Dabar populiaru
Publikuota: 2011 vasario 4d. 10:33

Kartu su atsigaunančia rinka bunda ir automobilių vagys

Kartu su atsigaunančia rinka bunda ir automobilių vagys
Kartu su atsigaunančia rinka bunda ir automobilių vagys

Lietuvoje pernai užregistruota daugiau naujų ir naudotų automobilių. Ši pirmą kartą Lietuvoje registruotų transporto priemonių statistika leidžia teigti, kad automobilių rinka atsigauna. Tačiau į naujus ir naudotus automobilius ėmė vis dažniau žvilgčioti vagys. Praėjusį rudenį įsibėgėjęs vagysčių augimas nesiliauja ir šiemet, remdamasi savo draudėjų statistika praneša didžiausia šalies draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“.

Remdamiesi Lietuvoje pirmą kartą registruojamų automobilių statistika galima įžvelgti gerų tendencijų per 2009 m., palyginti su 2008 m., naujų automobilių registravimas buvo sumažėjęs 66,8 proc., naudotų – 27,5 proc., o 2010 m. naujų automobilių užregistruota 2,4 proc. daugiau nei 2009 m., o naudotų – 18,2 proc. daugiau nei užpernai.

„Automobilių rinka atsigauna – lietuviai perka vis daugiau naujų automobilių, tai matyti iš jų registravimo ir draudimo statistikos. Taip pat daugiau per pernai metus užregistruota ir naudotų mašinų. Įsigiję naujus ar pakeitę senus automobilius naujesniais gyventojai juos draudžia kasko draudimu. Visus praeitus metus stebėjome tolygų naujų automobilių draudimo augimą, antrajame pusmetyje jų buvo registruojama  ir draudžiama dar daugiau“, – komentuoja „Lietuvos draudimo“ Gyventojų draudimo skyriaus vadovas Andrius Gimbickas.

Šalia šių rinkai palankių ženklų draudikai pastebi ir tebesitęsiantį vagysčių bumą. Rudenį įsibėgėję ilgapirščiai, kiekvieną mėnesį pavogdavę maždaug du kartus daugiau mašinų nei ankstesniais mėnesiais, nesiliauja ir šiemet. Per 2009 metus pavogti 169 automobiliai už 5,4 mln. Lt, o per 2010 m. – 170 transporto priemonių už 4,3 mln. Lt. Per šių metų sausio mėnesį „Lietuvos draudimo“ klientai neteko 15 automobilių už ketvirtį milijono litų. Pernai sausį buvo pavogtos 8 transporto priemonės.

„Neaplenkiami vagių favoritai – vokiškų markių automobiliai. Tačiau pernai sunerimo anksčiau buvusių nepaklausių škodų ir hondų savininkai: per praėjusius metus pavogta 18 hondų ir 9 škodos. Palyginti su ankstesniais metais, šių markių mašinų pavagiama dvigubai daugiau. Dažniausiai vagys renkasi 2–3 metų automobilius, tai rodo ir sumažėjusi pavagiamų transporto priemonių išmokos suma“, – sako A.Gimbickas. Vidutinė automobilio vagystės žala siekia apie 25 tūkst. litų.

Policijos atstovai pabrėžia, kad vagys vis rečiau susigundo draustais automobiliais. Policijos duomenimis, iš visų pavogtų mašinų draustos sudaro apie 13 proc.

Draudimas atlygina automobilio vagystės nuostolius tuo atveju, jei jis draustas transporto priemonių (kasko) draudimu.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Gazas