Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Japonijoje pradėti pardavinėti vandeniliu varomi „Toyota Mirai“

„Toyota Mirai“
„Toyota Mirai“
Šaltinis: Technologijos.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

Mašiną sukonstravo „Toyota“, o modelis vadinasi „Mirai“ (jp. – ateitis). Japonijoje išankstiniai užsakymai viršijo prognozes, todėl iki 2015 metų galo kompanija nukreips 20 mlrd. jenų (~448 milijonus litų) automobilių su vandeniliniais varikliais gamybai.

„Toyota“ iš viso planuoja išleisti 2100 tokių automobilių. Iki 2015 m. pabaigos „Toyota“ koncernas pagamins 700 mašinų, naudojančių degalų elementus, kuriuose elektros energija varikliui gaunama sujungiant vandenilį iš bako su atmosferos deguonimi. 400 iš jų liks vietinėje rinkoje, 200 vyks į JAV ir 100 – į Vakarų Europą. 

Kompanija praneša, kad pagrindinis variklio darbo produktas yra vanduo, visiškai neteršiantis atmosferos. Iš viso Japonijos teritorijoje veikia vos 30 degalinių automobiliams, naudojantiems vandenilį, ir jos susitelkusios dideliuose miestuose – Tokijuje, Nagojoje, Osakoje. Tačiau kitais metai jų turėtų padaugėti trigubai. Su pilnu baku „Mirai“ galės nuvykti 650 km, o degalų papildymas trunka tris minutes.

Be to, perkant automobilį, Japonijos vyriausybė kiekvienam pirkėjui skirs 47 tūkst. Lt subsidiją. Automobilio rinkos kaina – apie 170 tūkst. Lt.

Kita stambi automobilių kompanija „Honda Motor Co.“ kitais metais taip pat planuoja pardavinėti analogiškus „Mirai“ automobilius su vandeniliniais varikliais. „Nissan Motor Co.“ savo kuro elementais varomą modelį pristatys po trijų metų.

Pirmieji vandenilinį automobilį prieš dešimtmetį sukonstravo „Honda“ inžinieriai – ribotos gamybos „FCX Clarity“ buvo parduotas atrinktiems žmonėms Kalifornijoje, JAV. Vėliau su vandeniliu varomais automobiliais bandymus atliko dauguma automobilių gamintojų, tačiau iki serijinio modelio, kurį galima nusipirkti nuvykus į automobilių saloną, kol kas priėjo tik „Toyota“.

Technologijos.lt
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas