TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Dar vienas būdas nemokėti PVM perkant automobilį

Naujas automobilis
123rf.com / Naujas automobilis
Šaltinis: 15min
0
A A

Naują automobilį nusprendę įsigyti lietuviai vis dažniau žvalgosi į Latviją. Ir ne veltui, nes pasinaudojus įstatymo landa ir kaimynams latviams padedant, galima sutaupyti nemenką krūvą pinigų.

Tai, kad lietuviai naujus automobilius perka per Latvijoje registruotas įmones – seniai ne naujiena. Nes latviai įmonėms grąžina pridėtinės vertės mokestį (PVM) už įsigytą naują transporto priemonę.

Kainų skirtumai

Paskaičiuokime. Jeigu perkate automobilį, pavyzdžiui, neblogai sukomplektuotą „Audi A4“, jums jis kainuos apie 100 tūkst. Lt be PVM. Valstybei teks sumokėti papildomai 21 tūkst. Lt PVM. Pirkite tokį patį automobilį Latvijoje, ir iš karto sutaupysite 22 tūkst. Lt (ten PVM – 22 proc.).

Vis dėlto toks automobilio įsigijimo būdas turi trūkumų. Visų pirma, atkreipia į save policininkų dėmesį, nes prie automobilio pritvirtinti latviški valstybiniai numeriai. Antra – kaimyninėje šalyje yra kelių mokestis (292 Lt per metus), įmonės naudotojo mokestis (apie 93 Lt per mėnesį), techninę apžiūrą reikia atlikti kasmet, o tam reikia važiuoti į Latviją.

BFL nuotr./Automobilių spūstis
BFL nuotr./Automobilių spūstis

Per penkerius metus tai kainuos apie 7 tūkst. Lt. Todėl kainų skirtumas, susidaręs dėl nesumokėto PVM, gerokai aptirpsta.

Dar geresnis būdas

Tačiau yra dar geresnis būdas, kaip išpešti naudos iš latviškų įstatymų. Tereikia, kad Latvijoje registruota įmonė naują automobilį įsigytų Lietuvoje išperkamosios nuomos būdu.

Šiuo atveju automobilis bus registruotas Lietuvoje, jis važinės mūsų šalies keliais, todėl mokėti latviško kelių mokesčio nereikės. Be to, jis turės lietuviškus registracijos numerius ir niekas neskirs mašinai išskirtinio dėmesio. Techninė apžiūra – irgi Lietuvoje.

Kadangi išperkamoji nuoma yra paslauga, už automobilį užsienio įmonei PVM mokėti taip pat nereikia. Štai ir lieka tie 7 tūkst. Lt kišenėje.

Suskubo naudotis

Dalis Lietuvos įmonių, turinčių partnerių Latvijoje, jau suskubo naudotis šia įstatymo spraga.

Vienos užsienio kompanijos darbuotojas Aivaras „15min“ pasakojo kaip tik dabar laukiantis Lietuvą pasieksiančio tokiu būdu įsigyto naujo „Volkswagen Passat“.

„Mūsų kompanija milžiniška. Ji turi filialus visame pasaulyje, tačiau net ir tokios didelės įmonės  skaičiuoja pinigus, – sakė Aivaras, nepanorėjęs atskleisti darbovietės pavadinimo. – Anksčiau važinėdavome automobiliais, kurie registruoti Latvijoje, tačiau dabar suradome landą, kuri padeda sutaupyti dar kelis tūkstančius litų nuo automobilio. Kodėl tuo nepasinaudojus? Juk nieko nelegalaus čia nėra.“

„15min“ kalbinti  naujų automobilių pardavėjai patvirtino žinantys šią transporto priemonės įsigijimo schemą, tačiau tikino, kad tai dar netapo masiniu reiškiniu.

Įstatymai netobuli

BFL nuotr./Žilvinas Šilgalis
BFL nuotr./Žilvinas Šilgalis

„Kurdami įstatymus mes visada turime atsižvelgti į kaimynų patirtį ir prisitaikyti prie jų. Gyvename vienoje ekonominėje erdvėje, todėl to neišvengsime. Turime nemažai problemų ne tik dėl naujų automobilių PVM grąžinimo, bet ir dėl akcizų dydžio ar mėsos kainų.“ – sako seimo narys Žilvinas Šilgalis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas