Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugpjūčio 22d. 14:12

„Kia Motors“ sukūrė garso sistemą, izoliuojančią vairuotoją ir keleivius

SSZ technology
SSZ technology

„Kia Motors“ korporacija pirmą kartą pasaulyje parodė naujos kartos technologiją, pavadintą „Separated Sound Zone“ (SSZ) – „Atskirtos Garsų Zonos“. Ši technologija leidžia kiekvienam automobilio keleiviui klausyti savo muzikos, kalbėti telefonu naudojantis „hands-free“ technologija, vairuotojui atskirai girdėti automobilio elektronikos sistemų perspėjimus ir pan. nesinaudojant ausinėmis, rašoma pranešime.

SZ technologija sukuria atskiras akustines zonas automobilio viduje, kurios leidžia akustiškai izoliuoti vairuotoją ir kiekvieną keleivį atskirai. Daugybė automobilyje sumontuotų garsiakalbių naudojantis mokslininkų atrastais principais reguliuoja (sumažina arba padidina) tam tikrų garsų lygius ir tam tikras garso bangas. Tai leidžia atskirti garsus, kuriuos gali girdėti atskirose sėdynėse sėdintys keleiviai ir juos vieną nuo kito visiškai izoliuoti. Panašiu principu šiuo metu veikia triukšmą slopinančias sistemas turinčios ausinės.

VIDEO: [HMG TV] Hyundai·KIA Future Technology - SSZ, Separated Sound Zone

„Kai prasidės autonominių automobilių era, žmonės, keliaujantys automobiliuose, reikalaus vis daugiau galimybių padaryti savo kelionę kaip galima patogesnę ir įdomesnę. Tokios technologinės inovacijos kaip SSZ sistema leis patenkinti net pačių reikliausių vartotojų norus,“ – sako KIA korporacijos NVH tyrimų laboratorijos mokslininkas Kang-Duck Ih.

Žmonių muzikos skoniai labai skiriasi. Kai kurie naudojasi ausinėmis, kad galėtų netrukdydami aplinkiniams klausytis savo mėgstamos muzikos, tačiau tai kelia ir nereikalingus socialinius barjerus, nes neįmanoma bendrauti su šalia sėdinčiais. Jeigu keliautumėte automobiliu, kuriame įrengta SSZ technologija, kiekvienas keleivis galėtų prisijungti prie telefono „Bluetooth“ technologijos pagalba ir galėtų klausyti sau patinkančios muzikos netrukdydamas kitiems, o kiti netrukdytų jam.

SSZ technologija taip pat leidžia kalbėtis telefonu su laisvų rankų įranga netrukdant kitiems ir užtikrinant pokalbio privatumą.

Negana to, ši technologija neleidžia keleiviams girdėti garsų, kurie yra būtini vairuotojui. Pavyzdžiui, navigacijos sistemos komandas, įvairius perspėjimus bei informaciją apie automobilio būklę ir t.t. Vairuotojas juos galės girdėti, bet tuo pat metu keleiviai galės mėgautis tyla arba netrukdomi klausytis savo muzikos. Tai itin svarbu, pavyzdžiui, jeigu automobilyje vežate miegantį vaiką. Jam gali būti sukurta visiškos tylos ir ramybės zona.

SSZ technologija buvo kuriama nuo 2014 metų, o iki visiškai paruoštos serijinei gamybai versijos mokslininkams reikia dar bent dvejų metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

02:40
06:21
02:48:11

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Gazas