Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaip sėkmingai išsinuomoti automobilį žiemos atostogoms

SIXT automobilių nuoma
SIXT automobilių nuoma
Šaltinis: 15min
0
A A

Prasidėjęs šaltasis metų sezonas asocijuojasi ne tik su artėjančiomis šventėmis, bet ir nauju kelionių bumu. Tam, kad ilgai lauktos žiemos atostogos būtų tokios, kokias įsivaizduojate, reikia kruopščiai apgalvoti kiekvieną jų detalę. Dažnam keliautojui, nusprendusiam svečioje šalyje išsinuomoti automobilį, tenka nusivilti – automobilio nuoma pasirodo esanti kur kas brangesnė nei tikėtasi, nėra norimo modelio, trūksta esminės įrangos.

Tokias tendencijas atskleidžia kaimyninėje Latvijoje atlikta apklausa. Tyrimo rezultatai rodo, kad daugiau nei trečdalis (38 proc.) šalies gyventojų, kurie atostogoms nuomojosi automobilį svečioje šalyje, susidūrė su kokiais nors sunkumais. 18 proc. respondentų teigė, kad išsinuomotas automobilis neturėjo reikiamos įrangos, o 12 proc. nurodė, kad jiems buvo pasiūlytas kitas automobilis, nei jie pageidavo. 8 proc. respondentų buvo nusivylę, nes nebuvo informuoti apie garantinį užstatą, o 5 proc. buvo nepatenkinti maža automobilių pasiūla.

„Planuodami žiemos atostogas, žmonės dažnai automobilį renkasi tik atkeliavę į šalį, kurioje atostogaus. Neretai dėl to tenka patirti įvairių nepatogumų. Dauguma problemų yra susijusios su vėlai atliktomis rezervacijomis ir tuo, kad žmonės tinkamai neperskaito nuomos sutarties sąlygų“, –  sako SIXT vadovas Lietuvoje Algimantas Andrašiūnas.

Automobilį reikėtų rezervuoti kuo anksčiau, geriausiai, tuo pat metu, kai rezervuojami bilietai skrydžiui. Jei automobilį rinksitės jau atvykę į šalį, gali tekti sumokėti kur kas daugiau, nei planavote. Be to, geriausia rinktis tarptautinę automobilių numos bendrovę, kurios padalinys yra ir Lietuvoje. Tai ypač aktualu, jei keliaujate į šalį, kurios kalbos nemokate.

SIXT taip pat rekomenduoja renkantis automobilį ir lyginant kainas įsitikinti, kad į pasiūlymą įtraukta viskas, ko jums reikia – draudimas, navigacija ar vaiko kėdutė. Kartais žmonės mano, kad tokie dalykai yra savaime suprantame, tačiau taip nėra. Prieš paimdami automobilį, įsitikinkite, kad jis – su žieminėmis padangomis, nes daugelyje Europos šalių jos nėra privalomos.

Rezervuojant automobilį tikimasi, kad bus galima pasirinkti norimą modelį ir markę, tačiau reikėtų turėti omenyje, kad daugeliu atveju nuomos sutartyje nurodyta, kad rezervuojama tik automobilio klasė. Norint rezervuoti konkretaus modelio ar markės automobilį, tai reikėtų nurodyti komentaruose.

Reikėtų nepamiršti atsidėti pinigų ir užstatui, kurio dydis priklauso nuo automobilio bei pasirinkto nuomos varianto. Taip pat renkantis automobilį reikia pagalvoti ir apie draudimą. Nors renkantis pilną draudimo paketą, automobilio nuomos kaina didesnė, atsitikus nelaimingam atsitikimui, nenukentės jūsų piniginė.

Temos Sixt, Žiema
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas