti protingai“, – pabrėžė Šarūnas Jasikevičius.

Atsakomybės klausimas

Antrajame kėlinyje „Žalgiris“ ilgai laikė pranašumą arti dviženklio, tačiau „Budučnost“ pavijo svečius ir privertė riebiai nusikeikti į rūbinę kulniuojantį Šarūną Jasikevičių.

Per antrąjį ketvirtį „Budučnost“ po žalgiriečių krepšiu atkovojo 5 kamuolius puolime, o iki pertraukos viso spėjo sugriebti 7. Tai virto 10 juodkalniečių taškų antraisiais šansais iš 33 – per dideli skaičiai.

Iš viso pakartodami metimus „Budučnost“ į „Žalgirio“ krepšį suvertė beveik trečdalį savo taškų – 18. Po kauniečių krepšiu varžovai sugriebė 11 kamuolių. Toks skaičius lyg ir nėra didelė tragedija – „Budučnost“ vidurkis buvo 12,6. Pavyzdžiui, po Milano „Olimpia“ krepšiu Podgoricos krepšininkai buvo sugriebę net 20 kamuolių.

Tačiau būtent progos kartoti metimus ilgai prilaikė „Žalgirį“ Podgoricos „Morača“ arenos pelkėje. Tuos kamuolius šeimininkai graibstė žalgiriečiams nuo jų galvų arba žaliai baltiems neatsakingai neatsitvėrus „Budučnost“ krepšininkų nuo krepšio.

Buvo ir loterijos kamuolių, kurie po tolimų metimų atšokdavo toli nuo krepšio. Bet daugiausia tai buvo žalgiriečių atsakomybės atsitverti savo oponentą klausimas. Akivaizdu, kad jis turėjo būti smarkiai akcentuojamas, nes „Budučnost“ pagal kamuolius puolime yra viena agresyviausių komandų Eurolygoje.

Davieso savikritika

Brandonas Daviesas Podgoricijoje pademonstravo porą dėjimų konkurso vertų skrydžių, tačiau legionierius nebuvo savimi labai patenkintas net ir nepaisant rezultatyviausio aikštės žaidėjo statuso.

Jam ramybės nedavė tiesioginio oponento rezultatyvumas. „Budučnost“ milžinas suvertė amerikiečiui 16 taškų ir beveik kompensavo tuos 20 žalgiriečio taškų.

„Žalgiris“ ne sykį ir ne du leido užsiimti gerą poziciją Alenui Omičiui ir priimti kamuolį taškuose arti lanko, kur 216 cm ūgio centras jaučiasi geriausiai.

B.Daviesui pražiopsojus akimirką, A.Omičiaus kontaktas su lanku baigdavosi lengvais taškais arba tik sėkmė apsaugodavo žalgiriečių krepšį.

„Padarėme per daug psichologinių klaidų. Ir aš pats. Čia turime būti geresni“, – nuleidęs galvą 24sek rūbinėje sakė B.Daviesas.

Jis galėjo būti dar rezultatyvesnis, bet keliose situacijose vietoj ramaus apsižaidimo vienas prieš vieną, B.Daviesas skubėjo su per stipriais metimais.

Tobulumo paieškos

Pirmoje pusėje „Budučnost“ metė keturias baudas situacijose, kai „Žalgirio“ krepšiui nebuvo kilusi jokia grėsmė. Tačiau žaliai balti vis tiek prasižengdavo. Laimei, „Budučnost“ realizavo vos 8 baudos metimus iš 17.

Sudėjus visas „Žalgirio“ kliurkas gynyboje ir neišnaudotas „Budučnost“ progas, žalgiriečiai galėjo prisižaisti iki nervų karo su lemiamais metimais.

Pergalė Podgoricoje atskleidė nemažai taisytinų dalykų, bet buvo galima rasti ir pozityvo.

Vietomis „Žalgiris“ gynėsi bemaž idealiai ir neleido „Budučnost“ išlipti iš tos savo puolimo pelkės, kurioje kol kas murkdosi sezono pradžioje su 0-6.

Su mažiau nei 60 taškų „Žalgiris“ Eurolygos varžovus Šarūno Jasikevičiaus vyr. trenerio eroje per trejus metus paliko tik du kartus – pernai „Panathinaikos“ (64:58) ir 2016-aisiais „Olympiakos“ (75:55).

Mykolo Stumbro skaičiavimais, Eurolygos gynybos reitingo statistikoje „Žalgiris“ iš antros vietos pagal blogiausią gynybą, nusileido keliais laipteliais iki penktosios pozicijos. Aišku, Podgoricos „Budučnost“ yra neproduktyviausiai puolanti Eurolygos komanda ir dar daugiau, bet „Žalgiris“ turi vertinti ir tokias mažytes pergales.

Krepšinis nėra tobulas žaidimas ir jame pasitaiko klaidų. Retai kada visas jas išnaudoja net ir stipriausios komandos.

E.Ulanovas: „Žinote, rungtynės vyksta 40 minučių ir tų klaidų pasitaiko. Svarbiausia žengti žingsnį į priekį, daryti kuo mažiau klaidų. Bet šiandien tų klaidų vis tiek buvo.“

Tų klaidų Podgoricijoje buvo labai daug, todėl Šarūnas Jasikevičius po pergalės rėžė ilgoką kalbą ankštoje „Morača“ arenos rūbinėje.

Toks jo darbas sezono pradžioje – reikalauti tobulumo ir prieš silpniausius varžovus, kuriems įveikti užtenka ir ne tobulo žaidimo. Tik taip „Žalgirio“ žaidimo mašina galės užsikurti iki maksimalių apsukų.

Šarūnas Jasikevičius yra iš tų trenerių, kurie nemėgsta laimėti bet kaip. Jam reikia laimėti prasmingai – įgyvendinant žaidimo planą. Tą dar reikia išmokti naujiems „Žalgirio“ žaidėjams.

Nedideliais žingsniais, bet „Žalgiris“ lipa aukštyn. Šarui norėtųsi greitesnio progreso, bet įdomu pastebėti, kad ir pernai žalgiriečiai pradėjo Eurolygą 3-3.

Title Sponsor
Turkish Airlines
Premium Partners
7days Adidas
Global Partners
Tadim Spalding Intersport
Partners

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Skanumėlis

Video

32:35
20:27
01:03

Dabar tu gali