Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugsėjo 20d. 09:13

„Continental“ pagamino padangas iš kiaulpienių

„Continental“ padanga
„Continental“ padanga

Padangų gamintojas „Continental“ žengė dar vieną žingsnį padangų iš kiaulpienių gamyboje, pristatęs pirmąją žieminių „ContiWinterContact TS 850“ padangų bandomąją partiją, kurių protektoriaus gamybai buvo panaudotos kiaulpienių šaknys. Padangos, pagamintos iš „Taraxagum“ gumos, buvo išbandytos Laplandijoje, Švedijoje ir „Contidrom“ bandymų poligone Vokietijoje ir pateisino gamintojo lūkesčius.

„Po keleto intensyvių tyrimo metų bendradarbiaujant su Fraunhoferio institutu, tai ypatinga akimirka kai realiomis sąlygomis kelyje bus pradėtos naudoti pirmosios iš kiaulpienių pagamintos padangos. Siekdami, kad mūsų eksperimentinio augalų pasėlio rezultatai būtų kuo svaresni, nusprendėme žaliavą panaudoti žieminių padangų gamybai, kadangi jų sudėtyje yra ypatingai didelė natūralios gumos dalis. Mes toliau tęsime padangų, kurių gamybai bus naudojama iš kiaulpienių pagaminta guma, tyrimus ir planuojame, kad serijinė tokių padangų gamyba bus pradėta po penkerių–dešimties metų“, – sako Nikolajus Setzeris, „Continental“ valdybos narys, atsakingas už Padangų padalinį.

Drauge su partneriais „Continental“ toliau tęsia iš kiaulpienių šaknų pagamintos gumos platesnį pritaikymą padangų ir kitų gumos gaminių gamybai, o perspektyvos yra daug žadančios. Ilgalaikio projekto tikslas yra rasti ekologiškai, ekonomiškai ir socialiai perspektyvų sprendimą didėjančiam natūralios gumos poreikiui, kuris leistų sumažinti tropiniuose miškuose išgaunamo kaučiuko poreikį, taip pat sumažinti priklausomybę nuo itin žaliavų biržose svyruojančių kaučiuko kainų. Vidutinių platumų klimato juostoje anksčiau nenaudotose žemėse auginamos kiaulpienės netoli „Continental“ padangų gamybos vietų Europoje žymiai sumažintų išlaidas logistikai ir su pervežimu susijusį poveikį aplinkai.

Kiaulpienių šaknys
Kiaulpienių šaknys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Video

21:38
00:33
00:52

Visi į lauką!

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Parašykite atsiliepimą apie Gazas