Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 08 02, 09:39

Atidaryta didžiausia elektromobilių įkrovimo stotelė Lietuvoje: žada ir didesnių

Vilniuje, verslo centre „k29“, pradėjo veikti 40-ies taškų elektromobilių įkrovimo stotelė. Jos valdytoja „uniPark“ kartu skelbia tikslą tapti TOP3 geriausiai išplėtotu įkrovimo tinklu Lietuvoje.
Artūras Satkūnas, uniPark nuotrauka
Artūras Satkūnas, uniPark nuotrauka

Viešo naudojimo stotelė įrengta požeminėje verslo centro stovėjimo aikštelėje per du aukštus. Į švedų bendroves CTEK teikiamą įrangą ir infrastruktūrą „uniPark“ investavo beveik 100 tūkstančių eurų.

„Tai pirmoji tokio dydžio elektromobilių įkrovimo stotelė Lietuvoje, o ateityje tikimės įrengti ir dar didesnių. Šiuo metu „uniPark“ gali pasiūlyti daugiau kaip 170 įkrovimo taškų visoje Lietuvoje, iki metų pabaigos planuojame turėti daugiau kaip 200“, – sako „uniPark“ ženklą valdančios bendrovės „Stova“ vadovas Artūras Satkūnas.

Elektromobilių krovos stotelė K29 centre,uniPark nuotrauka
Elektromobilių krovos stotelė K29 centre,uniPark nuotrauka

Pasak jo, „uniPark“ įkrovimo stotelės pasižymi patikimumu, konkurencinga kainodara ir išmaniu paslaugos valdymo būdu. Stotelių įrangą teikia išvystyta elektromobilių infrastruktūra garsėjančios Švedijos bendrovė CTEK, turinti daugiau nei dešimties metų patirtį rinkoje. Sužinoti laisvas stotelių vietas, rezervuoti laiką, užsakyti paslaugas ir tiksliai už suvartotą energijos kiekį atsiskaityti vartotojai gali „uniPark“ išmaniąja programėle.

„Matome, kad viešojo elektromobilių įkrovimo poreikis kyla dienomis. Prognozuojama, kad šio tipo automobilių skaičius per trejus metus išaugs penkis kartus iki 50 tūkstančių. Esame užsibrėžę tapti TOP3 įkrovimo tinklu Lietuvoje, nes tam turime visas prielaidas – daugybę parkavimo vietų ir šiuolaikišką paslaugų valdymo įrankį“, – teigia A. Satkūnas.

Pasak A. Satkūno, „uniPark“ įrengia krovos stoteles ir kitų savininkų valdomose objektuose. „Į mus kreipiasi vis daugiau tokių klientų. Infrastruktūros plėtrą veikia elektromobilių skaičiaus augimas, bei Europos Sąjungos numatytas Žaliasis kursas, Lietuvos institucijų užsibrėžti tikslai. Žinoma, prie to prisideda ir žmonių noras tausoti aplinką bei tobulėjančios automobilių technologijos, leidžiančios vienu įkrovimu nuvažiuoti didesnius atstumus”, – sako A. Satkūnas.

Elektromobilių skaičius Lietuvoje

VĮ „Regitra“ duomenimis, 2022 m. liepos 1 d. Lietuvoje iš viso buvo užregistruoti 10372 elektromobiliai, iš kurių 6232 grynieji elektromobiliai (BEV) ir 4140 iš išorės įkraunami hibridiniai automobiliai (PHEV). Susisiekimo ministerija planuoja, kad iki 2030 metų šalyje turėtų atsirasti 6000 viešosios arba pusiau viešosios elektromobilių įkrovimo prieigos.

Šiuo metu „uniPark“ yra didžiausias parkavimo operatorius Lietuvoje, valdo ir administruoja 163 aikšteles ir zonas, kuriose yra daugiau nei 50 000 stovėjimo vietų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas