Dabar populiaru
Sportas gyvai
15min be reklamos
Publikuota: 2021 gegužės 11d. 08:00

Amžius ir rida – dar ne viskas: išvenkite klaidų rinkdamiesi naudotą automobilį

Amžius ir rida – dar ne viskas: išvenkite klaidų rinkdamiesi naudotą automobilį
Partnerio nuotr. / Amžius ir rida – dar ne viskas: išvenkite klaidų rinkdamiesi naudotą automobilį

Ištobulintos skelbimų nuotraukos, daug žadantys parduodamų transporto priemonių aprašymai bei gudrios pardavėjų šypsenos automobilio apžiūros metu. Naudotų transporto priemonių prekyba Lietuvoje buvo ir išlieka viena iš tų karštųjų veiklos sričių, kurioje dideli pirkėjų lūkesčiai dažnai atsimuša į karčią realybę. Taupyti siekiantys žmonės, stokojantys automechanikos žinių, susivilioja patrauklia parduodamos mašinos išvaizda ir kaina, tačiau yra priversti nusivilti, ilgainiui ryškėjant gausiems pirkinio defektams ir gedimams.

Ši neteisingo pasirinkimo ir nepateisintų lūkesčių dilema įkvėpė unikalaus lietuviško naudotų automobilių atrankos startuolio atsiradimą.

Perka loterijos bilietą

Tai, kad dažnas automobilis nepateisina vairuotojų lūkesčių, nėra vien Lietuvos problema. Tyrimai Jungtinėse Amerikos Valstijose rodo, jog net 69 proc. vairuotojų, įsigijusių naudotą transporto priemonę, vėliau ja nusivilia ir pradeda gailėtis savojo pasirinkimo. Vis dėlto mūsų šalies rinkoje, kurioje dominuoja 10 ir daugiau metų turinčios transporto priemonės, rizika apsigauti ir įsigyti nepatvarų automobilį su rimtais – kad ir užmaskuotais – trūkumais yra ypač didelė.

„Norėdami apsisaugoti, žmonės pratę atsivesti kartu su savimi į apžiūrą geriau nusimanantį draugą ar giminaitį“, – teigia Audrius Žukauskas, automobilių atrankos startuolio „superdėdės.lt“ įkūrėjas. – Vis dėlto tobulėjant technologijoms ir pardavėjų gudravimo metodams, „namudinių“ žinių apie automobilius nebeužtenka.“

Tendencija, kad daugelis Lietuvos vairuotojų automobilį iki šiol perka kaip loterijos bilietą, daugiau nei 20 metų dirbančiam automobilių rinkoje A.Žukauskui pakuždėjo verslo idėją: už nedidelį mokestį atstovauti pirkėjams, padedant nepaklysti automobilių skelbimų jūroje, atliekant pilnavertę apžiūrą, nustatant realią automobilio vertę, pagelbėjant atliekant galutinį pasirinkimą, susiderint dėl mažesnės kainos bei sutvarkant visus pirkimo dokumentus.

„Viskas prasidėjo nuo kelių pagalbos prašiusių vairuotojų. Įsitikinau, kad žmonės tikrai pasirengę sumokėti šimtą ar kelis šimtus eurų už tai, kad nusipirktų saugumą ir ramybę renkantis automobilį“, – pastebi A.Žukauskas.

Pasak pašnekovo, profesionali ekspertizė apžiūrint automobilį leidžia ne tik nustatyti jo tikrąją vertę bei galimus trūkumus, bet ir išvengti „klaidos kaštų“, kurie, neteisingai pasirinkus transporto priemonę, gali siekti ir tūkstančius eurų.

Svertas derybose dėl kainos

Iš pradžių užsiėmęs šia konsultacine veikla kaip individualus asmuo, ilgainiui A.Žukauskas rado investuotojus bei subūrė automobilių mechanikos ir prekybos srityse kvalifikuotų ekspertų komandą, kuri šiandien vadinama „superdėdėmis“.

„Bene vieninteliai rinkoje specializuojamės išimtinai automobilių atrankoje, – teigia startuolio įkūrėjas. – Į mus kreipiasi tie, kurie pritaria, kad eilinio dėdės patarimų, priimant tokį svarbų sprendimą kaip automobilio įsigijimas, neužtenka.“

Į automobilių patikras specialistai važiuoja su visa reikiama įranga bei testuoja svarbiausias automobilio sistemas, variklį, purkštukų parametrus, oro pagalves, generatoriaus krovimą, kietųjų dalelių filtro parametrus, aukšto slėgio siurblio parametrus, automatinės greičių dėžės parametrus, kondicionieriaus sistemos slėgį, stabdžių sistemos būklę, kėbulą, duris, šviesas, važiuoklę, automobilio salono nusidėvėjimą. Specialiu matuokliu tikrinamas ir kėbulo dažų storis, įvertinant, ar transporto priemonė nebuvo daužta, o po to remontuota bei perdažyta.

Automobilio amžius – dar ne viskas

Kaip pabrėžia pašnekovas, naudotas automobilis niekada nebus naujas, todėl tikėtis, kad už kelis tūkstančius eurų įsigyjamas pirkinys neturės trūkumų ir tarnaus amžinai, yra naivu. Tačiau rinktis transporto priemonę pagal jos pagaminimo datą, neatsižvelgiant į pirkinio eksploatavimo istoriją, yra viena iš dažniausiai daromų lietuvių klaidų.
„Kitas gajus mitas – kad amerikietiški automobiliai bei automobiliai, kurie anksčiau buvę daužti, yra savaiminis blogis. Viskas priklauso nuo to, koks defektas. Kartais kaip tik verta svarstyti į eismo įvykį patekusio automobilio įsigijimą, nes jis gali turėti santykinai mažą ridą ir tarnauti patikimiau, tačiau svarbiausias dalykas patikrinti kaip jis buvo suremontuotas, nes dažnai būna suremontuotas labai pigiai ir nekokybiškai – pastebi „superdėdės.lt“ įkūrėjas. – Taip pat darome viską, kad perauklėtume tą dalį klientų, kurie transporto priemonę iki šiol nori rinktis pagal spalvą, o ne pagal kokybinius parametrus.“

Be jokios abejonės, turės praeiti dar daug laiko, kol Lietuvos automobilių parko struktūra pasikeis, o dauguma žmonių turės galimybę pirkti automobilius tiesiai iš salono. Vis tik net ir tuomet startuolio įkūrėjai teigia be darbo neliksiantys, negana to, artimiausioje ateityje planuojama paslaugų plėtra.

Pastaroji orientuota į naujų automobilių pirkėjus, kuriems taip pat bus taip pat padedama objektyviai atsirinkti bei geriausiomis finansinėmis sąlygomis įsigyti jų poreikius labiausiai atitinkančias transporto priemones.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Video

02:27
01:48
01:02

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas