Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 sausio 26d. 19:11

Kuriama autonominė savaiminio šonaslydžio sistema: štai kaip „driftinama“ be žmogaus įsikišimo

Savaime šonu slystanti „Toyota Supra“
Gamintojo nuotr. / Savaime šonu slystanti „Toyota Supra“

Savaime šonu slystanti (angl. self-drifting) „Toyota Supra“ skirta sumažinti gyvybei pavojingų avarijų dažnį, naudojant šonaslydį dėl rimtos priežasties.

„Toyota“ tyrimų institutas (TRI) bendradarbiavo su Stanfordo universiteto dinaminio dizaino laboratorija, siekdamas sukurti vairavimo technologiją, padedančią išvengti nelaimingų atsitikimų. Šis duetas sukūrė autonomišką, savaime šonu slystančią „Supra“, kurios tikslas – sumažinti gyvybei pavojingų avarijų skaičių, naudojant šonaslydį dėl svarios priežasties.

Ši technologija apima pažangų transporto priemonės manevravimą be žmogaus įsikišimo. Siekdamos, kad tai taptų realybe, abi komandos sukūrė „Supra“, kuri gali pati slysti šonu.

Profesionalaus vairuotojo įgūdžių panaudojimas

Tai yra „Toyota“ užduodamas klausimas: „O kas, jei kiekvienas į bėdą patekęs vairuotojas turėtų profesionalaus lenktynininko refleksus ir apskaičiuotą superkompiuterio numatymą ir taip galėtų išvengti avarijos?“.

„Toyota“ ir Stanfordo universitetas stengiasi automatizuotas transporto priemones išmokyti profesionalių šonaslydininkų įgūdžių pagal teoriją, kad tam tikras automobilio valdymas kartu su superkompiuterio greičiu padėtų išvengti avarijų. Išanalizavę tikrus vairuotojus, komandos skaitmeniniu būdu perėmė šiuos gebėjimus ir perprato elgesį, kuris leistų išvengti pavojaus, kurio vidutinis vairuotojas išvengti negalėtų.

Komandos naudojo modifikuotą „Delorean“, kad galėtų parodyti „koncepcijos architektūrą, galinčią valdyti galiniais ratais varomą transporto priemonę šonaslydžiu, naudojant stabdžius, vairavimą ir varomąją jėgą“.

Šonaslydžio bandymas, kurį atliko autonominė „Supra“ ir kurį galite pamatyti žemiau pateiktame vaizdo įraše, skirtas parodyti šį įdomų procesą:

VIDEO: Inspired by Professional Drift Drivers TRI seeks to improve vehicle safety

Tyrimas šiuo metu yra tik bandymo koncepcija. Tačiau duetas aktyviai stengiasi pritaikyti šonaslydžio technologijas būsimoms „Toyota“ transporto priemonėms.

Technologijos.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

01:02
02:22
00:37

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas