Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 25d. 10:21

Karantino metu važiuosite traukiniu? Ar tai saugu ir kur įsigyti bilietą?

„Lietuvos geležinkeliai“ imasi priemonių prieš koronavirusą, dezinfekuoja traukinius
Lietuvos geležinkelių iliustr. / „Lietuvos geležinkeliai“ imasi priemonių prieš koronavirusą, dezinfekuoja traukinius

Nors įmonė „Lietuvos geležinkeliai“ išplatino vaizdo medžiagą, kaip dezinfekuojami traukiniai, daugeliui skaitytojų kyla klausimų: ar saugu važiuoti traukiniais, ar saugu įsigyti bilietus ir ar konduktoriai tinkamai apsaugoti nuo koronaviruso?

Primename, kad karantino metu patartina vengti kelionių ir be svarbaus reikalo neiti iš namų. Kelionės traukiniu ar viešuoju transportu galimos tik laikantis visų būtinų saugumo priemonių.

Norint apsaugoti save ir kitus nuo viruso, reikėtų dažnai plauti rankas, kosulį dengti į alkūnės linkį ar audinį, laikytis atstumo nuo kosėjančių ar čiaudinčių asmenų.

15min jau rašė, kad konduktoriai save vadina kamikadzėmis, nes turi nuolat vaikščioti tarp žmonių, tikrindami bilietus. Po šio straipsnio skaitytojai informavo, kad neįmanoma bilietų įsigyti kasose, jos uždarytos. Tačiau tai netiesa.

Saugumo priemonės keleiviams: bilietai traukiniuose neparduodami, neprekiaujama maistu

Be konduktorių kelionės tiesiog sustotų – traukinyje privalo būti žmonės, kurie gebėtų pasirūpinti keleiviais.

Todėl, pasak įmonės „Lietuvos geležinkeliai“ komunikacijos departamento atstovės Rūtos Atroškaitės, traukiniuose imtasi visų būtinų saugumo priemonių:

  • Kiekviename traukinyje įrengti dezinfekcinio skysčio dozatoriai (prieinami tiek personalui, tiek keleiviams);
  • Darbuotojams suteikiamos asmens apsaugos priemonės (vienkartinės medicininės kaukės ir pirštinės).
  • Siekiant riboti kontaktus, traukiniuose neparduodami bilietai, maisto produktai.
  • Sustabdytas traukinių, vykstančių iš Vilniaus į oro uostą ir atgal, maršrutas. Kiti vietinių maršrutų traukiniai važiuoja įprasta tvarka, juose ribojant keleivių skaičių.
  • Ribojamas keleivių skaičius užtikrinant, kad žmonės vienas nuo kito sėdėtų per saugų vieno metro atstumą.

Traukinių dezinfekcija

Pasak įmonės „Lietuvos geležinkeliai“ atstovės Rūtos Atroškaitės, priemonių imtasi anksčiu, nei buvo paskelbtas karantinas

Nuo vasario 29 d. traukiniai dezinfekcinėmis priemonėmis nuodugniai valomi bent kartą per dieną. Pasienio ruožuose – bent du kartus. Populiariausių maršrutų traukiniuose liečiami paviršiai dezinfekciniu skysčiu papildomai valomi po kiekvieno reiso.

Kaip tai vyksta galite pamatyti filmuotoje medžiagoje:

Periodinis aplinkos valymas ir dezinfekavimas atliekamas ir didžiausią keleivių srautą turinčiose geležinkelio stotyse: Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Klaipėdos, Lentvario, Kaišiadorių, Kenos, Kybartų; be to, šios stotys papildomai du kartus per savaitę purškiamos specialiu dezinfekciniu skysčiu. Visos stotys ir traukiniai dažniau ir ilgiau vėdinami.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

01:28
15:57

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie Gazas