Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 16d. 11:50

„General Motors“ ir „PSA Peugeot – Citroen“ diskutuoja apie susijungimą

„General Motors“ puslapis feisbuke
GAZAS.LT nuotr. / „General Motors“ puslapis feisbuke

Du automobilių gamybos gigantai: vienas didžiausias pasaulyje, kitas antras pagal dydį Europoje, diskutuoja apie galimą susijungimą. Tai būtų susijungimas, kuris liestų tik Europos rinką.

Prastas pastarųjų metų derlius žada vis didesnius rūpesčius „PSA Peugeot – Citroen“ koncernui. Tuo tarpu ne pačius geriausius laikus išgyvena ir „General Motors“. Tačiau abu šie gamintojai siekia susijungti ir taip sumažinti išlaidas. Būtų kuriamos bendros platformos naujiems automobiliams, kurias naudotų „PSA Peugeot – Citoren“ ir „Opel“ gamintojai. Būtent „Opel“ ir būtų Europos atstovas, kuris susijungtų su prancūzais.

Susijungus šiems gamintojams, teigiama, kad abu jie akcijas pasidalintų lygiai per pusę. Bet ne visi nori tokio susijungimo. Teigiama, kad kai kurie „PSA Peugeot – Citroen“ savininkai, kuriems priklauso 25,3 procento akcijų, nenori su niekuo jungtis ir priešinasi tokiems planams. Tačiau jeigu susitarimo būtų pasiekta, pirmasis „PSA Peugeot – Citoen“ ir „Opel“ automobilis rinkoje turėtų pasirodyti 2016-ais metais.

Iki šiol visos panašaus pobūdžio kalbos buvo neigiamos. „Opel“ neigė, kad ruošiasi gaminti „Paugeot“ ir „Citroen“ automobilius. Kita vertus, abu koncernai jau yra pasirašę susitarimą dėl bendros logistikos. Todėl visiškai tikėtina, kad galiausiai „Opel“ susijungs su „PSA Peugeot – Citroen“. Tai panašus scenarijus, kuris kažkada įvyko tarp „Renault“ ir „Nissan“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Gazas