Dabar populiaru
Publikuota: 2016 liepos 8d. 08:12

Kokie automobiliai labiausiai vilioja Lietuvos ilgapirščius?

Automobilio vagystė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Automobilio vagystė

„O kam jums tas draudimas nuo vagystės, taigi šiais laikais niekas automobilių nebevagia“, – tokį sakinį teko išgirsti šių eilučių autoriui, norint papildomai apsidrausti savo transporto priemonę nuo vagystės. Draudimo konsultantė teigė, kad aktualesnis dalykas šiais laikais yra atskirų automobilio dalių vagystės, bet ne viso automobilio, esą tai – pasenęs amatas.

Automobilio vagystė dažnam vairuotojui gali būti daugiau nei piniginės išlaidos. Ne vienam automobilis yra daugiau nei transporto priemonė, tad jos netekti gali būti itin skausminga. Visgi priešnuodis yra – draudimas ir apsaugos priemonės.

Europos bendrovės „ERGO Insurance“ Lietuvoje Transporto priemonių draudimo skyriaus vadovas Rimvydas Pocius teigia, kad jo atstovaujama bendrovė per paskutinius trejus metus sudarė 40 procentų daugiau KASKO draudimo sutarčių. „Tai rodo, kad lietuviai labiau vertina savo turtą ir ieško būdų kaip apsisaugoti nuo galimų nuostolių, netekus, galbūt, net ir vienintelio šeimos automobilio“, – teigia R. Pocius.

Drausti nuo vagystės ar ne ?

Tačiau kai kurios draudimo kompanijos siūlo alternatyvą KASKO draudimui – kartu su privalomuoju transporto priemonės draudimu, galima įsigyti ir draudimą nuo vagystės ar visiško sunaikinimo.

Jeigu pasitikėtume draudimo konsultante, apdraustas autoriaus 2007 metų „Volkswagen Golf“ ilgapirščių nesudomins. Jos teigimu, automobilis yra šiek tiek senstelėjęs.

Kauno apskrities VPK nuotr./Vogtas automobilis
Kauno apskrities VPK nuotr./Vogtas automobilis

Visgi, jeigu tikėtumėme statistika, draudimo biuro darbuotoja buvo beveik teisi – daugiausiai užregistruojamų automobilių vagysčių, kurių grobis ne senesnis negu 5-8 metai. Tačiau ar tai leidžia daryti prielaidą, kad senstelėję automobiliai nebevagiami?

Paklausa gimdo pasiūlą

Tiek „ERGO Insurance“ atstovai, tiek Lietuvos policijos Komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis teigia, kad ilgapirščių taikiniai būna tie modeliai, kurie turi didžiausią paklausą. Tai yra automobiliai, kurių Lietuvos keliuose yra daugiausia. Ne be reikalo tokių automobilių draudimas nuo vagystės yra brangesnis, negu kitų automobilių.

Į vagių mėgiamiausių sąrašą patenka „Volkswagen“, BMW, „Mercedes-Benz“, „Audi“, „Toyota“ automobiliai.

Vien praeitais metais Lietuvoje buvo nugvelbta beveik tūkstantis automobilių. Visi jie – įvairaus amžiaus, markių, dydžių transporto priemonės. Tad vieno konkretaus varianto, kuris domintų ilgapirščius, nėra.

Tokius teiginius gali patvirtinti ir „ERGO Insurance“ atstovas Rimvydas Pocius: „Per daugelį metų pastebėjome, kad automobilių pardavimo rinka ir automobilių vagysčių tendencijos susijusios. Jei rinkoje populiarėja kuris nors modelis, jis tampa paklausus ir juodojoje. Tokia pati situacija ir su populiarių automobilių dalimis. Dažniausiai ilgapirščius vilioja įvairios apdailos detalės: veidrodėlių stiklai, buferiai, žibintai, navigacijos sistemos, kurios tuo metu reikalingiausios ir kitų automobilių savininkams.“

Draudimo specialistas taip pat pastebi, kad automobilių vagystės sulig kiekvienais metais mažėja (žiūr. infografiką), tačiau pasitaiko laikotarpių, kai suintensyvėja:

„Apskritai automobilių vagysčių statistika kasmet – su nedidelėmis išimtimis – mažėja, tačiau vagys veikia tikslingiau ir labai organizuotai. Jeigu per 2013 metus vien „ERGO Insurance“ Lietuvoje užfiksavo 55 transporto priemonių vagystes, kurių patirtą žalą atlygino jų savininkams, tai 2014 metais toks rodiklis siekė 34 automobilius, 2015 metais – 40. Šiemet nuo ilgapirščių jau nukentėjo 23 automobilių savininkai“, – teigia „ERGO Insurance“ atstovas Rimvydas Pocius.

70 procentų daugiau vagysčių

Visgi netgi didelių išimčių kartais pasitaiko. Vieną tokią didelę išimtį prieš pusmetį užfiksavo draudimo bendrovė „BTA“. Draudimo bendrovės pranešime spaudai skelbta, kad 2015 metais „BTA“ užfiksavo 70 procentų daugiau automobilių vagysčių, negu tuo pačiu metu prieš metus.

„BTA“ draudimo atstovai registravo „Volkswagen Touran“, „Volkswagen Tiguan“, „Toyota Corolla“, „Toyota Avensis“ automobilių vagystes.

Išmanūs vagys

Dalykas, kurio taip pat negalima užmiršti ir aklai pasitikėti, tai automobilio saugos sistemos, juolab, kad vagys šiais laikais vis išmanesni. Ilgapirščiai šiais laikais lipa koja kojon su automobilių gamintojais ir sukurti sistemą, kurios neįveiktų profesionalus vagis, tampa vis sunkiau.

Žinoma, kaip teigia „ERGO Insurance“ Transporto priemonių draudimo skyriaus vadovas Rimvydas Pocius, reikia pasirūpinti ir aplinka, kurioje nakvoja jūsų automobilis:

„Didesnę vertę turinčių naujų automobilių savininkai neturėtų apsiriboti įrengta gamykline signalizacija ir kitomis bazinio komplekto apsaugos priemonėmis. Norint apsaugoti savo turtą garažuose reikėtų pasirūpinti kuo daugiau saugumo priemonių – efektyvia signalizacija, gerais užraktais, stebėjimo kameromis, taip pat bendradarbiauti su kaimynais, apdrausti savo nuosavybę.“

Kad vagys gali būti ypač išmanūs ir veikti profesionaliai, patvirtino ir prieš mažiau nei metus 15min skaitytojo Gyčio užfiksuota medžiaga.

TAIP PAT SKAITYKITE: Vilnietis atskleidė, kaip vykdomos žaibiškos vagystės iš automobilių nuskaitant signalizacijos kodą

Kaip pasakoja 15min skaitytojas Gytis K., 2015 m. rugsėjo 9 dieną apie 17.40 val. Vilniuje buvo įvykdyta žaibiška vagystė iš automobilio, panaudojant automobilio signalizacijos nuskaitymo įrangą. Įtariamasis savo aukos laukė parduotuvės „Norfa“ stovėjimo aikštelėje L.Asanavičiūtės gatvėje. Pasitelkus stebėjimo kamerų užfiksuotą medžiagą pavyko rekonstruoti įvykių seką.

Taigi, ar tikrai šiandien nebeverta drausti automobilio nuo vagystės? Spręskite jūs, tačiau statistika ir ekspertų komentarai rodo, kad su nedidelėmis išimtimis, automobiliai vis dar yra vagiami.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:31
04:38
01:02
Parašykite atsiliepimą apie Gazas