Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 29d. 18:03

Kaip į diktatoriaus Kim Jong-uno rankas pateko šarvuoti „Mercedes-Benz“?

Kim Jong Unas atvyko vizito į Kiniją
„Scanpix“/AP nuotr. / Kim Jong Unas atvyko vizito į Kiniją

Dar pernai visi juokėsi, matydami prie Kim Jong-uno limuzino bėgiojančius asmens sargybinius. Šarvuotus „Mercedes-Benz“ automobilius pamėgęs Šiaurės Korėjos diktatorius yra žinomas prabangos mylėtojas. Tačiau čia yra problema – sankcijos draudžia į Šiaurės Korėją eksportuoti prabangos prekes. „Mercedes-Benz“ atstovai pakomentavo, ką apie tai mano.

Kaip „Mercedes-Benz“ limuzinai pateko į Šiaurės Korėjos lyderio rankas? Akivaizdus atsakymas būtų pinigai. Sankcijos yra, žinoma, reikalingos, bet įvairioms kompanijoms ir žmonėms taip pat reikalingi ir pinigai. Kim Jong-unui šio gėrio netrūksta, į šalį vyksta laivai, o ir siena su Kinija yra gana didelė. Žinoma, ir Kinija turi laikytis sankcijų, bet ar laikosi jų iki tokio lygio, kad Kim Jong-unas negautų ir naujų limuzinų?

Greičiausiai viskas vyksta taip – kinas įsigyja šarvuotą limuziną ir pasirūpina, kad jis nebūtų registruotas. Tuomet automobilis keliauja į traukinio vagoną ir su sieną prižiūrinčių pareigūnų palaiminimu išrieda link Pchenjano. Nėra taip jau sudėtinga viską suorganizuoti. Bet ar „Mercedes-Benz“ apie tai nieko nežinotų?

Neseniai Vladivostoke su Putinu susitikęs Kim Jong-unas naudojo du limuzinus – „Mercedes Maybach S600 Pullman Guard“ ir „Mercedes Maybach S62“. Susitikimuose su Trumpu taip pat buvo matomas „S600 Pullman Guard“. Tai – labai brangios šarvuotos mašinos, kurių parduodama ne tiek ir daug. Tačiau „Mercedes-Benz“ atstovai trauko pečiais – jie nežino, kaip kompanijos pagaminti automobiliai pateko į Šiaurės Korėją.

„Associated Press“ paprašė oficialaus „Daimler“ komentaro ir jo sulaukė:

„Mes neturime menkiausio supratimo, kaip tie automobiliai buvo pristatyti į Šiurės Korėją. „Daimler“ labai svarbus teisingas gaminių eksportas ir kad būtų laikomasi visų įstatymų bei atsakingo verslo praktikos“.

Taigi „Mercedes-Benz“ neturi menkiausio supratimo, kaip tie automobiliai atsidūrė Šiaurės Korėjoje. Na, bent jau oficialiai.

„Mercedes-Benz“ įvaizdžiui, žinoma, tai šiek tiek kenkia. Tačiau šios markės limuzinai visais laikais buvo siejami su diktatoriais. Ir ne be reikalo – tai iš tiesų yra labai prabangios ir kokybiškos mašinos, bet diktatoriams labiausiai rūpi jų prestižas. „Mercedes-Benz“ limuzinas diktatoriui suteikia panašų pilnatvės jausmą kaip senas baisus BMW E60 mūsų vietiniams gatvių chuliganams. Anksčiau limuzinai diktatoriams būdavo parduodami legaliai. Šie aukščiausios klasės Kim Jong-uno žaisliukai niekada neturėjo pasiekti Šiaurės Korėjos. Nors tai nėra „Mercedes-Benz“ atsakomybė, kompanija dėl šių pardavimų tikriausiai nesidžiaugia.

Technologijos.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

08:55
00:20
46:42

Esports namai

Lietuviškas verslas

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Gazas