Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 22, 20:00

Kodėl ant amerikietiškų automobilių veidrodėlių – rimtas perspėjimas?

Jei jūsų automobilis buvo pirktas Europoje, tikėtina, kad šoniniai jo veidrodėliai neturi jokių užrašų. Tiesą sakant, gali būti, kad jūs net neįsivaizduojate, kad gali būti kitaip. Tačiau pagal JAV galiojančias taisykles, ten parduotų naujų automobilių veidrodėliai turi būti pažymėti specialiu perspėjimu. Jį vairuotojai mato kasdien, todėl nieko keisto, kad jis pasiekė ir populiariosios kultūros kūrinius.
Objektai veidrodėlyje yra arčiau nei atrodo. (Andrey Zharkikh, Wikimedia(CC BY 2.0) Tik prenumeratoriams
Objektai veidrodėlyje yra arčiau nei atrodo. (Andrey Zharkikh, Wikimedia(CC BY 2.0)

Automobiliams galinio vaizdo veidrodėliai vis dar yra būtini, nors kai kur juos jau keičia kameros. Susijusiose naujienose žemiau galite paskaityti apie paprastų veidrodėlių pranašumus prieš modernias kameras.

Veidrodėlių montavimą ant automobilių įprastai apibrėžia taisyklės. Pavyzdžiui, Japonijoje šoniniai veidrodėliai kadaise buvo montuojami ant automobilio sparnų priešais priekinį stiklą. O kartais tenka spręsti neįprasto dizaino keliamus iššūkius ir veidrodėlį išrasti iš naujo – štai pirmieji „Lamborghini Countach“ turėjo periskopą.

Pirmą kartą nuvykę į JAV ir įsėdę į išsinuomotą automobilį galite nustebti ant veidrodėlio perskaitę perspėjimą – Objects in mirror are closer than they appear (Veidrodėlyje matomi objektai yra arčiau nei atrodo). Nemažai teksto ant tokios mažos automobilio detalės. Kam jo reikia?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas