Dabar populiaru
Publikuota: 2018 vasario 2d. 17:31

„Ford“ automobilius surinkinės „geležiniai žmonės“

„Ford“ automobilius surinkinės „geležiniai žmonės“
Inchcape nuotr. / „Ford“ automobilius surinkinės „geležiniai žmonės“

Kas dar vakar atrodė fantastika, šiandien gali tapti kasdienybe. Tai puikiai iliustruoja automobilių koncerno „Ford“ patirtis. „Ford“ automobilių gamyboje pradedami naudoti specialūs egzoskeleto kostiumai. Tai – įtaisai, kurie uždedami ant kūno ir sustiprina žmogaus atraminę ir judėjimo funkciją. Jų dėvėtojams specialūs įtaisai suteikia kone antgamtinių galių, leidžia be vargo pakelti ir judinti sunkius daiktus. „Ford“ yra pirmasis pasaulyje gamintojas automobilių surinkimo linijoje dirbantiems specialistams suteikiantis galimybę naudoti tokius kostiumus.

„Darbas surinkimo linijoje reikalauja specifinių žinių, sugebėjimų ir fizinės ištvermės. Tik iš pirmo žvilgsnio egzoskeleto kostiumai gali atrodyti kaip kažkas fantastiško. Praktikoje jau spėjome įsitikinti, kad jie yra itin naudingi – mažina darbuotojų stresą bei palengvina fizinės jėgos reikalaujančių užduočių atlikimą“, – sako „Ford of Europe“ gamybos padalinio viceprezidentas Dale Wishnousky.

Inchcape nuotr./„Ford“ automobilius surinkinės „geležiniai žmonės“
Inchcape nuotr./„Ford“ automobilius surinkinės „geležiniai žmonės“

„Geležinį žmogų“ primenantys kostiumai yra gaminami iš lengvo ir itin tvirto titano lydinio bei anglies pluošto. „Ford“ surinkimo linijos darbuotojams jie padeda pakelti didelius svorius: įtaisų konstrukcija suteikia papildomą atramą dėvinčiojo pečiams ir nugarai bei perkelia krovinio svorį į klubų sritį. Kostiumai ne tik apsaugo nuo traumų, bet ir gerokai sumažina psichologinį ir fizinį stresą, patiriamą atliekant daug pasikartojančių judesių.

„Ford“ duomenimis, Europoje 61 proc. nelaimingų atsitikimų darbe yra susiję su raumenų ir kaulų traumomis. Vien Vokietijoje tokio tipo traumos kasmet lemia maždaug 16 milijardų eurų mažesnį bendrąjį vidaus produktą. Tikimasi, kad kostiumai leis sumažinti traumų riziką bei padės pagerinti traumas patyrusių žmonių gyvenimo kokybę.

Inchcape nuotr./„Ford“ automobilius surinkinės „geležiniai žmonės“
Inchcape nuotr./„Ford“ automobilius surinkinės „geležiniai žmonės“

Panašius specialius kostiumus jau yra išbandžiusios ir kitos „Ford“ automobilių gamyklos.

Tačiau Valensijoje (Ispanija) esanti „Ford“ automobilių surinkimo linija, kurioje surenkami „Kuga“, „S-Max“ bei „Transit Connect“ modeliai, yra pirmoji, kurioje egzoskeletų technologijos yra visiškai integruotos į gamybos procesą.

Kostiumus šioje „Ford“ gamykloje jau naudoja 100 darbuotojų.

Kaip atrodo ir veikia „Ford“ naudojami egzoskeleto kostiumai galima pasižiūrėti čia:

Temos: 2 Ford Automobilis

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas