Dabar populiaru
Publikuota: 2019 vasario 19d. 15:05

Baltijos šalių, Ukrainos ir Baltarusijos keliuose padaugėjo naujų automobilių, padidėjo ir jų įvairovė

Eismas
Autoplius.lt nuotr. / Asociatyvi nuotr.

Praėjusiais metais Baltijos šalių vairuotojai rinkosi kompaktiškus, mažai degalų naudojančius ir daug nuvažiuoti galinčius automobilius. Lietuvoje parduota daugiau nei 32 tūkst., Latvijoje beveik 17 tūkst., o Estijoje – 26 tūkst. naujų automobilių. Naujų automobilių rinkos aktyvumu nuo trijų Baltijos šalių neatsilieka ir Ukraina bei Baltarusija, tiesa, pastarųjų šalių topuose dažniau karaliauja krosoveriai ir automobiliai, gaminami Rusijoje, rašoma pranešime.

Lietuvių kiemuose – šeimyniški „Fiat“ modeliai

Remiantis Estijos kompanijos „Ria.com Marketplaces“ atlikta naujų automobilių rinkos apžvalga, praeitais metais Lietuvoje nupirkta kiek daugiau nei 32 tūkst. naujų automobilių ir rinkoje vienvaldžiu lyderiu tapo „Fiat“. Iš pirmųjų keturių dešimtuko vietų, tris – pirmąją, antrąją ir ketvirtąją – užima būtent šio automobilio modeliai.

Populiariausias – „Fiat 500“ – per metus šalyje parduoti 5769 tokie automobiliai. Antrojoje vietoje – taip pat „Fiat“, tik kitas jo modelis – „Tipo“ – jų per metus parduota 1899.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Pristatymo akimirka
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Pristatymo akimirka

Trečiojoje vietoje atsidūrė „Škoda Octavia“ – parduoti 1222 automobiliai, ketvirtojoje – „Fiat 500X“. Jį lietuviai įsigijo 1206 kartus. Dešimtuke taip pat puikavosi ir trys „Toyota“ automobiliai.

Penktoje vietoje „C-HR“, jo per metus parduota 1010 vienetų, šeštoje – „RAV-4“ su 980 vienetų ir devintoje – „Auris“, kurio nupirkti 766 vienetai.

Visgi vertinant statistiką, nereiktų pamiršti, jog nemažai „Fiat“ automobilių Lietuvoje yra reeksportuojami.

Latviai mėgsta naujų automobilių įvairovę

Kaimyninėje Latvijoje naujų automobilių rinka kiekvienais metais auga ir automobilių parduodama vis daugiau. Pavyzdžiui, praeitais metais šalyje parduoti beveik 17 tūkst. naujų automobilių.

Gamintojo nuotr./Europoje pirmauja „Volkswagen“, populiariausias modelis – „Golf“
Gamintojo nuotr./Europoje pirmauja „Volkswagen“, populiariausias modelis – „Golf“

Tiesa, vertinant visus įsigytus automobilius, apibrėžti, kurie modeliai mėgstami labiau, ir kurie – mažiau, paprasta nėra. Latviai mėgsta įvairius automobilius ir jų specifikacijas.

Praeitais metais šalyje daugiausiai parduota „Volkswagen Golf“ automobilių – 894. Antrojoje vietoje – „Nissan Qashqai“ – 680 ir trečiojoje vietoje – „Toyota RAV-4“ – 540 parduotų automobilių.

Iš populiariausių naujų automobilių dešimtuko galima matyti, kad vis dėlto Latvijos keliuose karaliauja „Volkswagen“ bei „Toyota“. Pastarosios – net keturi modeliai – „RAV-4“, „Auris“, „C-HR“ ir „Avensis“ – tarp dešimties populiariausių. 


Estai vertina kokybiškus automobilius

Praeitais metais Estijoje nupirkta daugiau nei 26 tūkst. naujų automobilių ir tai – 2,7 proc. daugiau nei ankstesniais metais. Iš pirmųjų populiariausių naujų automobilių dešimtuko vietų šalyje jau kelerius metus nesitraukia „Škoda“ ir „Toyota“ modeliai.

Estai aktyviai pirko „Škoda Octavia“ – parduoti 1025 automobiliai, „Toyota RAV-4“ – 997 automobiliai ir „Renault Clio“ – 785. Į populiariausiųjų dešimtuką pateko ir du „KIA“ modeliai („Sportage“ ir „Ceed“), taip pat ir „Volkswagen Golf“, kurį pernai Europos automobilių gerbėjai ypač pamėgo.

Ukrainoje naujų automobilių rinka atsigavo

Pastaraisiais metais Ukrainoje naujų automobilių rinka ėmė kiek trauktis, tačiau iš Baltijos šalių ir Lenkijos atvaromų transporto priemonių skaičius augo keliais kartais. Pavyzdžiui, vien per 2019 m. sausį į Ukrainą atvaryta per 50 tūkst. automobilių, kurių trečdalis – ne senesni nei penkerių metų.

Įprastai ukrainiečiai ieško sau patikimų ir laiko patikrintų modelių automobilių. Šalies gyventojai dažniausiai renkasi krosoverius su didele prošvaisa arba nedaug degalų sunaudojančius automobilius. Iš populiariausių naujų automobilių dešimtuko matyti, kad vieni mėgiamiausių Ukrainoje – tai „Toyota“, „Renault“ ir „Nissan“ modelių automobiliai.

Gamintojo nuotr./„Lada Vesta“ sedanas
Gamintojo nuotr./„Lada Vesta“ sedanas

Baltarusijoje – automobiliai, gaminami Rusijoje

Praeitais metais Baltarusijos naujų automobilių rinkoje fiksuotas žymiai išaugęs aktyvumas. Palyginus su ankstesniais metais, šalyje parduoda dvigubai daugiau naujų transporto priemonių. Didžiausią naujų automobilių rinkos dalį čia užima automobiliai, gaminami Rusijoje.

Pavyzdžiui, pirmojoje populiariausių naujų automobilių dešimtuko vietoje – „Lada Vesta“, kurios parduoti 5269 vienetai. Antrojoje vietoje atsidūrė „Volkswagen Polo“ – parduoti 4908 ir trečiojoje – „Renault Logan“ – parduota 3250 automobilių. „Ria.com Marketplaces“ analitikai pastebi, kad šalyje populiarūs „Renault“ automobiliai (trys dešimtuko pozicijos), kurie yra pagaminti ne Europoje, o Rusijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:09
02:13
02:24

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Gazas