Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Automobilių „pirkėjai“ iš JAV, arba kaip veikia elementari apgavysčių schema

1 laiškas. Įdomus pasiūlymas
1 laiškas. Įdomus pasiūlymas
Šaltinis: 15min
0
A A

Automobilio pardavimas ne visada yra sąžiningas – dažnai pardavėjai stengiasi užglaistyti transporto priemonės trūkumus taip, kad pirkėjas jų nematytų. Tačiau ir „pirkėjų“ pasitaiko įdomių. Susirašinėjimas su vienu tokių ir nesudėtingos apgavysčių schemos išaiškinimas – šiame straipsnyje.

1 laiškas

1 laiakas. Įdomus pasiūlymas
1 laiškas. Įdomus pasiūlymas

Pradžia – neįtartina. Eilinė užklausa apie automobilį, tik kad siųsta ne lietuvio ir ne ruso (kas pasitaiko rečiau). Galbūt koks estas?

Žinoma, patikrinu vardą ir pavardę per „Google“ – vis tik el. paštas nestandartinis. Rezultatų milijonai, kažkas panašaus turbūt būtų patikrinus John Smith. Šįkart paieška nepadės.

2 laiškas (pirmas atsakymas)

2 laiakas. Atsakymas į pasiūlymą
2 laiškas. Atsakymas į pasiūlymą

Atrašau. Kadangi žmogus iš užsienio, iškart rašau galutinę ir nederinamą kainą. Vis tik kelią jis sukartų turbūt nemažą, tad kainą žinoti reikia. Trūkumus taip pat pavardinu.

3 laiškas (antras „pirkėjo“)

3 laiakas. Sąlygos tinka, pirkėjas atsiųs agentą
3 laiškas. Sąlygos tinka, „pirkėjas“ atsiųs agentą

Sąlygos „pirkėjui“ tinka, tačiau man kyla keletas įtarimų. Pirma, jis iš JAV. Kam amerikiečiui automobilis iš Europos, kuris nei išskirtinis, nei labai retas? Juo labiau užjūryje?

Antras įtarimas – automobilio nuotraukos. Juk jos skelbime. Jeigu jis jų neturi, vadinasi, skelbimus renkasi va bank ir jų neatsimena.

4 laiškas (antras atsakymas)

4 laiakas. Pardavėjui kyla įtarimas
4 laiškas. Pardavėjui kyla įtarimas

Savo įtarimus parašau „pirkėjui“. Ir duodu galimą atsakymą – galbūt čia automobilis ne jam, o kažkam, gyvenančiam Europoje?

Taip pat paprašau jo ir jo „agento“ telefonų. Neskambinčiau, bet vis įdomiau.

Ir parašiau savo banko sąskaitos duomenis. Kad būtų įdomiau, sąskaita neegzistuojanti.

5 laiškas (trečias „pirkėjo“)

5 laiakas. Atsakymų į klausimus nėra
5 laiškas. Atsakymų į klausimus nėra

Atsakymo nei į vieną klausimą nesulaukiau. Tik pažadus duoti pinigų. Įdomus dalykas – kas pirktų automobilį už 9000 Lt, jeigu jo atgabenimas kainuotų 11000 Lt? Ypač kai tokių pačių automobilių aplinkui nors šakėm krauk?

6 laiškas (trečias atsakymas)

6 laiakas. Laukiame pinigų pervedimo
6 laiškas. Laukiame pinigų pervedimo

Na, bet aš nieko prieš. Kol kas tik keli kvaili argumentai, bet jokių piniginės apgavystės požymių. Laukiu, kas bus toliau.

7 laiškas (ketvirtas „pirkėjo“)

7 laiakas. Prasideda pirkėjo problemos
7 laiškas. Prasideda „pirkėjo“ „problemos“

Šypsena iki ausų – sulaukiau „pirkėjo“ problemų. Agentas turi pirma gauti avansą, jį atsiųsti iš Lietuvos į Kanadą yra paprasčiau nei iš JAV į Kanadą, o vienintelis įmanomas pinigų pervedimo būdas – „Money gram“ (iš principo panašus į „Western Union“ pinigų perlaidas, tačiau pastarasis yra kur kas saugesnis. „Money gram“ – naujas apgavikų pinigų šaltinis, kur lėšų gavėją sugaudyti sudėtinga).

Tačiau įdomesnis dalykas – misteris Smithas Boltas man jau „pervedė“ 3000 eurų. Patiklus senis. Kita vertus, jam į netikrą sąskaitą neleistų pervesti nė vieno euro – prasideda apgavysčių išsiaiškinimas su įrodymais. Tačiau jis tvirtina, kad pinigus išsiuntė.

8 laiškas (ketvirtas atsakymas)

8 laiakas. Deja, Lietuvoje nedarbo diena. Gal rytoj
8 laiškas. Deja, Lietuvoje nedarbo diena. Gal rytoj

Gaila, bet šiandien Lietuvoje – ne darbo diena (ir išties, tą dieną buvo Žolinės). Vardan įdomumo, dar apsimetu puskvailiu ir perklausiu, kaip yra su pinigais. Bei pasiūlau pasinaudoti ne banko pervedimu, o paprasta grynųjų pinigų perlaida (neskaičiau visos „pirkėjo“ litanijos, tad nepamačiau, kad pinigus jis jau „pervedė“).

9 laiškas (penktas „pirkėjo“)

9 laiakas. Pirkėjui viskas tinka
9 laiškas. „Pirkėjui“ viskas tinka

Nors apie jokį patvirtinimą iš banko aš neužsiminiau, „pirkėjas“ jį sugalvojo. Čia gal tokia taktika – sakai bet ką ir kitas žmogus tuo įtiki?

Dar įdomiau pasidarė, kai „pirkėjas“ parašė savo „agento“ adresą. Wikipedia.org sako, kad Kitimato miestelyje gyvena apie 8 tūkst. gyventojų. Įdomu, kokio rimtumo tarpatlantinių automobilių pervežimų įmonė čia įsikūrusi?

10 laiškas (šeštas „pirkėjo“)

10 laiakas. Pirkėjas susirūpinęs  kodėl dar nėra pinigų?
10 laiškas. „Pirkėjas“ susirūpinęs – kodėl dar nėra pinigų?

Visą ketvirtadienį buvau užsiėmęs ir, tiesą sakant, pamiršau apie mūsų „sandėrį“. Bet ponas „pirkėjas“ netrunka priminti. Tampu ir „dear friend“, ir dar velnias žino kuo.

Ne gana to, Smitho Bolto bankas sako, kad gali be mano žinios nuskaityti pinigus iš mano banko sąskaitos. Apie tokius fintus dar neteko girdėti. Nors, tiesą sakant, neypatingai gerai supratau, ką jis pasakė savo šimtažodžiame sakinyje be skyrybos ženklų – galbūt jis turėjo galvoje kažką kita.

11 laiškas (penktas atsakymas)

11 laiakas. Tiesos akimirka
11 laiškas. Tiesos akimirka

Atsibodo žaisti. Atėjo tiesos akimirka...

Atsakymo, beje, dar nesulaukiau. Turbūt jo laukti ir neverta.

Tačiau to mažo Kanados miestuko policijai šitą susirašinėjimą persiunčiau – galbūt patikrins bent adresą. Nors labai abejoju, ar ten ką įdomaus ras.

Kita vertus, gal kažkam ši schema bus naudinga – juk jeigu yra rašančių tokias nesąmones, reiškia, turi būti ir „užkimbančių“ ant jų. Linkiu, kad jums taip nenutiktų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas