Dabar populiaru
Publikuota: 2021 vasario 20d. 11:34

Kam skirti Lietuvos kariuomenei perduoti spec. paskirties sunkvežimiai „Arocs“

Lietuvos kariuomenei perduoti sunkvežimiai „Arocs“
Št. srž. Vilmos Lisauskaitės / Lietuvos kariuomenės nuotr. / Lietuvos kariuomenei perduoti sunkvežimiai „Arocs“

Šią savaitę Lietuvos kariuomenei perduota 15 Vokietijos gamintojo „Daimler AG“ specialiosios paskirties „Arocs“ sunkvežimių platformoms ir konteineriams vežti su komplektuojamomis dalimis. Kam jie skirti ir kuo ypatingi šie "Daimler" gaminiai.

15min GAZAS jau esame anksčiau rašę apie kariuomenės įsigytus vilkikus „Zetros 3643“ su priekabomis bei taktinės paskirties penkių tonų keliamosios galios sunkvežimius „Unimog U5000“. Beje, jie gali važiuoti net ir nekokybišku dyzelinu bei atlikti daugybę funkcijų.

Sunkvežimiuose „Arocs“ 4142 AK 8x8/4 yra sumontuota „H“ formos konteinerių hidraulinės krovos sistema, pagamintos dvi krovinių pakrovimo-transportavimo platformos, pritaikytos amunicijos transportavimui su uždedamu/nuimamu tentu.

Juose taip pat sumontuota ir viena krovinių pakrovimo-transportavimo platforma. Ja galima transportuoti ratines ir vikšrines transporto priemones: HMMWV, „MB Unimog“, „Land Rover“, M113, kt.

Specialiosios paskirties sunkvežimiai yra naudojami karinėms logistinėms operacijoms, taip pat pasirengti karinėms operacijoms ir kitoms gynybos funkcijoms atlikti. Šie sunkvežimiai gali važiuoti tiek viešaisiais keliais, tiek ir bekele. Gali pervežti ne mažesnį kaip 16 tonų krovinį, savaeigės PzH 2000 haubicos amuniciją, konteinerius, transporto priemones, įrangą, kitas karines atsargas.

Komentarai: 5

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie Gazas